תעסוקה לילדים ביום כיפור

רעיונות לתעסוקה לילדים ביום כיפור

יום כיפור הינו יום קדוש לכל עם ישראל אם זאת כל משפחה מעבירה באופן שונה מעט את החג, אז איך הילדים שלכם מעבירים את יום כיפור?

מה עושים עם הילדים ביום כיפור
יום כיפור תמיד מחייב היערכות מיוחדת, ובפרט כשיש ילדים יחסית קטנים ונשאלת השאלה מה עושים איתם במהלך היום הקדוש ויוצא הדופן. הבשורות הטובות הן שגם אם לפעמים זו נראית משימה בלתי אפשרית, עם הכנה נכונה אפשר לעבור בשלום את יום כיפור גם עם ילדים ואפילו להפיק ממנו לא מעט תועלת.

רעיונות לפי נושאים:​
יום הולדת 2יום הולדת 3יום הולדת 4יום הולדת 5יום הולדת 6יום הולדת 7יום הולדת 8יום הולדת 9יום הולדת 10יום הולדת 11יום הולדת 16יום הולדת 40יום הולדת 50יום הולדת 60 

הזדמנות ליהנות גם בלי טלוויזיה, מחשב וסמארטפונים
בעבר יום כיפור היה באמת יום נטול טלוויזיה וגירויים דומים. בעידן הסמארטפונים וריבוי הערוצים בטלוויזיה, הילדים יכולים כמובן להמשיך בשגרה שכוללת תכנים מהסוג הזה – אבל כשהערוצים המיועדים להם ממילא לא פועלים ומסביב שוררת אווירה ייחודית והמדינה כולה עוברת למוד שקט יותר, זוהי הזדמנות מצוינת לשים בצד ליום אחד את כל המכשירים הממכרים ולמצוא עניין בדרכים אחרות.

מה עושים עם הילדים ביום כיפור?

חשבון נפש – או לפחות שיחות נפש
כידוע, המהות העיקרית של יום הכיפורים היא חשבון הנפש, ואיתו התיקון הפנימי, ההתפתחות הרוחנית והצמיחה – וכדאי לעשות זאת לא רק בינינו לבין עצמנו אלא גם עם הילדים (כשהתכנים ועומקם הם בהתאם לגילאי הילדים, כמובן). ילד שרואה את ההורים שלו מתבוננים במעשיהם ומודים בטעויות, ואז מבקשים סליחה (אמיתית!) מקבל השראה, לומד להיות רגיש יותר לזולת וגם סלחן יותר כלפי עצמו, כך שיהיה לו קל יותר להודות בטעויות, לתקן אותן – ולגדול באמת.

משחקי קופסה או יצירה
אמנם אחת הדרישות מהיהודים ביום כיפורים היא "ועיניתם את נפשותיכם" – אבל ילדים כידוע פטורים מחובת קיום המצוות, ואם כבר כל המשפחה ביחד למה לא לנצל את הזמן למשחקים חביבים שכולם אוהבים או לטובת יצירה משותפת? חשוב להקפיד לבצע את הפעילות בלי להרעיש יתר על המידה, כדי לכבד את השכנים שצמים ושומרים על קדושת היום. אם אתם חוגגים בקרוב יום הולדת, אולי זה הזמן אפילו לחשוב על רעיונות ליום הולדת. יש המון דברים שאפשר לעשות ולחשוב עליהם ביום כיפור, יום של שקט וחשבון נפש.

טיול בשכונה
אחת המסורות שהתפתחה בשנים האחרונות היא מפגש של כל החבר'ה, בין אם בגילאים צעירים ובין אם אלה היותר מבוגרים, בערב היום הקדוש, כשבדרך כלל הילדים מצוידים באופניים/ קורקינט/ סקטים/ רולרבליידס וכו'. גם ביום עצמו אפשר לטייל בשכונה בנחת ולנצל את הכבישים הריקים – אלא אם כן אתם צמים ומזג האוויר חם מדי, ובמקרה זה אפשר "להסתפק" בפעילויות הביתיות בעלות הערך המוסף.

כל מה שנשאר זה לאחל למי שצם, צום קל ושיעבור בקלות ובגדול שתהיה לנו שנה חדשה מוצלחת יותר ופוריה יותר.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

כל הדוכנים החמים לאירוע שלכם

כל הדוכנים החמים לאירוע שלכם

01/04/2018 11:02:37

כל הדוכנים החמים לאירוע שלכם - בואו לבחור מתוכם את המאכלים שיהפכו את האירוע שלכם למושלם.
הרעיונות הלוהטים לחגיגת יום הולדת לבנים

הרעיונות הלוהטים לחגיגת יום הולדת לבנים

01/04/2018 11:09:42

מגוון רעיונות מדליקים לחגיגת יום הולדת לבנים - החל מגיבורי על, הפעלות ספורטיביות ועד לטרנדים, לייזר טאג, הפעלות מדעיות ועוד.
יצירות לילדים

יצירות לילדים

11/04/2018 14:57:40

כולנו מכירים ואוהבים את תקופת הקיץ- ים, שמש, בריכה, שקיעה מאוחרת. אך מה עושים הורים לילדים בתקופה זו של השנה?
למה אנחנו קונים מותגים?

למה אנחנו קונים מותגים?

11/04/2018 15:04:48

רובנו משתדלים להיות צרכנים חכמים ובעיקר מודעים, ואנחנו גם מבינים שמוצר של מותג מוכר הוא לא בהכרח איכותי - אז למה אנחנו קונים בעיקר מותגים?!
אמא יקרה בואי לארגן יום הולדת שהבת שלך לא תשכח

אמא יקרה בואי לארגן יום הולדת שהבת שלך לא תשכח

26/04/2018 12:00:02

לא משנה בת כמה הילדה - שנתיים, ארבע או 12, בואי לחגוג לבת שלך יום הולדת שהיא לא תשכח בשנים הקרובות.
נטע ברזילי זכתה בגדול

נטע ברזילי זכתה בגדול

10/05/2018 16:41:22

נטע ברזילי זכתה בגדול וזה בכלל לא משנה מה המיקום שלה בתחרות. בשבילנו היא תמיד היתה ותהיה מספר 1.
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר