צעצועים לילדים

נשאלת השאלה מה מקומם של הצעצועים כיום, בעולם שבו ילדים יותר ויותר מגלים חיבה למסכים.

צעצועים הם חלק בלתי נפרד מהילדות וכולנו כמבוגרי נהנים להתרפק על צעצוע משמעותי שליווה אותנו בתקופה כזו או אחרת של הילדות. ישנם צעצועים שהם בבחינת אלמותיים וניתן לראות כיצד הם מלווים ילדים חלק נכבד מחייהם, לעמת אחרים שהם ברי חלוף ומקומם עם הילד רק לתקופה קצרה. 

התשובה היא שמקומם של הצעצועים שמור בכבוד ולא נראה שהם הולכים לשום מקום. צעצועים לילדים בכל שלבי ההתפתחות ניתן למצוא בחנויות כמו טויס אר אס, כפר השעשועים, הפיראט האדום,  עידן 2000  או בחנויות אינטרנטיות.

צעצועים לילדים

ניתן לראות כיום פריחה ושגשוג של צעצועי קופסה חדישים ומתקדמים שמעוררים ומעודדים את הדמיון ואת הסקרנות היצירתית שטבועה בכל ילד. משחקי קופסה צבעוניים בעלי עיצוב מדהים ומרהיב מסוגלים לתפוס את העין ובו בזמן גם לתת לילד נדבך נוסף מעבר לזמן המסכים שמרבית הילדים דבקים בו באופן משמעותי למדי. האמת היא שככל שזמן המסכים גדל כך ניתן לראות כיצד חברות המשחקים מרימות את הכפפה ומנסות להמציא משחקים טובים ואיכותיים עוד יותר שיהיו בעלי לא רק ממד ויזואלי חזק שיתחרה במסכים המרצדים אלא גם ייתן משהו מעבר לכך.

כך למשל משחקי הקופסא של קודקוד מעודדים את יכולת הלמידה הטבעית של הילדים ומפתחים את היצירתיות בחן ובהנאה. גם בחנויות האינטרנטיות ניתן למצוא מגוון של משחקי קופסא לכל הגילאים ברמות שונות ומבחר עצום של משחקי חשיבה ופיתוח שניתן לשחק בחיק המשפחה או החברים.

דבר נוסף שעליו ראוי לתת את הדעת קשור בעובדה שאנו חיים בעידן של שפע. השפע הזה שאליו אנו וילדינו חשופים מייצר תחושה של עומס ורוויה וגורם לכך שילדים מגלים יכולת פחותה להשתעמם לעומת העבר. באופן פרדוכסלי, החדר עמוס הצעצועים המבריקים והצבעוניים אינו מאפשר לילדים להתמקד כבעבר והעומס הזה מייצר גירוי מבלבל למדי עבור הילדים. מסיבה זו ניתן לראות כיצד ילדים שחדרם עמוס בצעצועים אינם מוצאים את עצמם ואת הצעצוע הייחודי עבורם ונותרים בתסכול רב נוכח חוסר היכולת להעסיק את עצמם ומצד שני היעדר היכולת להשתעמם.

מהסיבה הזו חשוב לחזור אל עיקרון האיכות. עומס צעצועים חסרי תוכן אינו מעודד את הילדים לבחור באופן שכלתני ומבוקר, אלא גורם לעומס, בלבול בעיניים ותחושה של מחנק. משום כך כדאי להעדיף מעט צעצועי איכות על פני כמות גדולה מדי של צעצועים חסרי תוכן.

בשאלה לגבי האיכות חשוב כמובן להזכיר את החומר שממנו עשויים הצעצועים, כאשר הבחירה בעץ היא תמיד בחירה מובילה. העדיפו צעצועי עץ שהם בעלי מראה טבעי ופשוט וגם יוכלו לשמש את ילדיכם לאורך שנים רבות יותר. זאת ועוד, מומלץ לבחור צעצועים ורסטיליים כך שניתן לשחק בהם באופנים שוני ובגילאים שונים, מה שיעודד משחק בין ילדים שונים שאינם בני אותה שכבת גיל- אחים למשל וגם יבטיח שהצעצוע ישמש את הילד לעוד שנים רבות.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

 • ציורי ילדים
  נהוג להסתכל על ציורי ילדים באופן פשטני ובמקרה הטוב לנסות להבין מה הם ציירו. אך האם זה הדבר הנכון לעשות?
 • רעיונות לשדרוג בר מצווה / בת מצווה
  הזמנים משתנים וכיום חגיגת בת מצווה היא אירוע שונה מאשר מה שהכרתם. הנה כמה רעיונות לשדרוג בר/ בת המצווה של הילד שלכם.
 • מתכונים לילדים
  במקרה של אפייה ובישול למשל זוהי פלטפורמה מצוינת ללמד ילדים מגוון של תכנים באופן החווייתי והטעים ביותר.
 • חג סוכות - טיפים לסוכה המושלמת
  גם אם אתם רק מבלים בסוכה כחלק מהחג, כדאי להשקיע בה קצת מחשבה ותשומת לב כך שהיא תהיה בדיוק מה שאתם צריכים ופשוט מושלמת.
 • מאכלי קיץ במובן הבריא
  כולנו כבר יודעים עד כמה התפריט שלנו משפיע על הבריאות ועל איכות החיים, וקיץ הוא הזדמנות מצוינת לאימוץ הרגלים נכונים.

אליהו ברוך - סטנדאפ ללא מעצורים
כל הארץ

אליהו ברוך - סטנדאפ ללא מעצורים

הסטנדאפיסטית הטבריאני מגיע להפיל את כולם מהכיסא בסטנדאפ בועט ושנון.

ג'ינגו שואו - אטרקציה לכל אירוע
כל הארץ

ג'ינגו שואו - אטרקציה לכל אירוע

מופע אורות מרהיב שיגרום לכם ולכולם להחסיר פעימה שילוב של מופע ג'אגלינג ואש חיה.

8 המלצות

קנדיל'ה לשבור את הקרח
כל הארץ

קנדיל'ה לשבור את הקרח

אנה ואלזה יוצאות מהסרט, ובאות לחגוג איתך! הפקת מסיבה ייחודית מהסרטים!

71 המלצות

ביידריסטה סטיילינג
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

ביידריסטה סטיילינג

בואו לגלות את השיק האישי שלכם! סדנה כייפית שתגלה לכם את כל הסודות הכי חשובים.

9 המלצות