כל מה שרציתם לדעת על שוקולד ולא שאלתם.

מי אוהב שוקולד יותר, בנים או בנות? כמה שנים יכול לגדול עץ הקקאו? ומי המציא את בכלל את השוקולד? כל התשובות בכתבה שלפניכם!

האם אתם מסוגלים לדמיין עולם נטול שוקולד? אנחנו לא. שוקולד מריר או שוקולד חלב, עוגות שוקולד, משקה שוקולטה, שוקולד עם תוספות וגלידת שוקולד הם חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו. למעשה על פי הנתונים שברשותנו נצרכים מדי יום מאות טונות של שוקולד ברחבי העולם. אם גם אתם מכורים למתוק מתוק הזה בוודאי תשמחו להכיר כמה עובדות מעניינות, שבוודאי לא הכרתם, על שוקולד.

8 עובדות מעניינות על שוקולד

עובדה ראשונה: בני המאיה היו הראשונים לגלות את הפוטנציאל האגדיר של פולי הקקאו. כבר לפני למעלה מ-2000 שנה הם רקחו ממנו משקאות ויצרו בעצם את אב הטיפוס לשוקולד שאנו מכירים כיום. הם אמנם לא חשבו עליו כממתק והחמיצו את ההזדמנות לחגוג עם מפלי שוקולד בתור אטרקציה ליום הולדת אלא השתמשו בו כשיקוי לריפוי כאבי בטן. אבל זה בסדר, הרווח כולו שלנו.

עובדה שנייה: פנילתילאמין, זהו שמו של החומר המדהים ביותר בטבע, רוצים לדעת מדוע? מפני שהוא זה האחראי על התחושות המופלאות המתחוללות בנו כאשר אנחנו מאוהבים. אז מה הקשר לשוקולד אתם שואלים? אותו החומר בדיוק מופרש במוחנו גם כאשר אנו זוללים שוקולד. אהבה מביס ראשון, כבר אמרנו?

עובדה שלישית: כידוע השוקולד עשוי ברובו מקקאו, תרמיליו של עץ הקקאו מכילים פולים, אותם טוחנים דק היטב ויחד עם חומרים נוספים כגון מוצקי חלב וסוכרים מייצרים את השוקולד. ככל שרמת הקקאו גבוהה יותר השוקולד נחשב לאיכותי יותר. בכל תרמיל קקאו ישנם 40 פולים בממוצע, כאשר לכל טבלת שוקולד נדרשים לפחות 270 פולים בממוצע.

עובדה רביעית: השוקולד משמש לא רק למאכל אלא כמיתוס ואתוס בפני עצמו. שוקולד הוא חלק בלתי נפרד מאווירת חגים בכל הדתות, בחג האהבה לבדו נמכרים למעלה ממיליארד ק"ג של שוקולד ברחבי העולם. השוקולד הוא חלק מכל יום הולדת (בממתקים שונים ובעוגה כמובן), ובמקרים רבים משמש גם כמתנה מתוקה ימי הולדת .

עובדה חמישית: בנים אולי אוכלים יותר באופן כללי אך על פי נתוני מחקר עדכניים בנות צורכות פי 2 יותר שוקולד מבנים. הסיבה אינה ידועה אבל אנחנו מנחשים שהקשר בין רגש לשוקולד כה הדוק שבנות פשוט מסרבות לוותר על התענוג.

עובדה שישית: השוקולד אהוב על אנשים בכל העולם אך במקום אחד צורכים אותו בכמות גדולה ביותר. מהי המדינה שבה אוכלים הכי הרבה שוקולד פר אדם לדעתכם? אם אמרתם שוויץ צדקתם! מגיעה לכם קוביית שוקולד. או פינוק באירוע הקרוב שלכם דוכני מזון מפנקים עם מפל שוקולד!

עובדה שביעית: בכדי שיתאפשר לגדל כמות עצומה של קקאו יש צורך במטעי ענק. לכן רוב הקקאו בעולם מיוצר באפריקה, שם בשטחים רחבי ידיים צומחים להם עצי הקקאו ועליהם תרמילים גדושי פולים שיעברו עם הבשלתם אל תעשיית השוקולד הענפה.

עובדה שמינית: עובדה אחרונה ומעניינת מעניקה לנו שלווה, עץ קקאו יכול לגדול עד גיל 200, המשמעות היא שלפחות בעשרות השנים הבאות לא צפוי מחסור בקקאו ומכאן שאספקת השוקולד שלנו לא עתידה להיפגע.

על כל מקרה כדאי תמיד שיהיו לכם במקרר כמה שוקולדים לעת חירום.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


פאלקון לייזר טאג
כל הארץ

פאלקון לייזר טאג

הפעלת לייזר טאג אתגרית באתר היסטורי ייחודי, עם רובה דמוי M-16, משחקי הדמייה ועוד

5 המלצות

יובלדת - סטנדאפ וקיוסק הממתקים
כל הארץ

יובלדת - סטנדאפ וקיוסק הממתקים

החבילה המושלמת- מצחיקה וטעימה! סטנדאפ, משחקי צחוק ומתנה מפתיעה לחוגג/ת.

59 המלצות

מלכות יופי בלאלילנד
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

מלכות יופי בלאלילנד

היום המיוחד הגיע, ומלכות היופי יוצאות לחגוג ולהריע. חגיגה מושלמת לבנות שמבינות עניין.

21 המלצות

שגיב פרידמן במופע סטנדאפ
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

שגיב פרידמן במופע סטנדאפ

על האירוע שלכם עוד ידברו הרבה זמן. מופע שאין בו רגע דל, צוחקים ונהנים כל האירוע.

4 המלצות