קייטנה לילדים

קייטנה לילדים היא לא רק חוויה מרתקת לילדים אלא גם פתרון יעיל להורים. שני הצדדים מרווחים בגדול!

כשהקיץ מגיע, גם להורים וגם לילדים יש משאלה אחת משותפת – חופש. הילדים רוצים חופש מבית הספר ומהשגרה ואילו ההורים חולמים על קצת זמן איכות לבד. זה בהחלט לגיטימי ובוודאי ניתן להשגה. צריך רק לבחור קייטנת ילדים מתאימה – קייטנה שמצד אחד תבטיח להורים שקט נפשי ומצד שני תספק לגוזלים הקטנטנים המון עניין, כדי שיטעמו מחוויות חדשות ויכירו חברים חדשים, יבדקו את יכולותיהם בתחומים מוכרים ויתנסו בתחומים חדשים, יפגינו יצירתיות ואפילו ירכשו כלים לשנת הלימודים החדשה. הכל אפשרי וכל הורה יכול היום בקלות למצוא את הנושא שהכי מעניין את הילד או את הילדה: שירה, ריקוד, רובוטיקה, צילום, שחייה, בישול, טבע, גלישה, קרקס, אילוף כלבים, מדע והרשימה עוד ארוכה.
קייטנה לילדים
שמירה על המסגרת

קייטנה לילדים זה בהחלט כיף גדול לילדים, במיוחד אם היא מבוססת על נושא שמאוד מעניין אותם. אך מעבר לכל התענוג, לקייטנה יש מטרה חינוכית חשובה. קייטנה היא אותה מסגרת חיונית המסייעת לילדים לשמור על יציבות ועל אורח חיים מתון, גם בחודשי החופש הגדול בקיץ. מסגרת מאפשרת לשמור על שגרת יומם של הילדים גם כשהם מחוץ לכותלי בית הספר וכביכול אמורים ליהנות מעצמאות של החופש הגדול. אך החופש הוא הרי נמשך חודשיים לכן, לפחות בחלקו הראשון כדאי לספק לילדים מסגרת שתרגיל אותם לחופש בהדרגה ובצורה הנכונה.

פרידות והתחלות חדשות

תפקידה הנוסף של קייטנה היא לאפשר לילדים לתרגל ולחוות פרידות והתחלות חדשות. בסוף שנת הלימודים הילדים נפרדים מהגננת ומילדי הכיתה או הגן, ממורה, ממדריך ומאנשים אחרים שהילדים הכירו במהלך השנה. אותו דבר אך הפוך קורה להם בתחילת שנת הלימודים: הם נכנסים למסגרת חדשה, מכירים מורים חדשים ומדריכים. התהליך הזה דורש מהילדים מיומנויות המאפשרות להם מצד אחד להשתלב בקלות בסביבה חדשה ומצד שני לצאת מהמסגרת באופן חלק ולא טראומטי. קייטנות ילדים הן ללא ספק המקום בו אפשר ללמוד את המיומנויות הללו בזמן די קצר ובצורה מהנה מאוד.

אינטראקציה חברתית

כעת הגענו ללב ליבה של חווית הקייטנה – לדובדבן שבקצפת. הכוונה היא לאינטראקציה חברתית אותה מספקות הקייטנות לילדים. בכל קייטנה הילדים שוהים בה עם עוד הרבה ילדים אחרים מאותה שכבת הגיל אך לרוב, ילדים חדשים שהם אינם מכירים. הדבר יוצר אינטראקציה חברתית נפלאה המאפשרת לילדים ללמוד המון על עצמם ועל העולם הסובב אותם. זה המקום בו הם יכולים לפגוש חברים חדשים עם אותם תחומי עניין, להציג בפניהם את יכולותיהם וללמוד מהם דברים שלא ידעו. אין ספק שכזו אינטראקציה עדיפה על התבודדות מול המחשב או הטלוויזיה לבד בבית.

קייטנות לילדים – זה אנחנו. כאן תמצאו המון המלצות ורשימת קייטנות הקרובות לביתכם.

קייטנה לילדיםמאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

צבע שיער לבנות - היית מסכימה? אולי ביום הולדת..

צבע שיער לבנות - היית מסכימה? אולי ביום הולדת..

28/02/2017 15:31:45

האינסטינקט הראשוני הוא להגיד לא. מקובל, אך תמיד חשוב לשמוע את הצד השני. פשרה בנוגע לצבע לשיער ועוד עובדות מעניינות כגון: אומברה, חינה, צבע טבעי לשיער ועוד.
יום הולדת מתקרב? טיפים שלא תרצו לפספס!

יום הולדת מתקרב? טיפים שלא תרצו לפספס!

05/03/2017 15:29:03

יום ההולדת הגיע? מזל טוב! הפקת אירוע יום ההולדת עבור הורים רבים נתפסת כרגע מאיים מאחר ולא תמיד יודעים מה ואיך לעשות. התכנסנו למצוא את התשובה לשאלת מיליון הדולר.
חוגגים יום הולדת גם לקטנטנים

חוגגים יום הולדת גם לקטנטנים

09/03/2017 12:10:47

כל גיל והחוויה שלו! איך לחגוג גם לקטנים? רעיונות לפעילות גם לגיל הרך!
איך לבחור מתנה לחברה טובה?

איך לבחור מתנה לחברה טובה?

14/03/2017 09:40:07

מתלבטת לגבי מתנה ליום הולדת לחברה ולא יודעת מה לעשות? בדקנו עבורך את הטרנדים החמים בתחום.
חולמת להיות דוגמנית על מסלול? אנחנו נעזור לך להגשים את החלום

חולמת להיות דוגמנית על מסלול? אנחנו נעזור לך להגשים את החלום

16/03/2017 14:25:25

לכל אחת מאיתנו יש חלום ילדות, חלק חולמים לטוס חלק חולמים לפגוש דמות אהובה וחלק פשוט חולמות להיות דוגמניות.. מה כולל אירוע מיוחד כזה?
יום הולדת מדליקה בל"ג בעומר

יום הולדת מדליקה בל"ג בעומר

20/03/2017 15:40:08

יום הולדת בל"ג בעומר זו הזדמנות נהדרת לחגיגה סביב המדורה, שירים, ריקודים והפעלות מלהיבות ומרהיבות.
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר