נטע ברזילי זכתה בגדול

נטע ברזילי זכתה בגדול וזה בכלל לא משנה מה המיקום שלה בתחרות. בשבילנו היא תמיד היתה ותהיה מספר 1.

כמעט כולנו אוהבים מוזיקה. חלקנו אף אוהבים לשיר. העדות הטובה ביותר לכך שאנחנו מתחברים למוזיקה ושירה היא תכניות הריאליטי החוזרות ונשנות לתחרויות זמר כאלו ואחרות בשלל ערוצי טלוויזיה. ואם בתחרויות זמר עסקינן, ניתן כבוד כמובן לתחרות הזמר הוותיקה והגדולה ביותר המתקיימת באירופה והיא כמובן האירוויזיון.

נתחיל ונאמר שהאירוויזיון החל כתחרות זמר ברחבי אירופה, אך המהלך השנים היא צברה פופולריות גדולה ובכך הגיעה למקומות נוספים בעולם, כמו מדינתנו הקטנה. תחרות הזמר של האירוויזיון החלה כבר בשנות ה-50 עם תחרות שירה בין כ-7 מדינות. כיום משתתפות באירוויזיון קרוב ל-43 מדינות!

האירוויזיון בישראל:

תחרות הזמר הגיעה גם לישראל בשנת 1973. בחירת השירים והמבצעים שנשלחו לאירוויזיון התבצעו שנים רבות באמצעות ועדות פנימיות מיוחדות אשר בחנו את השירים וקבעו מי מהם צריך לייצג אותנו בתחרות. התקיימו אף קדמי אירוויזיון פנימיים בהשראת התחרות עצמה, מספר מוקדי שיפוט פוזרו ברחבי הארץ והם העניקו ניקוד בהתאם לשיטת המספור של האירוויזיון- 8, 10, 12. רק בשנת 2015 הוחלט להפסיק עם שיטת בחירת השירים באמצעות ועדות וקיום קדמי אירוויזיון, במקום זאת החליטו שכל המתמודדים יגיעו להופיע בתכנית הריאליטי "הכוכב הבא" המשודרת בערוץ 12 של "קשת". כך בחירת המתמודדים והשירים נתונה בידי 4 שופטים והקהל באולפן ובבית.

מספר הזכיות שהיו לישראל במהלך השנים היו 3 פעמיים כאשר בפעמיים הראשונות הזכייה הייתה במשך שנתיים רצופות. השנה מסתמנת לנו זכייה נוספת וזאת הודות לאמנית והיוצרת היוצאת דופן – נטע ברזילי. נטע כבשה את הצופים והשופטים כבר בשלב האודישנים לתכנית הכוכב הבא. נטע הגיעה לאודישנים מצוידת בסטייל מיוחד, כישרון גדול, קול מיוחד וכמובן הלופר המדהים שלה.

נטע ברזילי והלופר:

לופר זהו כלי נגינה אלקטרוני המשמיע צלילים וסאונד בלולאות חוזרות (באנגלית LOOP) ובכך מייחד את השיר המתבצע. נטע ברזילי כבשה את כולם כבר באודישן הראשון שלה עם השיר RUDE BOY של ריהאנה שאותו ביצעה באמצעות הלופר. השליטה שלה בכלי האלקטרוני יחד עם קול מהפנט ומיוחד יוצרים שילוב של ביצועי שירים גאוניים. במהלך כל התכנית נטע ביצעה קאברים לשירים מוכרים עם טוויסטים מיוחדים של מוזיקה אלקטרונית. בשיר הגמר שלה שבזכותו היא נבחרה לייצג אותנו באירוויזיון, נטע ביצעה שיר מקפיץ ומרתק משילוב של 2 שירים שונים. התוצאה שהתקבלה הייתה מעניינת ביותר ובכך כבשה סופית את הצופים והשופטים.

כדי להוכיח שנטע היא יוצרת מוזיקלית מקורית ומיוחדת ולא רק בזכות הלופר שמלווה אותה, היא אף ביצעה את השיר "אבניבי" של יזהר כהן אשר זכה באירוויזיון בשנת 1978 בביצוע מרגש ומיוחד, תוך כדי שהיא מנגנת בגיטרה בעלת מיתר אחד בלבד! הביצוע שלה עורר תגובות נלהבות מכולם ובמיוחד מיזהר כהן שנפעם מהביצוע המיוחד של השיר שלו. הביצוע הזה הוא בעצם ההוכחה לכך שנטע ברזילי היא יוצרת מקורית שהרבה זמן לא ראינו ושמענו כזו.

אירוויזיון 2018 – Douze Point לישראל:

בשבועות הראשונים לאחר זכייתה בכוכב הבא עלו שאלות רבות בנוגע לאופן ביצוע השיר שאתו נטע תופיע באירוויזיון, מכיוון שעל פי חוקי התחרות ישנו איסור לבצע שיר עם עזרים טכניים של הקלטת סאונד. כל מבצע חייב לשיר בלייב ללא פלייבק והקלטות שהוכנו מראש. אך החששות התפוגגו עם קבלת אישור מיוחד מאיגוד השידור האירופאי שהתיר לנטע לעלות לבמה עם הלופר. כפי שראינו בשירים שהיא ביצעה בכוכב הבא- כל קטעי הסאונד המוקלטים של היצירות המוזיקליות שהיא מבצעת מוקלטים בלייב בזמן ההופעה ולא לפני, כך שרשמית אין מניעה מלעלות עם מכשיר הלופר. אך היה צורך לקבל אישור מיוחד על כך שכלי הנגינה הזה מקובל על תאגיד השידור ובכך זוהי בעצם הפעם הראשונה בתולדות תחרות האירוויזיון שאמן עולה להופיע עם לופר.

מיד כאשר השיר TOY שאותו נטע תבצע באירוויזיון יצא להשמעה עולמית, מדד הצפיות ביוטיוב רק הלך ועלה. נכון להיום המספרים עומדים על למעלה מ-17 מיליון (!!) צפיות ברחבי העולם. האהדה לנטע ולשיר צוברים תאוצה במדינות רבות ולפי סקרים שנערכים במקומות שונים ישראל מדורגת במקום הראשון כזוכה הגדולה של אירוויזיון 2018. הודות לאיכויות קול מרשימות והיכולת לבצע יצירות מוזיקליות מרהיבות נטע ברזילי הולכת לנצח את התחרות, ובגדול!מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


Dr Mind רשת חדרי בריחה
מרכז

Dr Mind רשת חדרי בריחה

חוויה מלאה אנדרנלין. מסע ברכבת עתידנית, סוכנים חשאיים או איברים בימי הביניים.

5 המלצות

ביידריסטה סטיילינג
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

ביידריסטה סטיילינג

בואו לגלות את השיק האישי שלכם! סדנה כייפית שתגלה לכם את כל הסודות הכי חשובים.

9 המלצות

Sherlocked חדרי בריחה
מרכז

Sherlocked חדרי בריחה

חדרי בריחה בקונספטים מיוחדים, כולל חדר יום הולדת מקושט, אוכל ושתייה עלינו.

6 המלצות

רווה בפרחים - סדנאות שזירה
שרון, מרכז, ירושלים

רווה בפרחים - סדנאות שזירה

מסיבת שזירה מרהיבה ביופיה. בואו ליצור לעצמכן סידור מרכז שולחן או קשת מפרחים.