מסיבת פיג'מות בוהו שיק
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום
מסיבת פיג'מות בוהו שיק

חוויה מדהימה ומושלמת בסטייל בוהו שייק עם אוהלים מרהיבים, סדנת עיצוב, איפור, תפאורה מעוצבת ועוד.


073-7833941
11 המלצות
מסיבה בזמן
כל הארץ
מסיבה בזמן

הצטרפו אלינו למסע קסום לכוכבים אחרים בחגיגת חלל אינטראקטיבית בשילוב אפקטים מיוחדים!


073-7578747
66 המלצות
2U אירועים
צפון
2U אירועים

המקום המושלם ליום הולדת עם החבילות הכי משתלמות שיעשו לכם את האירוע לבלתי נשכח!


073-7837697
6 המלצות
הרקדנית המושלמת
צפון, שרון, מרכז, דרום
החל מ:₪800
הרקדנית המושלמת

חובה לכל מי שאוהבת ריקודים, מוסיקה, קצב ואנרגיות. מסיבת ג'אסט דאנס עם מסך ענק!


073-7027585
25 המלצות
מסיבת צמות
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום
מסיבת צמות

מסיבת צמות - יום הולדת לבנות בלבד חוויה מהנה ובלתי נשכחת!


073-7585462
26 המלצות
DJ יואב - המוסיקה לכל חגיגה!
שרון, מרכז
החל מ:₪1200
DJ יואב - המוסיקה לכל חגיגה!

חגיגת ריקודים, JUST DANCE, קריוקי, משחקים ופרסים, אפקטים מדליקים שילדים אוהבים!


073-7027674
10 המלצות
סטנדאפ וביטבוקס עם אמיר הורוביץ
כל הארץ
סטנדאפ וביטבוקס עם אמיר הורוביץ

אמיר הורביץ כוכב הצחוקייה ואלוף הביטבוקס מגיע להרים לכם את האירוע!


073-7837616
3 המלצות
עד עצם היום הזה
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום
עד עצם היום הזה

יום ההולדת שלך הופך לאגדה קסומה עם הסיפור הכי אהוב, עם שירים משחקים והמון רגעים קסומים.


073-7585480
11 המלצות

ספרי ילדים

על ספרי ילדים קלאסיים, על חשיבותם ותרומתם לילדים. טיפים, עצות ומענה לכל הויכוחים הישנים.

ידוע לכל שספרים הם חלק בלתי נפרד מעולמם של ילדים, אולם נשאל השאלה מה הופך את הספר לדבר כה חשוב למשמעותי בתהליך עיצוב אישיותו של הילד. התשובה כצפוי מורכבת וקשורה ברבדים שונים ומגוונים שהם אלו שמבנים את אישיותו של הילד. מהכיוון הברור ביותר כבר מגיל ינקות מייצרים הספרים פלטפורמה ליצירת קשר חזק בין ההורים ובין ילדיהם. הישיבה במשותף וההנאה מקריאה של ספר מייצרת קשר חזק בין הורים ובין ילדיהם. התינוק ששומע את קולם של הוריו יחד עם דימוי ויזואלי ברור שמותאם לגילו מייצר זמן של איכות ומאפשר לתינוק להתחיל להכיר את העולם דרך הוריו. התיווך ההורי חשוב גם ליצירת ולפיתוח הסקרנות הטבעית של התינוק וליצירת קשר בין דימוי ויזואלי ובין מילה.

ספרי הילדים הקלאסיים נותרו ועודם משמעותיים וחשובים: איה פלוטו של לאה גולדברג, הזחל הרעב של אריק קרל, מיץ פטל של חיה שנהב, מעשה בחמישה בלונים של מרים רות ועוד אחרים וטובים עיצבו את ילדותנו והפכו אותה למעניינת וצבעונית וגם כיום הם נחשבים לאבני דרך משמעותיות וחשובות בעולמם של קטנטנים. לצדם סופרים חדשים כמו רינת הופר שיצרה את חנן הגנן, איילת מטיילת, ענן על מקל, שנה עם שני ועוד מצליחים גם הם ליצור חיבור בין עולם הילדים למבוגרים, לתווך וללמד את הילדים על סביבתם.

כך, מההיבט השני מובנת החשיבות הרבה של הסיפורים בעולמם של הילדים. הם מאפשרים להם להכיר את העולם באופן מתווך, ללמוד מה מותר ומה אסור, לייצר גבולות פנימיים וחיצוניים וכמובן להעשיר את אוצר המלים. החזרה שוב ושוב על אותו סיפור שהיא כה חשובה עבור הילדים מאפשרת להם לאשר מחדש את מה שמוכר וידוע להם כחלק מהניסיון לייצר ביטחון וודאות בעולם שהם עדיין לא מכירים. כך למשל ספרים כמו הברווזון המכוער של הנס כרכיסטיאן הנדרסן מעביר מסר ערכי חשוב לגבי שונות, קבלה של האחר ויופי שמקורו בפנימיות. דבר דומה קורה בספר החדש יותר שנקרא 'משהו אחר' וכתבה קתרין קייב ומדבר על שונות ועל קבלת האחר.

