פעילויות לילדים בחופש הגדול - כל הטיפים

במהלך יולי ואוגוסט עלולים להיות גם פרקי זמן של שעמום, וכפי שיודע כל הורה, שעמום גורם לילדים להתנהל בדרכים ממש לא רצויות, כך שכדאי ליישם את הטיפים הפשוטים הבאים ולהבטיח חופש שכולו עניין ופאן.

סוגיית פעילויות לילדים בחופש הגדול הינו אחד הנושאים המרכזיים המעסיקים את ההורים לקראת חודשי הקיץ. החופש הגדול הוא כיף עצום מבחינת בני ובנות ה-6 עד ה-18 (וגם עבור המורים...), והזדמנות ליהנות מאינספור אטרקציות לילדים ולבני הנוער. אבל במהלך יולי ואוגוסט עלולים להיות גם פרקי זמן של שעמום, וכפי שיודע כל הורה, שעמום גורם לילדים להתנהל בדרכים ממש לא רצויות – כך שכדאי ליישם את הטיפים הפשוטים הבאים ולהבטיח חופש שכולו עניין ופאן.

פעילויות בחופש הגדול: איך נעזור לילדים לעבור בכיף את החופשה הארוכה?

רעיונות לפי נושאים:​
סטנדאפיסטים | משחקים למבוגרים | משחקי חברה למבוגרים | סדנת צחוק | סדנאות למבוגרים | יום הולדת שנה | הפעלות לימי הולדת | לייזר טאג | חדר בריחה לילדים | רעיונות ליום הולדת 

נסו לבצע לפחות פעם בשבוע פעילות מיוחדת עם הילדים

שגרה עצלה יכולה להיות נעימה מאוד, וגם בילויים עם ילדים שמצטמצמים לים-בריכה-קניון עשויים להיות מהנים – אבל כדאי לנסות לצאת מהשגרה לפחות פעם בשבוע גם בשביל לגוון ולרענן את שלל פעילויות לילדים בחופש הגדול וגם בשביל לגבש ולבלות עם אהובכם זמן איכות יקר: מוזיאון מעניין (ישנם שלל מוזיאונים לילדים שהם כיפיים ומעשירים את עולמם דרך הנאה), יציאה לטבע (גם אתרים בקרבת הבית יכולים להפוך ליופי של טיול עם הילדים) , פעילות ספורטיבית/אתגרית מדליקה ( למשל: לייזר טאג - משחקי מלחמה מגניבים ובטוחים עם רובי לייזר מתקדמים) וכל אטרקציה אחרת שתתאים לקטנטנים שלכם יכולה לבוא בחשבון ולהוסיף צבע ועניין לחופשה הארוכה.

חוג עם ערך מוסף

לחפש פעילויות בחופש הגדול יכול להיות אתגר לא קטן, במיוחד כאשר מחפשים משהו שונה ולא שגרתי. אז במקום קייטנה רגילה כדאי לשקול ולפרגן לילדכם עם חוג לילדים עם ערך מוסף כלשהו, מה שיכול להוות הזדמנות מעולה לילדכם להביא את עצמו לידי ביטוי – חוג גלישה לילדים, חוג תיאטרון לנוער, קייטנת כדורסל, סדנת שוקולד או כל סדנת יצירה אחרת (סדנת תכשיטים, סדנת לגו, סדנת ועוגות ועוד המון אחרות..) מהמגוון הרחב הקיים בשוק. בדרך זו הילדים גם יעצימו את יכולותיהם וגם יגוונו את השגרה.

מסכים הם לא אויב אלא פוטנציאל

רוב הילדים מבלים שעות רבות עם המחשב, הטאבלט והסמארטפון – כדאי לעודד אותם להשתמש בהם בדרכים מעניינות ובפרט להיות אקטיביים ויצירתיים ולא רק לבהות בהם באופן פאסיבי.

אין בית ספר, אבל עדיין ישנן מטלות

החופש אמנם גדול אבל לא מוחלט: אין צורך לקום השכם בבוקר ולמהר לבית ספר, אין שיעורי בית ואין מבחנים – אבל כן ישנן מטלות בבית שגם ביולי ובאוגוסט חשוב שהילדים יבצעו. למעשה, החופש הגדול הוא הזדמנות להרחיב את תחומי האחריות של הילדים, בהתאם לגילם, דבר שגם יעזור להם למלא את הזמן הפנוי הרב. החודשיים שבהם אין לימודים הם גם זמן מצוין לפרויקטים שתמיד נדחים כמו למשל מיון הצעצועים הישנים, סידור הספרייה וכו'.

באופן כללי כדי לעזור לילדים עם פעילויות בחופש הגדול ולעבור בכיף את התקופה המאתגרת כדאי לשמור על ראש פתוח, גמישות מחשבתית ובעיקר רצון לפרגן לזאטוטים פרק זמן של כיף שלא קל להגיע אליו אחרי שמתבגרים.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


ביידריסטה סטיילינג
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

ביידריסטה סטיילינג

בואו לגלות את השיק האישי שלכם! סדנה כייפית שתגלה לכם את כל הסודות הכי חשובים עד לשיק.

לא עודכן מחיר

9 המלצות

פוגלדת הפעלות
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

פוגלדת הפעלות

חגיגה מרהיבה וצבעונית של המשחקים הכי אהובים והסיפורים הכי טובים. לבנים ולבנות מגיל 3-7

לא עודכן מחיר

12 המלצות

פאן באופן
כל הארץ

פאן באופן

מסעות אופנים ברחבי הארץ, טיולים במסלולים עם נופים מרהיבים, נחלים זורמים, מרחבים ירוקים ועוד

לא עודכן מחיר

1 המלצות

חיים פרץ אמן על חושי
הטבה
כל הארץ

חיים פרץ אמן על חושי

מופע על חושי מדהים עם המון כישרון, אנרגיות והומור שלא נראה כמוהו עם אמן החושים חיים פרץ.

לא עודכן מחיר

11 המלצות