סדנת אלתור ותיאטרון פלייבק

איזור פעילות: צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום, אילת

להזמנות: 073-7026559

סדנת אלתור ותיאטרון פלייבק

מוציאים את הקופסה מהמשחק, סדנאות אלתור ותיאטרון פלייבק סוחפות, מרגשות, מצחיקות ומגבשות.
בעזרת צחוק, הומור וכלי האלתור הייחודיים של תיאטרון הפלייבק, נהנה מסדנה מצחיקה, מגבשת ונוגעת המאפשרת למי שירצה גם אוורור של דילמות מקצועיות ושיתוף חוויות ע"י תיאטרון פלייבק ל"לא שחקנים".
הסדנה מותאמת באופן ייחודי לכל קבוצה, אירוע ומקום - על מנת שהקהל או הצוות יצליחו גם להכיר את סודות האלתור, וגם לאלתר את סיפורי ההווי של הקבוצה עצמה.
 

מה מחכה לכם באירוע?
חוויה מדהימה של צחוק, שמחה, התרגשות וגיבוש כמו שלא חוויתם מעולם - באחריות!
בטרם האירוע: 
נגיע כחצי שעה לפני הפעילות להתארגנות
הסדנה: פלייבק הוא תיאטרון אלתור המבוסס על סיפורים אמיתיים של המשתתפים ולכן נתחיל בהיכרות עם עקרונות האלתור באופן חוויתי ומלא בהומור והתרגשות, וכך נרכוש כלים בסיסיים של אלתור, אותם כל אחד יוכל ליישם בקלות. אל תוך התרגול ניצוק תכנים הקשורים למשתתפים (נעשה תחקיר מקיף לקראת כל סדנה) וכך גם נכיר את חוקי הפלייבק וגם נפגוש משתתפים רבים ככל האפשר מהקבוצה (גיבוש אמיתי כבר אמרנו?).
הקסם של תיאטרון הפלייבק הוא ביכולת לייצר סביבה בטוחה לשיתופים מכל סוג, ולהמיס קונפליקטים על ידי אלתור.
לאחר שעניין האלתור יהפוך לכלי עבודה, נוכל לזמן למפגש סיפורים מעולם התוכן של הצוות, סיפורי הצלחה, סיפורי שיא והזדמנות לשתף בקונפליקטים או רגעים קשים וכך נייצר בקלות גאוות יחידה
לאורך כל האירוע המשתתפים יאלתרו, ייפגשו, יצחקו, ירקדו, יצאו מהקופסא הרגילה שלהם ובמיוחד יכירו אחד את השני באופן חדש ובלתי אמצעי.


חשוב למזמיני הסדנה לדעת כי הפלייבק הינו תיאטרון חוויתי ועמוק. בשל היציאה מהשיח היומיומי והשימוש בכלי התיאטרון– המשתתפים מביאים לעיתים חומרים לא מעובדים וכך מתאפשר לארגון לגלות את הסיפור האמיתי של לב הארגון. לאחר הסדנה ניתן יהיה לקבל חוות דעת מקצועית על רחשי ליבם של אנשי הצוות, חוזקות ואתגרים לעתיד. 
 

מידע חשוב:
- נגיע עם כל האביזרים וציוד ההגברה הנדרש
- יש צורך לחלל עבודה רחב מספיק ונוח לתנועה ועבודה על פי מספר המשתתפים
הסדנה מתאימה ל: ערבי גיבוש, ערבי צוות, ימי עיון, סיכום/פתיחת שנה, אוורור ועיבוד תכנים בחברה, חגים ואירועים גדולים אחרים.
 

אופציות לשידרוג:
- לקהלים גדולים מעל 30 אנשים ניתן להזמין מופע תיאטרון פלייבק מלא הומור מרגש, ונוגע בהתאמה מלאה לארגון, בו משתתפים שחקני אלתור מקצועיים ומשקפים את סיפורי הארגון.
 

קצת עלינו:
אבי ריינשטיין - שחקן מנחה ומנהל את קבוצת תיאטרון הפלייבק "אלתר-נתיב", מייסד ובעלים של "מרכז א.ב.י – לאומנויות ביטוי ויצירה".
בעל ניסיון רב בהנחיית קבוצות, כריזמאטי ובעל חוש הומור שנון בעל יחסי אנוש וכישורי הנחייה מעולים.  
בעל תואר שני בהנחיית קבוצות בשילוב אומנויות, עוסק בתיאטרון פלייבק מאז 2004, מייסד איגוד תיאטרון הפלייבק ב- 2010.  מחירים: לא עודכן.
למידע נוסף והזמנות:
073-7026559

תודה רבה, חוות הדעת נשלחה בהצלחה למערכת האתר ותפורסם בהקדם.


הוספת חוות דעת

מורן מוסקוביץ` ממשאבי אנוש קופת חולים כללית
פורסם בתאריך 21/12/2018 - 19:22:11

אבי העביר לנו סדנת פלייבק לצוות של רופאי משפחה. היכולת שלו לסחוף ולהביא לפתיחות, שיתוף פעולה והנאה שהפתיעו אותי מאוד. זאת הייתה חוויה אחרת, של יציאה מאיזור הנוחות, תוך תחושה של ביטחון, אחזקה ופתיחות. אז מעבר לזה שפלייבק זה כיף ומעורר שרירי נפש ודימיון רדומים, החוויה עם אבי היא מגבשת, מלמדת ומפתחת. מומלץ בחום


שירות פסיכולוגי החינוכי בנתניה
פורסם בתאריך 19/12/2018 - 23:15:52

לאבי ריינשטיין וקבוצת אלתרנתיב רצינו לומר תודה על פעילות מהנה ומרגשת לכבוד סיכום השנה של השירות הפסיכולוגי החינוכי בנתניה זו ההתנסות הראשונה שלנו בתיאטרון פלייבק וכמו בכל פעם ראשונה, הגענו עם חששות, אבל יצאנו בתחושת סיפוק גדול ושמחה. נדהמנו איך הצלחתם בדקות ספורות של היכרות עם כל אחד, לגעת בסיפור שלו, להבחין במורכבויות ולזהות את הקולות השונים שבתוכנו. התרגשנו מהרגישות שלכם, היכולת שלכם להתחבר במהירות ובקלות לסיפורים שסיפרנו לכם ולקהל (חלקם מצחיקים, חלקם מרגשים) לתת להם עוד נופך ולתרגם אותם ליצירה תיאטרלית חיה לנגד עינינו. תודה!


יעל גלזנר, מנהלת השירות הפסיכולוגי החינוכי, נתניה
פורסם בתאריך 15/12/2018 - 14:02:07

לאבי שלום רצינו לומר תודה על פעילות מהנה ומרגשת לכבוד סיכום השנה של השירות הפסיכולוגי החינוכי בנתניה זו ההתנסות הראשונה שלנו בתיאטרון פלייבק וכמו בכל פעם ראשונה, הגענו עם חששות, אבל יצאנו בתחושת סיפוק גדול ושמחה. נדהמנו איך הצלחתם בדקות ספורות של היכרות עם כל אחד, לגעת בסיפור שלו, להבחין במורכבויות ולזהות את הקולות השונים שבתוכנו. התרגשנו מהרגישות שלכם, היכולת שלכם להתחבר במהירות ובקלות לסיפורים שסיפרנו לכם ולקהל (חלקם מצחיקים, חלקם מרגשים) לתת להם עוד נופך ולתרגם אותם ליצירה תיאטרלית חיה לנגד עינינו. תודה יעל גלזנר, מנהלת השירות הפסיכולוגי החינוכי, נתניה


מייק טפליץ, יו"ר האגודה להנחייה וטיפול קבוצתי בישראל
פורסם בתאריך 09/12/2018 - 13:55:27

שלום אבי רציתי להודות לך ולכל חברי הלהקה מעומק הלב עבור העבודה הנפלאה שעשיתם. עצם כניסת הפלייבק לכנס היה סיכון שלקחתי, וכמו כל שינוי, עלו גם חרדות והתנגדויות. בלי שידעת, הפקדתי בידך משימה מורכבת במיוחד. כצופה, נהניתי מאד מההופעה, מהמקצועיות שלכם ומהשימוש בתיאטרון כדרך לגעת. היו רגעים במופע, שהמראה החזותי הייתה אסטטית ומרגשת. התמות שעלו בפלייבק המשיכו להדהד במהלך הכנס, ומנו ספנות, הכלבה שושנה, הצלב על הגב, והדרך הנכונה לאכול ארטישוק הפכו למטאפורות שאיתם עבדנו בקבוצות בכל מיני הקשרים. במהלך שבת, כמה אנשים פנו אליי נפעמים מהתיאטרון של יום שישי. בסיכום הכנס, היו לא מעט משתתפים שברכו אותנו על ההחלטה לשלב פלייבק, ולא המליצו, אלה תבעו שנמשיך. אינני חושב שאנהל את הכנס בשנה הבאה, אבל אמליץ בחום שיזמינו אתכם שנית (ואולי הפעם בשעה יותר נורמלית). אנא, תודה לשחקנים בשמי. בידידות, מייק טפליץ, יו"ר האגודה להנחייה וטיפול קבוצתי בישראל


אילנה גלייטמן - המרכז לעיוור, משרד הרווחה
פורסם בתאריך 08/12/2018 - 12:44:51

לקבוצת תיאטרון הפלייבק "אלתר-נתיב" אני מודה לכם על ההזדמנות המופלאה להכיר אתכם ואת האומנות שלכם, זה היה מדהים! מאז אתמול לא הפסקתי לדבר עליכם, זה היה מאלף לראות איך בתוך דקה אחת הבנתם את כל הסיטואציה לעומק והצגתם את כל השלכות הרוחב שלה שבלי לדבר מילה אחת ביניכם ולא עם מי שמעלה את הנושא. זו הייתה חוויה מיוחדת, חזקה ומופלאה! יישר כוח לכולכם! אני שמחה שיוסי קיבל אירוע שמגיע לאדם כמותו ויפה שגם בזה הבחנתם! אילנה גלייטמן - המרכז לעיוור, משרד הרווחה.


