כל מה שרציתם לדעת על שוקולד ולא שאלתם.

מי אוהב שוקולד יותר, בנים או בנות? כמה שנים יכול לגדול עץ הקקאו? ומי המציא את בכלל את השוקולד? כל התשובות בכתבה שלפניכם!

האם אתם מסוגלים לדמיין עולם נטול שוקולד? אנחנו לא. שוקולד מריר או שוקולד חלב, עוגות שוקולד, משקה שוקולטה, שוקולד עם תוספות וגלידת שוקולד הם חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו. למעשה על פי הנתונים שברשותנו נצרכים מדי יום מאות טונות של שוקולד ברחבי העולם. אם גם אתם מכורים למתוק מתוק הזה בוודאי תשמחו להכיר כמה עובדות מעניינות, שבוודאי לא הכרתם, על שוקולד.

8 עובדות מעניינות על שוקולד

עובדה ראשונה: בני המאיה היו הראשונים לגלות את הפוטנציאל האגדיר של פולי הקקאו. כבר לפני למעלה מ-2000 שנה הם רקחו ממנו משקאות ויצרו בעצם את אב הטיפוס לשוקולד שאנו מכירים כיום. הם אמנם לא חשבו עליו כממתק והחמיצו את ההזדמנות לחגוג עם מפלי שוקולד בתור אטרקציה ליום הולדת אלא השתמשו בו כשיקוי לריפוי כאבי בטן. אבל זה בסדר, הרווח כולו שלנו.

עובדה שנייה: פנילתילאמין, זהו שמו של החומר המדהים ביותר בטבע, רוצים לדעת מדוע? מפני שהוא זה האחראי על התחושות המופלאות המתחוללות בנו כאשר אנחנו מאוהבים. אז מה הקשר לשוקולד אתם שואלים? אותו החומר בדיוק מופרש במוחנו גם כאשר אנו זוללים שוקולד. אהבה מביס ראשון, כבר אמרנו?

עובדה שלישית: כידוע השוקולד עשוי ברובו מקקאו, תרמיליו של עץ הקקאו מכילים פולים, אותם טוחנים דק היטב ויחד עם חומרים נוספים כגון מוצקי חלב וסוכרים מייצרים את השוקולד. ככל שרמת הקקאו גבוהה יותר השוקולד נחשב לאיכותי יותר. בכל תרמיל קקאו ישנם 40 פולים בממוצע, כאשר לכל טבלת שוקולד נדרשים לפחות 270 פולים בממוצע.

עובדה רביעית: השוקולד משמש לא רק למאכל אלא כמיתוס ואתוס בפני עצמו. שוקולד הוא חלק בלתי נפרד מאווירת חגים בכל הדתות, בחג האהבה לבדו נמכרים למעלה ממיליארד ק"ג של שוקולד ברחבי העולם. השוקולד הוא חלק מכל יום הולדת (בממתקים שונים ובעוגה כמובן), ובמקרים רבים משמש גם כמתנה מתוקה ימי הולדת .

עובדה חמישית: בנים אולי אוכלים יותר באופן כללי אך על פי נתוני מחקר עדכניים בנות צורכות פי 2 יותר שוקולד מבנים. הסיבה אינה ידועה אבל אנחנו מנחשים שהקשר בין רגש לשוקולד כה הדוק שבנות פשוט מסרבות לוותר על התענוג.

עובדה שישית: השוקולד אהוב על אנשים בכל העולם אך במקום אחד צורכים אותו בכמות גדולה ביותר. מהי המדינה שבה אוכלים הכי הרבה שוקולד פר אדם לדעתכם? אם אמרתם שוויץ צדקתם! מגיעה לכם קוביית שוקולד. או פינוק באירוע הקרוב שלכם דוכני מזון מפנקים עם מפל שוקולד!

עובדה שביעית: בכדי שיתאפשר לגדל כמות עצומה של קקאו יש צורך במטעי ענק. לכן רוב הקקאו בעולם מיוצר באפריקה, שם בשטחים רחבי ידיים צומחים להם עצי הקקאו ועליהם תרמילים גדושי פולים שיעברו עם הבשלתם אל תעשיית השוקולד הענפה.

עובדה שמינית: עובדה אחרונה ומעניינת מעניקה לנו שלווה, עץ קקאו יכול לגדול עד גיל 200, המשמעות היא שלפחות בעשרות השנים הבאות לא צפוי מחסור בקקאו ומכאן שאספקת השוקולד שלנו לא עתידה להיפגע.

על כל מקרה כדאי תמיד שיהיו לכם במקרר כמה שוקולדים לעת חירום.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


רווה בפרחים - סדנאות שזירה
שרון, מרכז, ירושלים

רווה בפרחים - סדנאות שזירה

מסיבת שזירה מדהימה ומרהיבה ביופיה. בואו ליצור לעצמכן סידור מרכז שולחן או קשת מפרחים.

לא עודכן מחיר

0 המלצות

פוגלדת הפעלות
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

פוגלדת הפעלות

חגיגה מרהיבה וצבעונית של המשחקים הכי אהובים והסיפורים הכי טובים. לבנים ולבנות מגיל 3-7

לא עודכן מחיר

12 המלצות

אייל רוזנברג
כל הארץ

אייל רוזנברג

איל רוזנברג תופר לכם מופע אישי הורס מצחוק. לכל אירוע ולכל שמחה אין כמו הופעה טובה.

לא עודכן מחיר

4 המלצות

ספא קסום עם בת הים | ספא פלמינגו
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

ספא קסום עם בת הים | ספא פלמינגו

חוויה קסומה בממלכה הכי מרהיבה! נצא למסע במצולות עם בת הים הקטנה, משחקים, שירים וכיף.

לא עודכן מחיר

3 המלצות