כליזמרים

בעידן המוזיקלי הממוחשב והממוסחר כמו זה של היום, אין אחד שיכול להישאר אדיש ללהקת כליזמרים. כינור, קונטרבס, קלרינט, תוף ואקורדיון יוצרים מוזיקה יהודית עתיקה ומיוחדת. אם אתם רוצים לערוך אירוע מיוחד, אפילו כליזמר יחיד יעזור לעיצוב האווירה גם מבחינת הצלילים העמוקים והאותנטיים, וגם מבחינה ויזואלית שתתרום לתפאורה והאווירה המיוחדת.

מגוון הצעות של כליזמרים לבחירתכם

סקסופון שואו

כל הארץ
חוויה מפתיעה לכל אירוע המשלבת מוזיקה טובה, קטעים אינטרקטיביים ומשחקים מבדרים!

"לה צ'וקולטה" - מופע בידור מוזיקלי

כל הארץ
מופע בידור מוסיקלי, קצבי ומצחיק עד דמעות בכיכובו של אייל רוזלס. מערכונים לטינים.
14 המלצות

ארט בונוס הפקות - מופעים אינטראקטיביים וחווייתיים

כל הארץ
קרקס, קוסמות, מוזיקה וכלייזמרים ועוד מגוון רחב של אפשרויות לאירוע מהנה ומוצלח.
11 המלצות

כליזמר

מוסיקת הכלייזמרים היא מוסיקה יהודית שמקורה ביהדות מזרח אירופה. כלי הנגינה העיקריים בהם משתמשים במוסיקת כליזמרים אותנטית הם קלרינט, כינור, תוף, קונטרבס ואקורדיון. מופעים של להקות כליזמרים היוו חלק בלתי נפרד מאירועים בקהילה היהודית במזרח אירופה והיו המרכז בכל סוגי החגיגות, החל מחגים, חתונות, בריתות ועוד, הכלייזמרים שימשו כדי ג"יי ברחבות הריקודים ולכן יצא שמה של מוסיקת כליזמרים שהיא בעיקרה שמחה קצבית ומעוררת את הקהל לקום על רגליו ולרקוד. בתקופות מסוימות ניגנו להקות כליזמרים גם מוסיקה להלוויות ואירועים עצובים, אך סגנון זה הלך ודעך במשך השנים ונשאר בעיקר הצד השמח והמקפיץ של המוסיקה הזו.

פסטיבל הכלייזמרים בצפת
מדי שנה, כבר מעל 30 שנה מתקיים בצפת פסטיבל כליזמרים בינלאומי, זהו פסטיבל ותיק ומוכר וללא ספק מרגש ומלא נשמה. העיר צפת המזוהה עם המסורת היהודית הקדומה מארחת את הפסטיבל במתחמים מיוחדים ובמופעי רחוב רבים ומושכת קהל עצום להשתתף בחגיגות.
במסגרת הפסטיבל משתתפות להקות כליזמרים רבות וזמרים מוכרים המגיעים מדי קיץ לצפת להמשיך ולנגן את מיטב המסורת של מוסיקת הכלייזמרים.
במהלך השנים שילב הפסטיבל מוסיקת עולם מכל קצוות הקשת המוסיקלית בתכנית האמנותית, וניתן לצפות בכל שונה בנוסף למופעי כליזמרים אותנטיים גם מופעים של מוסיקה אתנית מגוונת.
הפסטיבל פתוח לקהל הרחב ובמהלך ימי הפסטיבל מתקיימים גם אירועים מיוחדים לצד מוסיקת הכלייזמרים כגון סדנאות קבלה ומיסטיקה, סיורים מוסיקליים, סיורי לילה מודרכים ומומחזים. הפסטיבל גם פונה אל הקהל הצעיר שאולי לא נחשף למנגינות כליזמרים עדיין ולכן הוא משלב בתכנית שלו שלל אירועים לילדים.

סוגי מוסיקה של להקות כליזמרים
בימינו קיימות מספר לא מבוטל של להקות כליזמרים המנגנות סוגים שונים של מוסיקה. רוב הלהקות מנגנות בעיקר מוסיקה עם אוריינטציה דתית: מוסיקת נשמה יהודית, פיוטים, שירי חגים וכדומה. בחלק מן המופעים משולבים גם שירים ישראלים בעיבודים המתאימים ללהקת הכלייזמרים אשר מקרבים את המופע של הלהקה לקהל העכשווי.
השפה המדוברת בקרב יהודי מזרח אירופה הייתה יידיש, ולכן להקות כליזמרים מסורתיות נוהגות לכלול ברפרטואר שלהן גם שירים בשפת היידיש.

מופעי כליזמרים לאירועים
מופע כליזמרים יכול להיות מורכב מנגן בודד ועד להקה שלמה, ממוסיקה חסידית ועד מוסיקה ארץ ישראלית, עם או בלי ליווי של זמרים ועוד אפשרויות רבות.
בגלל האופי של המוסיקה והאוריינטציה הדתית שלה הקהל החילוני נוטה להזמין להקות כליזמרים לנגן באירועים עם הקשר דתי. לדוגמא בר מצווה הנחגגת בכותל, להקת כליזמרים עליזה תלווה את הפמליה בדרכה למקום האירוע בכותל ותוסיף להעשיר את האווירה במהלך התפילות בכותל עם שירים הקשורים למעמד המרגש.
חתונה: ליווי לחופה במסורת יהדות מזרח אירופה, או מופעים במהלך האירוע עם שירים ישנים וחדשים ומוסיקה שמחה.
אירועים של הציבור הדתי האשכנזי גם הם מארחים לעיתים קרובות להקות כליזמרים אותנטיות למשל בהילולות שונות כמו ל"ג בעומר, תהלוכת כליזמרים בירושלים בחול המועד פסח, ובעיקר פסטיבלים ייעודים ללהקות כליזמרים או כאלו המתבססות על שורשי המוסיקה של יהדות מזרח אירופה.

כליזמרים, כליזמר

סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר