רעיונות לתעסוקה לילדים ביום כיפור

יום כיפור הינו יום קדוש לכל עם ישראל אם זאת כל משפחה מעבירה באופן שונה מעט את החג, אז איך הילדים שלכם מעבירים את יום כיפור?

מה עושים עם הילדים ביום כיפור
יום כיפור תמיד מחייב היערכות מיוחדת, ובפרט כשיש ילדים יחסית קטנים ונשאלת השאלה מה עושים איתם במהלך היום הקדוש ויוצא הדופן. הבשורות הטובות הן שגם אם לפעמים זו נראית משימה בלתי אפשרית, עם הכנה נכונה אפשר לעבור בשלום את יום כיפור גם עם ילדים ואפילו להפיק ממנו לא מעט תועלת.

רעיונות לפי נושאים:​
יום הולדת 2יום הולדת 3יום הולדת 4יום הולדת 5יום הולדת 6יום הולדת 7יום הולדת 8יום הולדת 9יום הולדת 10יום הולדת 11יום הולדת 16יום הולדת 40יום הולדת 50יום הולדת 60 

הזדמנות ליהנות גם בלי טלוויזיה, מחשב וסמארטפונים
בעבר יום כיפור היה באמת יום נטול טלוויזיה וגירויים דומים. בעידן הסמארטפונים וריבוי הערוצים בטלוויזיה, הילדים יכולים כמובן להמשיך בשגרה שכוללת תכנים מהסוג הזה – אבל כשהערוצים המיועדים להם ממילא לא פועלים ומסביב שוררת אווירה ייחודית והמדינה כולה עוברת למוד שקט יותר, זוהי הזדמנות מצוינת לשים בצד ליום אחד את כל המכשירים הממכרים ולמצוא עניין בדרכים אחרות.

מה עושים עם הילדים ביום כיפור?

חשבון נפש – או לפחות שיחות נפש
כידוע, המהות העיקרית של יום הכיפורים היא חשבון הנפש, ואיתו התיקון הפנימי, ההתפתחות הרוחנית והצמיחה – וכדאי לעשות זאת לא רק בינינו לבין עצמנו אלא גם עם הילדים (כשהתכנים ועומקם הם בהתאם לגילאי הילדים, כמובן). ילד שרואה את ההורים שלו מתבוננים במעשיהם ומודים בטעויות, ואז מבקשים סליחה (אמיתית!) מקבל השראה, לומד להיות רגיש יותר לזולת וגם סלחן יותר כלפי עצמו, כך שיהיה לו קל יותר להודות בטעויות, לתקן אותן – ולגדול באמת.

משחקי קופסה או יצירה
אמנם אחת הדרישות מהיהודים ביום כיפורים היא "ועיניתם את נפשותיכם" – אבל ילדים כידוע פטורים מחובת קיום המצוות, ואם כבר כל המשפחה ביחד למה לא לנצל את הזמן למשחקים חביבים שכולם אוהבים או לטובת יצירה משותפת? חשוב להקפיד לבצע את הפעילות בלי להרעיש יתר על המידה, כדי לכבד את השכנים שצמים ושומרים על קדושת היום. אם אתם חוגגים בקרוב יום הולדת, אולי זה הזמן אפילו לחשוב על רעיונות ליום הולדת. יש המון דברים שאפשר לעשות ולחשוב עליהם ביום כיפור, יום של שקט וחשבון נפש.

טיול בשכונה
אחת המסורות שהתפתחה בשנים האחרונות היא מפגש של כל החבר'ה, בין אם בגילאים צעירים ובין אם אלה היותר מבוגרים, בערב היום הקדוש, כשבדרך כלל הילדים מצוידים באופניים/ קורקינט/ סקטים/ רולרבליידס וכו'. גם ביום עצמו אפשר לטייל בשכונה בנחת ולנצל את הכבישים הריקים – אלא אם כן אתם צמים ומזג האוויר חם מדי, ובמקרה זה אפשר "להסתפק" בפעילויות הביתיות בעלות הערך המוסף.

כל מה שנשאר זה לאחל למי שצם, צום קל ושיעבור בקלות ובגדול שתהיה לנו שנה חדשה מוצלחת יותר ופוריה יותר.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

ילדים במזל מאזניים

בני מזל מאזניים

05/08/2014 13:30:06

בני מזל מאזניים: 23 ספטמבר ועד 22 באוקטובר, שייכים לקבוצת המזלות הקרדינליים, בני יסוד האוויר, כוכב השולט ונוס.

תלבושת אחידה

מה עדיף, תלבושת אחידה או תלבושת חופשית?

21/08/2017 08:18:37

אז בסופו של יום, מה עדיף? תלבושות אחידה או תלבושת חופשית לבית הספר... כל אחד חושב אחרת, אז מה ההיתרונות ומה החסרונות?

יום הולדת בחג,יום הולדת בראש השנה

יום הולדת בראש השנה

01/09/2013 14:03:43

הולדת בראש השנה הוא זמן מיוחד לחגיגת ראש שנה פרטי של הילד. יום הולדת מתוקה מדבש!

לארגן יום הולדת לבת, לארגן יום הולדת

אמא יקרה בואי לארגן יום הולדת שהבת שלך לא תשכח

26/04/2018 12:00:02

לא משנה בת כמה הילדה - שנתיים, ארבע או 12, בואי לחגוג לבת שלך יום הולדת שהיא לא תשכח בשנים הקרובות.

בעלי חיים

למה כדאי להחזיק בעל חיים בבית?

14/08/2017 09:31:18

אין סיבה שלא תגדלו בבית חיה! בעל חיים נותן המון אהבה בדרך כלל מאמצים כלב או חתול אבל אין כמעט גבול לאפשרויות. העיקר זה לדאוג להם ולטפל בצורה נכונה!

יום הולדת בפורים

יום הולדת בפורים

03/03/2014 09:40:38

יום הולדת בחג פורים היא שמחה וששון לכל הילדים. יום הולדת פורימית, צבעונית עם המון תחפושות ומשלוחי מנות.

סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר