משחקים של פעם

עם כל הכבוד להפעלות היקרות של היום, בעבר היו משחקי יום הולדת הרבה יותר שווים, מכירים?

חגיגת יום הולדת היתה סיבה למסיבה רצינית העבר. לא רק בגלל ההתרגשות והציפיה לקראת חגיגה עם החברים והמשפחה, אלא בעיקר בגלל החשיבה, הארגון וההכנות למשחקים שנהוג היה להכין מדברים פשוטים ממש. היצירתיות והדימיון היו חלק חשוב במיוחד, ובשילוב תחרות וצחוק, החוויה עם משחקים של פעם הפכה את יום ההולדת לזיכרון מתוק. כדי שתקבלו רעיונות ליום ההולדת שלכם, הכנו לכם סדרת כתבות מדליקה עם מלא משחקים של פעם שבטח יעוררו את החשק להשתתף גם אצל ההורים. והפעם... משחקים של פעם עם הרבה משתתפים. כתבה 1 מתוך 3.
משחקים של פעם
משחק הכיסאות

כיסאות מוזיקליים או כיסאות מתחלפים, לא משנה איך תקראו לזה, זה אחד המשחקים השווים. גם תחרותי וגם מצחיק. מציבים בשורה מספר כיסאות קטן באחד ממספר המשתתפים, רצוי בכל מיני גדלים. משמיעים ברקע שיר ומיד כשעוצרים את המנגינה, צריך להתיישב במקומות. האחרון שנשאר לעמוד יוצא מהמשחק. מוציאים כל פעם כיסא והמנצח הוא מי שמצליח לשבת על הכיסא שנותר אחרון.

החבילה

חלק קוראים לה חבילה עוברת, אחרים מכנים אותה ראש כרוב, בכל מקרה, זה משחק עתיק ואהוב. אפשר לעשות חבילה בכל גודל שתרצו, מעיתונים, ניירת ישנה או כדי לפלפל את החוויה– להתחיל את המשחק עם דף ענק שיגרום לכולם לפתוח עיניים ולהשמיע "וואו" למראה הגודל הענק. יוצרים מנייר או עיתון חבילה שמורכבת משכבות שעליהן כתובות הוראות, כשבסוף החבילה מחכה הפתעה. לדוגמא, "תן לילד הכי פדחן בכיתה", החבילה עוברת לאותו ילד שתולש את הנייר ומגלה עוד הוראה "תן לילדה הכי מתוקה לדעתך" וכך ממשיכים עד שמגיעים לפרס. זה משחק שיכול לכלול את כולם, לכן מומלץ לכתוב מספר הוראות כמספר הילדים. בנוסף, החבילה עוברת במשך די הרבה זמן, אבל בזכות ההוראות שכדאי שיהיו מצחיקות ומקוריות, היא משאירה את כל הילדים מסוקרנים.

נחש את ה...

תתכוננו למלא צחוקים! המשחק הזה גורם לכולם להשתתף ולצרוח תשובות. בוחרים ילד/ילדה שמקבלים פתק עם שם של סרט, סדרה או משפט מוכר. השחקן צריך להעביר את מה שכתוב בדף בלי דיבור ובלי הצבעה על חפצים, רק דרך תנועות פנטומימה. לדוגמא, אם בחרתם בשם של הסרט "גשם של פלאפל", השחקן צריך לומר את הקטגוריה – סרט, ושיש 3 מילים. הוא מתחיל בתנועה לתיאור המילה הראשונה ואחרי שחושפים אותה עובר לשניה. כדאי לבחור בשם או משפט עם הרבה מילים, שיהיה יותר מאתגר וקשה למנחשים. מודדים את הזמן של כל שחקן והמנצח הוא זה שגרם לכולם לשבור את הראש בניחוש הכי הרבה זמן.

תן קו

אחד המשחקים הנפוצים מאז ומתמיד. כל מה שצריך זה לוח או בריסטולים תלויים על קיר וטוש לציור. ילד/ת היומולדת בוחרים משתתף/ת שמקבל פתק עם ביטוי מוכר. המשתתף צריך לצייר את הביטוי ולתת לילדים לנחש. לדוגמא, אם הביטוי הוא "חבל על הזמן", המשתתף צריך להעביר את המילים בלי לגלות כמה מילים יש בו ובלי אותיות. לא צריך להיות צייר מקצוען, להיפך – ככל שכישורי הציור פחות טובים, כך המשחק הופך למאתגר ומצחיק.

זוכרים גם אתם משחקים של פעם עם מלא משתתפים? נזכרים בסיפורים מצחיקים מימי ההולדת של ההורים? שתפו אותנו ואל תשכחו לקרוא את הכתבה הבאה שתעסוק במשחקים של פעם רק עם דברים שיש בבית.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

 • יום הולדת בחנוכה
  יום הולדת בחג החנוכה היא חגיגה מאירה ומדליקה. הילדים ידלקו על הרעיון המקורי וילד היום הולדת יקרין שמחה.
 • יום הולדת מושקע - עד לאן?
  בעידן של היום ימי ההולדת הפכו להיות גדולים, מושקעים, ויקרים, עד לאן? היכן שמים את הגבול?
 • יום הולדת בקלי קלות
  יום הולדת זהו יום מיוחד שמצפים לו כל השנה, יום של הפקה וארגון המלווה בבלבול ולחץ, איך לעבור את היום הולדת בלי כאב ראש וחור בכיס?
 • הזמנות מקוריות
  ההתרגשות האמיתית לקראת יום ההולדת מתחילה עם חלוקת ההזמנות. רוצים לדעת איך ליצור בעצמכם הזמנות ייחודיות ומקוריות
 • איפור בנות בימי הולדת
  יום הולדת זו הזדמנות להביע ולהגשים כל משאלה, ומה ילדות רוצות יותר מאשר לבלות ולהתנהג כמו גדולות ולהתאפר
 • איך מתכננים יום הולדת מושלם ?
  כל אירוע שמסתיים בהצלחה מתחיל בארגון חכם, אז מה כוללות הכנות ליום הולדת מושלם?

אקסטרים VR
כל הארץ

אקסטרים VR

חווית מציאות מדומה שתעתיק לכם את הנשימה. עמדות ומתחמים המותאים אישית לצרכים שלכם.

10 המלצות

נחום חבר - סטנד אפ קורע
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

נחום חבר - סטנד אפ קורע

מופע סטנדאפ עם נחום חבר שיגרום לכם לנגב את הדמעות כל הערב!

6 המלצות

קנדיל'ה לשבור את הקרח
כל הארץ

קנדיל'ה לשבור את הקרח

אנה ואלזה יוצאות מהסרט, ובאות לחגוג איתך! הפקת מסיבה ייחודית מהסרטים!

71 המלצות

קנדי אבלסון - סטנדאפ
שרון, מרכז

קנדי אבלסון - סטנדאפ

קנדי נוחתת אלינו היישר מקנדה הקרה עם סטנדאפ חם ובועט שיפיל אתכם מצחוק.

7 המלצות