איך מתכוננים לשנה החדשה?

כל התחלה טומנת בחובה התרגשות רבה, וגם הבטחה. במיוחד כך הדבר כשמדובר על שנת לימודים חדשה, וכדאי להתכונן לקראתה, ולא רק לפני המעבר לכיתה א´ אלא לפני כל שנה. אז איך עושים את זה נכון? קראו והשכילו.

חזרה הדרגתית לשגרה

מרכיב חשוב אחד בהכנה לשנה החדשה הוא חזרה הדרגתית לשגרה. החופש הגדול כשמו כן הוא, גדול, ואפילו גדול מאוד, ואצל כמעט כל הילדים השגרה משתנה במידה משמעותית. כדי להקל עליהם את החזרה לשגרת הלימודים, כולל ההשכמה היחסית מוקדמת בבוקר, כדאי להתחיל להרגיל אותם לכך כבר בשבוע האחרון של אוגוסט, ולעשות זאת באופן הדרגתי – בכל יום ללכת לישון קצת יותר מוקדם, להתעורר קצת יותר מוקדם (ובמיוחד אצל ילדים שהשעון הביולוגי שלהם מעיר אותם בצהריים...) ובנוסף להקדיש חלק מהיום להכנת הציוד לבית הספר. אם תרצו, אפשר גם ללמד אותם קצת – נושאים שמעניינים גם אתכם, בצורה לא פורמלית אלא חווייתית – וכך לעזור למוח שלהם להתכוונן מחדש ללימודים.

איך מתכוננים לשנה החדשה?

איך עוזרים לילדים להציב לעצמם יעדים לקראת השנה החדשה?

חוק חינוך חובה מחייב אותנו לשלוח את הילדים לבית הספר – אבל יש לנו ההורים עוד מחויבות: לעזור להם להפיק את המרב מהנוכחות שלהם במסגרת הזו לאורך שעות רבות כל יום, והתחלת שנת לימודים היא הזדמנות מצוינת לסייע לילדים להציב לעצמם יעדים מתאימים.

היעדים יכולים להיות בתחום הלימודים כמו למשל שיפור של ממש במקצוע שהם התקשו בו בשנים קודמות, בתחום החברתי (שהרי בית ספר הוא גם מקום שבו באופן טבעי נרכשות מיומנויות חברתיות חשובות) ובעצם בכל נושא שחשוב מבחינת הילדים שלכם.

מומלץ בחום שהיעדים יגיעו מהילדים עצמם ולא מההורים – התפקיד שלנו הוא לדובב את הילדים, לאפשר להם להביע את עצמם, לעזור להם לעשות סדר במחשבות וברצונות ולהבין מה באמת חשוב להם לקבל במסגרת הלימודים ואיך הכי נכון מבחינתם לצמוח.

בנוסף להצבה של יעדים מאתגרים מצד אחד אבל אפשריים להשגה מצד שני, כך שלילד אכן תהיה מוטיבציה להתאמץ, חשוב מאוד שהילד, ביחד אתכם, יפרט גם את כל הדרכים שבהן הוא יפעל כדי לעמוד ביעדים שהציב לעצמו, וכדאי גם שתקבעו ביחד תחנות שונות לאורך השנה כדי שניתן יהיה לעקוב אחרי ההתפתחות של הילד בהתאם לאותם יעדים.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


איתי התופעה לחוויה עוצרת נשימה
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

איתי התופעה לחוויה עוצרת נשימה

חוויה עוצרת נשימה שתפתיע ותרגש אתכן עם קסמים, אומנות חושים, טלפתיה, הומור וצחוק.

WOW של מקום
צפון

WOW של מקום

מחפשים מקום לחגיגה מקורית ומפנקת? WoW מחכה לכם. אצלנו ההפתעות לא נגמרות!

3 המלצות

מכשפת הילדים זרובבלה
כל הארץ

מכשפת הילדים זרובבלה

חגיגה מסתורית, מקורית, מלאת הומור ומיסטיקה עם מגדת עתידות ומכשפה!

21 המלצות

סקסופון שואו
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

סקסופון שואו

חוויה מפתיעה לכל אירוע המשלבת מוזיקה טובה, קטעים אינטרקטיביים ומשחקים מבדרים!