פעילויות לחגים

הצטיידו בדף ועט והתחילו לתכנן לכם ולילדים את הפעילויות המועדות עליכם לחגים הקרובים.

השנה החדשה בפתח, ואיתה תחילת עונת החגים. בחודש הראשון של תחילת השנה החדשה ישנם מספר חגים שונים הנחגגים בהפרש של מספר ימים שבועות.

מבחינת הילדים זה אומר חופשה ארוכה מהגנים ובתי הספר, מבחינתכם ההורים זה אומר שאתם צריכים למצוא רעיונות מדליקים לשלל פעילויות, כאלו אשר ישעשעו את הילדים במהלך כל החגים.

הסירו דאגה מליבכם. אנו כאן כדי לתת לכם מספר רעיונות מקוריים ומגניבים לפעילויות מהנות עם הילדים. מומלץ לשלב עם הפעילויות נושאים חינוכיים ומעט לימודיים, לדוגמה קרע אודות החג הרלוונטי, חידון קצר על החג ועוד.

אז קדימה, הצטיידו בדף ועט והתחילו לתכנן לכם ולילדים את הפעילויות המועדות עליכם לחגים הקרובים:

ראש השנה

ראש השנה הוא החג הראשון והפותח של השנה החדשה. על כן, מומלץ להכין לילדים את המשחק המיוחד והכיפי הזה. הכנת המשחק כרוכה במעט השקעה ומאמץ מצדכם ההורים, אך התוצאה שווה כל רגע. זכרו גם שהחג נמשך לפחות 3 ימים רצופים (במידה ואינו נופל על שישי-שבת), כך שהפעילות הזו תספק לכם לפחות יום אחד של תעסוקה עבור הילדים.

הכינו לילדים משחק ברוח "חפש את המטמון". הכינו מבעוד מועד מספר כרטיסיות או דפים עם שאלות ומשימות הקשורות לראש השנה. לדוגמה: "מתי חל ראש השנה" או "מדוע אוכלים תפוח בדבש". רשמו בכרטיס 2 אופציות לבחירה כאשר אחת מהן היא התשובה הנכונה. כל אופציה תישלח את הילדים לנקודה אחרת בה קיים כרטיס נוסף עם שאלה נוספת, האופציה הנכונה תהיה עם כרטיס שאלה נוסף והאופציה שאיננה נכונה תחזיר את הילדים לנקודה האחרונה בה הם היו. כך עד שהילדים יגיעו למציאת המטמון פרס שהחבאתם.

ניתן לערוך את המשחק בפארק או חורשה במהלך טיול. תוכלו לערוך באחד מהימים פיקניק עם כל המשפחה, והילדים יוכלו לערוך את המשחק יחדו באותו המקום.

יום כיפור

יום כיפור הוא חג של זמן איכות עם המשפחה. מכיוון שבחג הזה כולם נוהגים לשמור את החג, לא לצפות בטלוויזיה, לא לנסוע ברכב לטיולים ולא ללכת לים ולבריכה. לכן זהו זמן מושלם להעברת הזמן עם כל המשפחה באמצעות משחקים והפעלות שלא דורשות מאמץ רב.

תוכלו לערוך משחק עם הילדים בסגנון "ספר לי סיפור". כל מה שצריך הוא לשלוף את כל אלבומי התמונות המשפחתיות והרבה דמיון.

התחילו לדפדף יחדיו באלבומי התמונות ולהעלות זיכרונות. בחרו בכל פעם תמונה אחת וספרו עליה שני סיפורים. סיפור אחד יהיה אמיתי ויספר את מה שהתרחש בזמן צילום התמונה, ואילו הסיפור השני יהיה דמיוני ומומצא מהראש. כל אחד מהילדים בתורו יצטרך לבחור מה לדעתו הסיפור האמיתי ומהו הדמיוני.

גם הילדים יכולים לבחור בעצמם תמונות שהם רוצים ולספר שני סיפורים על התמונה. זהו משחק כיפי ומהנה במיוחד, מעביר את הזמן במהירות, מפעיל את הדמיון וכמובן גם משליט סדר באלבומי התמונות שלכם.

פעילויות מיוחדות עם הילדים ברוח החגים

סוכות

חג הסוכות הוא חג משפחתי וארוך. מכיוון שהחג נמשך 7 ימים, וודאי תרצו למצוא תעסוקה מעניינת לילדים למשך כל ימי החג.

מכיוון שהחג חל בחודשי סוף הקיץ ותחילת הסתיו, ניתן ללכת עם הילדים לטיולים שונים ברחבי הרץ וליהנות ממזג אוויר נעים ומרענן. תוכלו להצטייד באוכל ושתייה בצידניות ולערוך פיקניק משפחתי ומגבש באחת מחורשות הטבע המקסימות שיש בארץ.

במידה ואתם מעוניינים בפעילות כיפית לילדים שמצד אחד תיתן לכם שקט בזמן ההכנות והבישולים לחג, אך מצד שנים תעסיק את הילדים זמן רב – הגעתם למקום הנכון!

תוכלו לערוך בין הילדים תחרות הקישוט היפה בסוכה. כל אחד מהילדים יצטרך להכין בכוחות עצמו קישוט מקורי ויפה אשר יתלה בסוכה שלכם. תוכלו לבקש מהם להכין רשימה עם החומרים שיצטרכו להכנת הקישוט ולנסוע איתם יום לפני כדי לקנות את החומרים הדרושים.

כך במהלך הבוקר של ערב החג הילדים יהיו שוקעים בהכנות לקישוט מיוחד משלהם ואתם תהיו פנויים להכנות לארוחת החג. בסיום ארוחת החג תוכלו לערוך הצבעה בין כל המשתתפים בנוגע לבחירת המנצח עם הקישוט היפה ביותר, והוא זה אשר יקבל פרס על ניצחונו.

פסח

פסח הוא חג החירות שהעם היהודי חוגג. לכן, זהו אחד מהחגים המוכרים ביותר במתן נדבות ותרומות האחד לשני. ישנם גופים רבים הפועלים ברחבי הארץ בהתנדבות למתן עזרה לנזקקים השונים.

הבאנו עבורכם רעיון מיוחד, מספק וחינוכי ביותר שתוכלו לעשות עם הילדים בחג זה. תוכלו לבדוק מבעוד מועד על מקומות בהם פועלים מרכזי התנדבות שונים במהלך החג. אחד ממקומות בהם תוכלו להתנדב עם ילדיכם הוא בחלוקת מזון לנזקקים.

תוכלו להגיע למקום העמותה ולארוז יחד עם הילדים ארגזים המכילים מוצרים שונים לבישול ארוחות חג. לאחר מכן תוכלו להעמיס את הארגזים ברכב ולנסוע לחלק אותם לאנשים נזקקים. הילדים יחשפו למקומות ובתים שונים השרויים במצבי עוני קשים, כך שזוהי דרך מקסימה וחינוכית עבורם ללמוד כיצד ניתן לעזור לזולת ובמיוחד לאנשים שנקלעו לחיים קשים ומורכבים.

במידה וילדכם מעט גדולים, תוכלו לנסוע איתם לבתים של ניצולי שואה, כך שיוכלו לשבת איתם ולהעביר להם את הזמן עם משחקים משותפים, טיולים ועוד. כך הילדים יוכלו ללמוד ממקור ראשון על תלאותיהם של העם היהודי בזמן השואה.

פעילויות לחגיםמאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

יום הולדת מזל קשת

יום הולדת מזל קשת

13/04/2017 14:46:39

לכל המזלות קיימות תכונות אופי שמייחדות אותם. התכנסנו לבדוק האם יש קשר בין תכונות של מזלות לבין אופן חגיגת יום ההולדת? והפעם: יום הולדת מזל קשת.

שולחן פינוקים, פינוקים בריאים

המדריך להכנת שולחן פינוקים בקונספט בריא

15/03/2020 13:48:48

בין אם מתקרבת חגיגת יום הולדת לאחד מילדכם או שיש אירוע ילדים קרוב ואתם כבר מעוניינים להרגיל את ילדכם שלאכול בריא זה גם טעים, ייתכן ואתם מתלבטים כיצד להכין את שולחן הפינוקים שינעים את זמנם של הילדים בעת האירוע.

מסיבת בנים, ימי הולדת לבנים

ימי הולדת רק לבנים

14/10/2014 17:24:56

יום הולדת לבנים מאותגרת ברוב המקרים באקשן, במרץ רב ובאנרגיות רבות. חגיגה ברוח ספורטיבית לבנים בלבד!

ילדים במזל אריה

ילדים מזל אריה

27/05/2014 17:01:16

בני מזל אריה: 23 ביולי ועד 21 באוגוסט, שייכים לקבוצת המזלות הקבועים, בני יסוד האש, כוכב השולט שמש.

ראש השנה

ראש השנה: מה משמעות החג?

07/09/2017 13:41:53

ראש השנה הוא חג משמח מאוד, אבל גם בעל משמעות עמוקה, וכדאי להעביר אותה גם לילדים שלנו (בהתאם לגיל של כל אחד ואחת מהם, כמובן).

יום הולדת בטוב טעם

יום הולדת בטוב טעם

12/05/2014 16:50:08

דוכן פיצות או המבורגרים בשפע, מפל שוקולד או מתקן צמר גפן מתוק: כל אלה יכולים להיות גם במסיבה שלכם!

סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר