רעיונות לתעסוקה לילדים ביום כיפור

יום כיפור הינו יום קדוש לכל עם ישראל אם זאת כל משפחה מעבירה באופן שונה מעט את החג, אז איך הילדים שלכם מעבירים את יום כיפור?

מה עושים עם הילדים ביום כיפור
יום כיפור תמיד מחייב היערכות מיוחדת, ובפרט כשיש ילדים יחסית קטנים ונשאלת השאלה מה עושים איתם במהלך היום הקדוש ויוצא הדופן. הבשורות הטובות הן שגם אם לפעמים זו נראית משימה בלתי אפשרית, עם הכנה נכונה אפשר לעבור בשלום את יום כיפור גם עם ילדים ואפילו להפיק ממנו לא מעט תועלת.

רעיונות לפי נושאים:​
יום הולדת 2יום הולדת 3יום הולדת 4יום הולדת 5יום הולדת 6יום הולדת 7יום הולדת 8יום הולדת 9יום הולדת 10יום הולדת 11יום הולדת 16יום הולדת 40יום הולדת 50יום הולדת 60 

הזדמנות ליהנות גם בלי טלוויזיה, מחשב וסמארטפונים
בעבר יום כיפור היה באמת יום נטול טלוויזיה וגירויים דומים. בעידן הסמארטפונים וריבוי הערוצים בטלוויזיה, הילדים יכולים כמובן להמשיך בשגרה שכוללת תכנים מהסוג הזה – אבל כשהערוצים המיועדים להם ממילא לא פועלים ומסביב שוררת אווירה ייחודית והמדינה כולה עוברת למוד שקט יותר, זוהי הזדמנות מצוינת לשים בצד ליום אחד את כל המכשירים הממכרים ולמצוא עניין בדרכים אחרות.

מה עושים עם הילדים ביום כיפור?

חשבון נפש – או לפחות שיחות נפש
כידוע, המהות העיקרית של יום הכיפורים היא חשבון הנפש, ואיתו התיקון הפנימי, ההתפתחות הרוחנית והצמיחה – וכדאי לעשות זאת לא רק בינינו לבין עצמנו אלא גם עם הילדים (כשהתכנים ועומקם הם בהתאם לגילאי הילדים, כמובן). ילד שרואה את ההורים שלו מתבוננים במעשיהם ומודים בטעויות, ואז מבקשים סליחה (אמיתית!) מקבל השראה, לומד להיות רגיש יותר לזולת וגם סלחן יותר כלפי עצמו, כך שיהיה לו קל יותר להודות בטעויות, לתקן אותן – ולגדול באמת.

משחקי קופסה או יצירה
אמנם אחת הדרישות מהיהודים ביום כיפורים היא "ועיניתם את נפשותיכם" – אבל ילדים כידוע פטורים מחובת קיום המצוות, ואם כבר כל המשפחה ביחד למה לא לנצל את הזמן למשחקים חביבים שכולם אוהבים או לטובת יצירה משותפת? חשוב להקפיד לבצע את הפעילות בלי להרעיש יתר על המידה, כדי לכבד את השכנים שצמים ושומרים על קדושת היום. אם אתם חוגגים בקרוב יום הולדת, אולי זה הזמן אפילו לחשוב על רעיונות ליום הולדת. יש המון דברים שאפשר לעשות ולחשוב עליהם ביום כיפור, יום של שקט וחשבון נפש.

טיול בשכונה
אחת המסורות שהתפתחה בשנים האחרונות היא מפגש של כל החבר'ה, בין אם בגילאים צעירים ובין אם אלה היותר מבוגרים, בערב היום הקדוש, כשבדרך כלל הילדים מצוידים באופניים/ קורקינט/ סקטים/ רולרבליידס וכו'. גם ביום עצמו אפשר לטייל בשכונה בנחת ולנצל את הכבישים הריקים – אלא אם כן אתם צמים ומזג האוויר חם מדי, ובמקרה זה אפשר "להסתפק" בפעילויות הביתיות בעלות הערך המוסף.

כל מה שנשאר זה לאחל למי שצם, צום קל ושיעבור בקלות ובגדול שתהיה לנו שנה חדשה מוצלחת יותר ופוריה יותר.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

 • בואו לגלות מבחר טעמי גלידה שווים, מוזרים ומפתיעים ששווה לכם לטעום
  טעמנו עבורכם מגוון רב של גלידות החל מגלידת וניל, שוקולד ועד לגלידות הכי הזויות שאי פעם תחשבו עליהן.
 • איך מתכוננים לשנה החדשה?
  כל התחלה טומנת בחובה התרגשות רבה, וגם הבטחה. במיוחד כך הדבר כשמדובר על שנת לימודים חדשה, וכדאי להתכונן לקראתה, ולא רק לפני המעבר לכיתה א´ אלא לפני כל שנה. אז איך עושים את זה נכון? קראו והשכילו.
 • מופעי חנוכה
  חג חנוכה בפתח ואיתו עונת המופעים. זה הזמן הטוב ביותר להתרגש ולשמוח והכי חשוב: לפגוש את הכוכבים האהובים.
 • ראש השנה: מה משמעות החג?
  ראש השנה הוא חג משמח מאוד, אבל גם בעל משמעות עמוקה, וכדאי להעביר אותה גם לילדים שלנו (בהתאם לגיל של כל אחד ואחת מהם, כמובן).
 • הטרנד הלוהט, עשה זאת בעצמך.
  בואו לקרוא על אפשרויות נוספות ובדרך ככל זולות יותר, על איך אפשר לעשות דברים לבד לחסוך וגם להינות על הדרך...

מיסטיק רום - חדרי בריחה
מרכז

מיסטיק רום - חדרי בריחה

קללת פרעונים עתיקה, ספר סודות שאבד ובית מסתורי שהפר את שקט העיירה. חוויה מטריפה!

11 המלצות

ספא לקטנטנות בלבן
שרון, מרכז

ספא לקטנטנות בלבן

הפקת ספא וחד קרן חלומית ליום הכי מיוחד בשנה! מגוון תחנות מפנקות של ביוטי ועוד

21 המלצות

מקדש אנוביס
שרון

מקדש אנוביס

חוויה מרתקת ומאתגרת במיוחד, חדר מושקע ומפואר עם חידות איכותיות!

הקרנבל של טל - גיבורות וגיבורי על
שרון, מרכז, ירושלים, דרום

הקרנבל של טל - גיבורות וגיבורי על

חגיגת גיבורי על! החבילה המושלמת ליומולדת גיבורים, משחקים, בועות ועוד הפתעות.

11 המלצות