מתכונים לילדים

במקרה של אפייה ובישול למשל זוהי פלטפורמה מצוינת ללמד ילדים מגוון של תכנים באופן החווייתי והטעים ביותר.

ילדים אוהבים ליצור, להרגיש חשובים ולהיות מעורבים בכל מה שנעשה סביבם. גם אם הם קטנים ואינם יכולים לבצע פעולות רבות בכוחות עצמם, עשייה משותפת בחברת מבוגר עשויה לפתח אותם במגוון היבטים: גמישות, דמיון, יצירתיות, גבולות, אחריות וכמובן בתחומי המוטוריקה השונים. 

באתר 10 דקות תוכלו למצוא מגוון מתכונים קלים וטעימים שתוכלו להכין בהנאה עם הילדים ולאכות בהנאה גדולה עוד יותר. גם באתר של ניקי מחכות לכם הצעות מעניינות וטעימות במיוחד להכנה עם הילדים.

 

אפייה ובישול עם מתכונים לילדים מאפשרת להם ללמוד אחריות, גבולות ומשפרת את הקשר הבינאישי עם המבוגר. העשייה המשותפת יוצרת אינטימיות חדשה ונעימה בין המבוגר וילדו ומאפשרת להם ליהנות מזמן של איכות בצוותא.  מדובר על זמן שבו העבודה ביחד מאפשרת ליצור משהו משותף וכמובן בסופה של העבודה ליהנות ממנו ומהטעם הייחודי שדבק בו.

 

מתכונים לילדים יכולים לכלול מגוון של חומרי עבודה ומשום כך מאפשרים לילדים להתנסות ולהכיר מרקמים שונים, להתלכלך ולחוות את גופם באופן חדש וייחודי. הוויסות החושי ש ילדינו מושפע רבות מהחומרים שבאים עמם במגע וחומרי האפייה השונים: קמח, מים, שמן ועוד הם מצע מעולה להכרת חומרים בעלי אופי ומרקם שונה. באתר יויו תוכלו למצוא רעיונות למתכונים קלים ונהדרים להכנה עם הילדים שישמשו אתכם להכרת חומרים שונים וליצירת תקשורת טובה יותר ביניכם ובין ילדיכם.

 

יתרון בולט אחר טמון בכך שאותם מתכונים לילדים עשויים לאפשר גם לילדים שמגלים בררנות גבוהה באוכל להתגמש ולהתנסות בטעמים חדשים. דרך העשייה והעבודה עם החומרים במגע מתעורר גם החשק לטעום ולנסות להכיר טעמים חדשים ללא חשש. כך, מעבר לשעת היצירה המשותפת והעבודה בצוותא נחשפים ילדים לטעמים שעוד לא הכירו ולכן חשוב להשתמש באתם מתכונים לילדים שכוללים גם חומרים שהילדים אוהבים מאד אך גם אלו שלא בהכרח.

 

ממד אחר הוא הממד המוטורי. פעולות כמו ערבוב, שבירה של ביצים, שפיכת קמח, פיזור אבקת סוכר- כל אלה עשויות לשפר את המיומנויות המוטוריות של הילדים ומשום כך הן חשובות להתפתחות שלהם.

 

בעבודה על מתכונים לילדים חשוב לתת את הדעת על נושא הבטיחות. אין לתת לילדי לעבד עם משטחים חמים או שמן חם. בנוסף, אחר מגע עם ביצים חיות יש לשטוף ידיים היטב. חשוב מכל אפשרו להם להתלכלך וללכלך- זה חלק מהלימוד ורק הופך את החוויה למהנה הרבה יותר.

 מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

עוגות ליום הולדת,עוגת יום הולדת,מתכון לעוגת יום הולדת,עוגת יום הולדת

מתכונים לעוגות יום הולדת

25/07/2013 12:14:01

איפה איפה העוגה? הנה הנה המתכון לעוגת יום הולדת, מבחר מתכונים לעוגת יום הולדת רק לבחור.

פעילויות לפורים, אטרקציות לפורים

שמח ומבדח: כל הפעילויות לפורים

23/02/2015 12:56:43

מה עושים עם הילדים בפורים? כל התשובות, הפעילויות והאטרקציות מחכות לכם ממש כאן.

הזמנות ליום הולדת, הזמנות יום הולדת, הזמנה ליום הולדת, הזמנות ליום הולדת

הזמנות ליום הולדת

18/06/2018 10:57:51

כל מה שחשוב לדעת על הזמנות ליום הולדת: מה חשוב לרשום בהזמנה, כל הדרכים להפוך אותה למיוחדת, איך להימנע מטעויות נפוצות ועוד הרבה טיפים.

דוכנים חמים, דוכנים לאירוע שלכם

כל הדוכנים החמים לאירוע שלכם

01/04/2018 11:02:37

כל הדוכנים החמים לאירוע שלכם - בואו לבחור מתוכם את המאכלים שיהפכו את האירוע שלכם למושלם.

שירי יום הולדת, שירים ליום הולדת, יום הולדת שירים

שירי יום הולדת

01/08/2016 17:46:50

שירים ליום הולדת לאירועים משמחים במיוחד כל שעליכם לעשות זה ללחוץ פליי על השיר המבוקש ולהתחיל לחגוג, לרקוד ולשמוח. מזל טוב!

הפעלת יום הולדת, הפעלות

מסיבת יום הולדת בשיק!

16/02/2017 11:56:54

חולמת על יום הולדת בסטייל? כל הרעיונות למסיבה אופנתית במיוחד, עם שיק והפתעות שלא תוכלי לשכוח!

סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר