יום המעשים הטובים 2024

כל המידע על היום המיוחד הזה ואיך תעניקו מעצמכם למען האחר

ליהי נווה | פרסום: 10/03/2024

אין כמו להרגיש תחושה ממלאת ומספקת של הנאה אחרי דבר טוב שעושים כלפי אדם אחר.

בטח גם לכם יצא לפחות פעם אחת לעשות מעשה טוב עבור אדם אחר, גם אם מדובר על מעשה קטן ואקראי שעל פניו אין לו חשיבות גדולה כמו החזקת מעלית או דלת לאדם שנראה ממהר מאוד, מתן חיוך לילד עצוב או בוכה ואפילו ויתור על תור עבור אדם מבוגר בזמן המתנה בסופר, קופת חולים או כל מקום אחר.

כיוון שמעשה טוב נותן הרגשה טובה לשני הצדדים, גם לאדם שמעניק את העזרה וגם לאדם שמקבל אותה, אין ספק כי מדובר על מעשה שהוא חיובי שאינו מערב אינטרסים אישיים או תמורה כלשהי חוץ מהרגשה טובה בלב. משום כך, ישראלים רבים מחכים להזדמנות לחוות את הרגשה המספקת והממלאת הזו ביום אחד בשנה שנחגג בצורה פורמלית ומוכר בשם יום המעשים הטובים.
 


מידע כללי על יום המעשים הטובים

יום זה שכולו עוסק בעשייה של טוב למען הזולת, נחגג בכל שנה ביותר מ-108 מדינות ברחבי העולם. היוזמה של יום זה החלה מהגברת שרי אריסון, אשת עסקים מצליחה ונדבנית ידועה, כבר בשנת 2006 ומאז ועד היום מיליוני אנשים משתתפים בעשייה של מעשים טובים במקומות שונים ברחבי הארץ והעולם.

המטרה של יום זה, למעט עשיית מעשים טובים, היא להביא לתודעה של כולם כי עשייה של מעשה טוב איננה צריכה להיות דבר קשה או מורכב, וכולם יכולים לעשות זאת ללא קשר לגיל, תעסוקה או כל נתון דמוגרפי אחר. יום המעשים הטובים הינו פרויקט מצליח בכל שנה של עמותת "רוח טובה" המחברת בין אנשים שרוצים לתרום, לבין אוכלוסיות ומקומות הזקוקים למתנדבים.


אז איך מתנדבים ואילו סוגי התנדבויות יש לכבוד יום המעשים הטובים?

מתי זה קורה?

השנה יום המעשים הטובים מתקיים בתאריך 14 במרץ 2023.

סוגי פרויקטים ביום המעשים הטובים

יום המעשים הטובים כולל מגוון רחב של אפשרויות התנדבות בנקודות ומקומות שונים ברחבי הארץ, כך שכל אחד יכול למצוא את הפעילות שהכי מעניינת או מדברת אליו ולתרום מזמנו ויכולתו כדי לעשות טוב עבור אדם אחר או הסביבה.

בין הפרויקטים של עשיית טוב בין אדם לאדם ישנם ביקור של קשיש או אדם מעוט יכולת לצורך עזרה, בישול או אירוח חברתי וגם פרויקטים למען הסביבה והחברה כמו ניקיון חופים, שיפוץ של מרכזי קהילתיים, הוסטלים, גינות קהילתיות וציבוריות ועוד ואף יצירת ימי כיף לאוכלוסיות מבוגרות בבתי אבות ועוד.

 


כיצד ניתן להתנדב?

כדי למצוא פרויקט מתאים להתנדב בו, כל שיש לעשות הוא להיכנס אל האתר הרשמי של "יום המעשים הטובים" ולהזין את כתובת המגורים או עיר רלוונטית בה רוצים לבצע עשייה של מעשה טוב. האתר יציג לכם מגוון של פרויקטים הקיימים בעיר הנוכחית עם פרטים בנוגע לסוג ומטרת הפרויקט. לדוגמה הפעלות משמחות לאוכלוסיות שונות, פעילות חווייתית במרכז קהילתי-חברתי, העברת הרצאות מעניינות לקהלים שונים ועוד. 

האתר יאפשר לכם לקבל מידע בנוגע לכל פרויקט זמין על פי מאפיינים שונים כמו תחום פעילות, מיקום גיאוגרפי, מספר מקומות פנויים למתנדבים בפרויקט, באילו שעות הוא מתקיים במהלך היום וכמובן תאריך בו הפרויקט מתקיים. כדאי לשים לב כי למרות שיום המעשים הטובים מתקיים ביום ספציפי אחד בשנה, ישנם פרויקטים רבים המאפשרים גם ימים נוספים לביצוע המעשים הטובים כך שרצוי להתעדכן מבעוד מועד לגבי התאריכים המתאימים לכם ביותר.

 


מי יכול להתנדב?

כל מי שרוצה לתת מעצמו בין עם בהשתתפות בפעילות או באחד מאפשרויות ההתנדבות ובין אם בתרומה לארגונים שמנהלים את כל נושא מעשים הטובים בפרוייקטים השונים.

מעשים טובים בכל השנה

יום המעשים הטובים מאפשר לכם ולכל אחד לפנות כמה שעות במהלך היום ולהתנדב לעשיית טוב עבור הסביבה, חברה או אדם אחר. יש לזכור כי כדי לעשות טוב לא צריך יום מיוחד בשביל זה, גם מעשים קטנים שאפשר לעשות במהלך היומיום יוכלו לתרום מאוד עבור הזולת.

לדוגמה כאשר אתם נוהגים בכביש בשעות הפקקים והעומסים, השתדלו להיות מעט אדיבים למרות הלחץ בו אתם נמצאים להגיע למקום העבודה – ופשוט תנו זכות קדימה או הימנעו מלצפצף ולכעוס, אין ספק כי זה יעשה לכם הרגשה טובה כמו גם עבור הנהגים האחרים שעל הכביש.

גם במהלך העבודה תוכלו לעשות טוב עבור הקולגות או הלקוחות מולם אתם עובדים. תתפלאו לגלות איך מילה טובה או אפילו חיוך יכולים לחמם את הלב של האדם האחר, ולהעניק לו הרגשה טובה וכמובן גם לכם.


התנדבו איתנו!

מידי שנה אנחנו דואגים להתנדב במגוון מקומות ברחבי הארץ למען התרומה חזרה לקהילה. מפעילים? ספקים? אם גם אתם רוצים לתרום ולהתנדב ולשמח - דברו איתנו. יחד נחזיר לקהילה אהבה גדולה. צרו איתנו קשר בטלפון 1700-55-07-55.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

ילדים מזל שור

ילדים מזל שור

31/03/2014 14:57:27

בני מזל שור: 20 באפריל ועד 20 במאי, שייכים לקבוצת המזלות הקבועים, בני יסוד האדמה, כוכב השולט נוגה.

ילדים מזל תאומים

ילדים מזל תאומים

07/04/2014 10:42:19

בני מזל תאומים: 21 במאי ועד 21 ביוני, שייכים לקבוצת המזלות המשתנים, בני יסוד האוויר, כוכב השולט מרקורי.

יום הולדת בחג הפסח

יום הולדת בחג הפסח

13/04/2014 10:47:02

יום הולדת בפסח היא חגיגה כיפית במיוחד באווירת החג. באביב הפורח כל אורח הוא זורח.

ילדים מזל סרטן

ילדים מזל סרטן

24/04/2014 16:21:33

בני מזל סרטן: ביוני ועד 22 ביולי, שייכים לקבוצת המזלות הקרדינליים, בני יסוד המים, כוכב השולט הירח.

יום העצמאות ביום הולדת

יום העצמאות ביום הולדת

04/05/2014 15:47:45

מה יכול להיות כיף יותר מאשר לחגוג יום הולדת ביום העצמאות? פטישי אוויר, ספריי קצף והמון צעצועים זוהרים בכחול-לבן...

יום הולדת בטוב טעם

יום הולדת בטוב טעם

12/05/2014 16:50:08

דוכן פיצות או המבורגרים בשפע, מפל שוקולד או מתקן צמר גפן מתוק: כל אלה יכולים להיות גם במסיבה שלכם!

סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר