משחקי ילדים

מגוון רעיונות, עצות וטיפים לפיתוח החשיבה של ילדכם. משחקי ילדים יחודיים לשיפור היכולות ולהעלאת תחושת הבטחון של ילדכם.

משחקי ילדים ידועים כדבר מעצים וחשוב אבל לא כולם יודעי עד כמה הם חשובים ומעצימים עבור ילדינו בכל גיל וגיל. נהוג לחשוב על משחקי ילדים כעל דבר שמאפשר במקרה הטוב ביותר הנאה ובידור, אולם משחקי ילדים הם הרבה מעבר לכך. טובי הפסיכולוגים וחוקרי עולמם של ילדים יעידו על כך כי משחקי ילדים הם כלי התפתחותי משמעותי וחשוב ובהתאם לכך, ילדים שמגלים חוסר עניין במשחקים או קושי לשחק משחקים כלשהם עלולים לסבול מקושי התפתחותי שעליו יש לתת את הדעת. לא בכדי בכל אבחון או הערכה פסיכולוגית יידרשו הילדים שלכם לשחק במשחקים שמציינים אבני דרך משמעותיות וחשובות בהתפתחות הגופנית, חברתית והקוגניטיבית של הילדים.

התבוננות על הילד המשחק יכולה להעניק לאנשי מקצוע מידע רב לגבי היכולת הקוגניטיבית, החברתית והרגשית של הילד. היא גם יכולה להעיד על תחומי העניין, מידת הסקרנות והיכולת הפיזית מוטורית של הילד. לא רק אנשי המקצוע יכולים להפיק עניין רב מהילד המשחק ומתעסק בהפעלות שונות אלא גם ההורים עם מעט תשומת לב וסבלנות יכולים ללמוד לא מעט על ילדיהם דרך ההתבוננות על המשחק.

משום כך חשוב להקפיד ולשחק עם הילד בין אם כחלק מהניסיון לתווך עבורו את המשחק, ללמד ולהעניק לו יכולות מוטוריות ובין אם כדי להגביר את הקשר בינו ובין הילד וללמדו לשחק במשותף.

כך למשל הרכבת פאזל יכולה להיעשות לכל אורך חייו של ילד, מינקות ועד בגרות. בגילאים צעירים מדובר על פאזלים פשוטים שמלמדים את הילדים חשיבה מרחבית ומקנים יכולות מוטוריות ובגיל מאוחר יותר ניתן למצוא פאזלים מאתגרים ומיוחדים- בתלת ממד, באלפי חלקים עם מגוון של ציורים ונושאים. בחנות השונות תוכלו למצוא כל סוג של פאזל שעולה על דעתכם בכל רמת קושי וסגנון.

קחו לכם כמה דקות והתבוננו על הילדים שלכם באמצע משחק. נסו להתערב כמה שפחות ולבחון את היחס של הילדים למשחקים, היכולת שלהם להמציא ולחקור בכוחות עצמו, הגמישות שהם מאפשרים לעצמם וחשוב מכל אל תנסו לתקן אותם. מבוגרים רבים סבורים שעליהם ללמד ילדים לשחק לפי חוקים ברורים. ככל שחשובה הכרת החוקים כדי ליצור סדר ובהירות גם בקרב הילדים, חשוב לזכור שלעולם הילדים חוקים משלו ושאותם הם יכולים וצריכים להפר באופן הנינוח והחופשי ביותר.

באתרי אינטרנט שונים תוכלו למצוא משחקים מעשירים במיוחד באיכות גבוהה שיהפכו את המשחק למהנה עוד יותר וגם יעניקו לחדר מראה ייחודי שבו תוכלו למצאו מגוון צעצועים ייחודיים ובפרט צעצועי עץ שיישארו עם הילדים לאורך זמן ויעשירו רבות את עולמם.

יציאה מהחוקים או התעלמות מהם מאפשרים לילדים לברוא עולם משל עצמם, להמציא בו חוקים ולייצר מידה של חופש בעולמם הפרטי והאינטימי. התערבות ברגל גסה עלולה להפר את הביטחון שנוסך המשחק בילד ולכן כדאי להימנע ממנה. בגיל מבוגר יותר ניתן

מהפן החברתי משחק משפר יכולות אלתור, אינטראקציה בינאישית, ונוטע בילדים תחושת ביטחון בעולם החברתי שבו הם חיים דרך היררכיה, יצירת משחקי תפקיד והאפשרות להחליף ולבדוק זהויות. משחק עם בני קבוצת השווים עשוי להעניק לילד לא מעט ולעתים חשוב המשחק ועדיף בהרבה על הכנת שיעורי בית או לימוד חומר תיאורטי והקניית ידע. משום כך חשוב להקפיד מגיל צעיר על משחק משותף עם בני קבוצת השווים בין אם בבית ובין אם מחוצה לו.

אם כבר במרחב שמחוץ לבית עסקינן, נזכיר את אחת האטרקציות המקסימות עבור ילדים- עפיפונים. משחק בעפיפון הוא שובה לב עבור כל ילד, מהנה וחווייתי ומאפשר לילדים לצאת מהבית ולהתחבר לרוח, במלוא מובן המילה. ההקשבה לרוח, הניסיון להבין את הכיוון שאליו היא נושבת וכמובן היכולת לשלוט בעפיפון הצבעוני, מעצימה את הילדים ומאפשרת להם להתמודד עם שאלות על שליטה, ניווט, יצירתיות, גמישות ויכולת התאמה למצבי חיים משתנים. העפיפונים הצבעוניים הם שובי לב ואין ילד שלא יתחבר למשחק קסום מסוג זה. 

בעידן המסכים שבו אנו חיים ניתן למצוא מגוון משחקי ילדים על המחשב וחלקם טובים, מלמדים ועשויים לשפר בקרב ילדיכם יכולות שונות ומגוונות. אתרי אינטרנט שונים מציעים משחקים חינוכיים וחווייתיים שהילדים יפיקו מהם הנאה רבה.

משחקי הילדים ששיחקנו בהם מלווים אותנו עד בגרותנו ומעצבים את האופן שבו כמבוגרים נתייחס אל העולם. באופן דומה כך גם ילדינו מעצבים ובונים את עצמיותם באמצעות המשחקים שהם משחקים וכמבוגרים עלינו לאפשר להם את מידת החופש והמגישות בבחירת המשחקים וכן להגביר את החשיפה ולאפשר להם לבחור מתוך היצע רחב ומעצים ככל שניתן. האיזון בין שני אלו יבטיח התפתחות טובה ומעציה של הילדים. בנוסף, משחק עם הילדים באופן מתווך יגביר את האינטימיות ואת הקשר ביניכם ובין הילדים ויאפשר לכם גם כמה דקות של חזרה לילדות הקסומה.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

 • פעילות לילדים
  פעילויות לילדים הן שם כולל למגוון רחב של משחקים והפעלות שמותאמים כולם לילדים. קבלו מגוון רעיונות מדליקים.
 • מופעי חנוכה 2018
  חג החנוכה הוא חג מושלם להיות חג הצגות הילדים. אז מה עושים בחג? לאן יוצאים? וכמה זה עולה? הכל במאמר לפניכם.
 • שירי חנוכה
  מגוון שירי חנוכה שתוכלו לשיר יחד עם ילדכם ולשמוח יחד בחג. מעוז צור, נר לי דקיק ועוד.
 • טיפים כיצד לעזור לילד להסתגל לגן החדש
  הילד הולך לגן חדש ואתם לא יודעים כיצד להתמודד עם זה? כל הטיפים שיעזרו לכם לעבור את התהליך שלב אחר שלב
 • מדריך הטיפים הגדול לפיצוח חדרי בריחה
  מכורים לאדרנלין שבחדרי הבריחה? מדריך הטיפים הגדול שיעזור לכם לפתור את החידה במהירות אדירה.
 • צעד אחר צעד: כך תארגנו ערב צוות מוצלח
  צעד אחר צעד: כך תארגנו ערב צוות מוצלח. גם אם אתם עסק קטן וגם אם עסק בינוני - גדול, בואו לארגן ערב צוות מוצלח במיוחד.

NewEra VR - ניו ארה
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

NewEra VR - ניו ארה

חגיגת יום הולדת בלתי נשכחת המשלבת משחקי מציאות מדומה כיפיים במיוחד.

החל מ:₪350

7 המלצות

ענבלי הפעלות ליומולדת
צפון, שרון, מרכז, דרום

ענבלי הפעלות ליומולדת

גיבורי על, נסיכות, חדי קרן עם תחפושות, משחקים, פרסים לבנים ולבנות בהתאמה אישית.

10 המלצות

זומבלדת עם קרן
שרון, מרכז, ירושלים

זומבלדת עם קרן

הפעלת זומבה שתזיז ותקפיץ את כולם בקצב עם מסיבת ריקודים, משחקים, אביזרים ועוד.

7 המלצות

קנדי אבלסון - סטנדאפ
שרון, מרכז

קנדי אבלסון - סטנדאפ

קנדי נוחתת אלינו היישר מקנדה הקרה עם סטנדאפ חם ובועט שיפיל אתכם מצחוק.

7 המלצות