מלבד זאת, ספרי הילדים הם הדרך הטובה ביותר לעורר את הדמיון של הילדים. הם מייצרים גבולות בין רע ובין טוב ומגדירים לילדים חוקים שאותם הם יכולים לבדוק שוב ושוב. חשוב לזכור שממש כמו מבוגרים שתהליך הקריאה של ספר מעורר בהם איכויות כמו אמפטיה והזדהות כך גם ילדים נהנים לחוש הזדהות, זרות או ניכור ממה שמתואר בספריהם. ספרים רבים משלבים בין סיפורים ושירים כמו ספריה של דתיה בן דור- פרפר נחמד ודגדוגים שמציעים פעילות סיפורית מלווה בשיר ליצירת זמן איכות עם הילדים. דוגמה אחרת היא ספרוני כיס קטנים שבהם שירים קצרים ותמונות צבעוניות שמציעים לילדים צוהר לעולם הפתוח ומאפשרים להם בדרך מתווכת להיחשף לו.

בשונה ממבוגרים שיכולים לעבד את החוויה בקריאה אחת של ספר, ילדים זקוקים לחזרתיות שמאשרת להם את תחושותיהם שוב ושוב ומכאן הבקשה שלא תמיד מובנת על ידי ההורים לקרוא את אותו סיפור שוב ושוב. משום כך, חשוב להיענות לבקשתם של הילדים ולחזור על הקריאה, גם אם הדבר מעייף מאד, כדי לאפשר לילדים לעבד את החוויה בעיקר כאשר מדובר על סיפור חדש.

ויכוח מוכר מתבסס סביב התוכן של ספרי ילדים והשאלה באיזו מידה ספרים כלאו צריכים לכלול תוכן שני במחלוקת. כאן המקום להסביר שילדים חשופים לתכנים פוגעניים ושליליים כבר מגיל צעיר ומנעד תחושותיהם כולל טווח רחב של רגשות. ספרי הילדים אם כן צריכים לכלול במידה מסוימת גם תכנים שעמם ממודדים ילדים, אם כי בצורה מתווכת,ף מכבדת ומותאמת גיל. דווקא האפשרות לקרוא בספרים על חווית לא נעימות כמו נידוי, חרם, עצבות, געגוע או תחושות אחרות תאפשר לילדים להתמודד עם רגשותיהם בצורה טובה יותר דרך אותן איכויות של הזדהות ואמפטיה שהוזכרו קודם לכן.

כך למשל סדרת ספרי כספיון שכתב פאול קור מעמתת את הילדים עם פחדים ותחושות קשות בדרך שתואמת את גילם ובכך מאפשרת להם להתמודד עם הרגשות שקיימים בהם ממילא. אותו ספר כתב גם את הספר על הדג שלא רצה להיות דג ובכך נתן מענה לתחושת הזרות שחשים ילדים ולקושי לבסס דימוי עצמי חיובי ולקבל את מי שהם. דבר דומה קורה גם בספר השירים הכבש השישה עשר או בשיריה האלמותיים של מרים ילן שטקליס.

אתרי אינטרנט שונים מציעים המלצות על ספרים ישנים וחדשים לילדים, וכן גם בעיתונים תוכלו להתעדכן מעת לעת וכמובן שישנן קבוצות פייסבוק לטובת העניין: ספרים טובים לילדים.

בבחירת ספר לילדיכם חשבו אם כן על עולם התוכן שמתאים לו והקפידו לבחור ספרים שיוכלו לתת מענה רגשי הולם לתחושות של ילדיכם. כך, תגלו שבעזרת ספרים תוכלו לפתוח ערוץ לשיח על רגשות ותכנים שנויים במחלוקת עם ילדיכם. הספר יכול לסייע לשחרר מחסומים והגנות ולהביא לשיח פתוח ומלמד עם הילד. תוכלו להיעזר בספרי ילדים להתמודד עם מצבי חיים משתנים, משברים ואתגרים שונים שעולים בתהליך הגדילה של ילדיכם.

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!
תגובות על ספרי ילדים
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
 • מאכלי קיץ במובן הבריא
  כולנו כבר יודעים עד כמה התפריט שלנו משפיע על הבריאות ועל איכות החיים, וקיץ הוא הזדמנות מצוינת לאימוץ הרגלים נכונים.
 • פעילויות לילדים
  הורים רבים שואלים את עצמם כיצד לבדר ולהעסיק את הילדים בסופי שבוע ובחופשות ארוכות. אספנו לכם את כל הרעיונות במקום אחד.
 • שירי ילדים
  מאגר שירי ילדים שיקפיצו אתכם ואת הילדים שלכם - שירי ינקות, שירי ילדים, שירים קלאסיים ונכסי צאן ברזל.
 • הזמנות ליום הולדת
  כל מה שחשוב לדעת על הזמנות ליום הולדת: מה חשוב לרשום בהזמנה, כל הדרכים להפוך אותה למיוחדת, איך להימנע מטעויות נפוצות ועוד הרבה טיפים.
 • המדריך המושלם לארגון ערב נשים מעצים, מהנה, חווייתי

  כדי שהפוטנציאל אכן יתממש והערב יהיה מלהיב ומעשיר, חשוב להקדיש תשומת לב רבה לכל פרט ופרט בתכנון שלו. איך עושים את זה נכון?
 • פעילות ליום הולדת
  איזו פעילות מתאימה ליום הולדת בבית, מה מתאים ליום הולדת בחוץ, ואיך ליצור פעילות ליום הולדת שכל המשתתפים יאהבו אותה בכוחות עצמכם?

כל הזכויות שמורות - אתר "קרמל" - 2018 ©
הסרת אחריות: פורטל קרמל הינו פלטפורמה אינטרנטית לפרסום וקידום ספקים ומקומות.
פורטל קרמל אינו אחראי על טיב השירות, האיכות והתוכן. התכנים והתמונות בדפי הפרסום באחריות הספקים בלבד.