יאיר בר-און, CEO TEST FAIRY
פורסם בתאריך 27/11/2018 - 16:34:30

לאבי ריינשטיין מאד נהנתי מסדנת תיאטרון הפלייבק שלך. התרשמתי מאד מהמקצועיות, מהכישרון,יכולת האילתור, הלהט והאנרגיות בהעברתה. היה מדהים לראות איך לקחת צוות של אנשי תכנות וקוד, ובלי שהרגישו מצאו עצמם זזים, צוחקים, מאלתרים ובעיקר מ-א-ו-ש-ר-ים. האופן בו לבסוף הצליחו לשתף ולעבד קונפליקטים מקצועיים ובין אישיים מחיי החברה ולאוורר אותם בהומור, עשו לנו קסם. יישר כוח


לילך עברון צוות "שדות" פרדס חנה
פורסם בתאריך 24/11/2018 - 22:46:10

הזמנתי את אבי לערב גיבוש של מורות ומשלבות. בהמון חן, ברגישות ושפע של הומור הוא הצליח להעמיד צוות של 40 איש על הרגליים למשך כמעט שעתיים. אף אחד לא נשאר אדיש לפעילות הזאת. שיתוף הפעולה היה מעל לכל הציפיות שלי כחברת וועד. צחקנו, רקדנו,התחבקנו ובעיקר היינו יחד. תודה לך אבי על ההזדמנות להתערבב, להכיר,להתקרב, לגעת בחבריי וחברותיי לצוות. אתה אלוף האלופים!!


נטלי יונה, קופ"ח מאוחדת
פורסם בתאריך 02/01/2018 - 09:35:07

אבי תודה רבה על חוויה מהנה, הומוריסטית , מגבשת ומשחררת ! הסדנה אפשרה קיום ונטילציה לאנשי טיפול!


דר` אורנית ספקטור לוי, מנהלת מרכז דע-גן
פורסם בתאריך 23/07/2013 - 19:11:29

חברי תיאטרון פלייבק אלתר- נתיב ברצוננו להודות לכם על מופע סיום שהעליתם בכנס הארצי השישי של מרכז דע-גן שהתקיים במרכז וואהל, אוניברסיטת בר אילן בתאריך 3.7.2013. בתוכנית הכנס הצגנו כך את הופעתכם: "חברי תיאטרון הפלייבק "אלתר-נתיב" ישקפו בפנינו באמצעות הקשבה ואילתור את סיפור חיים שאתם הקהל, תעלו בפנינו" אנחנו שישבנו בקהל וחווינו איתם את ההופעה, לא דמיינו עד כמה הסיפורים שעלו מהקהל שאותם המחזתם, יהיו כל כך מצחיקים, מרגשים, נוגעים ומשקפים את הווי גן הילדים בד בבד עם חיזוק "גאוות היחידה" של הגננת. בכישרונכם הרב, הצלחתם להוציא סיפורים אמיתיים מהקהל ובאמצעות אילתור בלבד נתתם להם משמעות עבור המספרים ועבור הקהל כולו. הצלחתם ל"געת", להצחיק ולרגש אולם מלא במאות משתתפים העוסקים בחינוך בגיל הרך, בשעת צהריים אחרי יום מלא וגדוש אשר היו מרותקים אליכם עד הרגע האחרון שבו הסתיימה ההופעה. בתודה ובברכה, דר` אורנית ספקטור לוי טלי שכטר מנהלת מרכז דע-גן סגנית מנהלת מרכז דע-גן ורכזת הכנס


אילן טל-ניר יו"ר הוועדה הפדגוגית, איגוד מנהלי מחלקות
פורסם בתאריך 27/03/2013 - 10:37:45

מר אבי ריינשטין מנהל אלתר-נתיב שלום רב, אני רואה לעצמי חובה נעימה להודות לך ולצוות אלתר-נתיב על המופע שלכם בכנס מנהלי מחלקות חינוך ברשויות המקומיות, שהתקיים במרץ 2013 בים המלח. האמת היא, שכשהזמנתי אתכם לכנס, לא ידעתי בדיוק למה עלי לצפות. רק כשקיימנו פגישת הכנה ארוכה, עם היועצים האקדמיים שלנו באוניברסיטת ת"א, למדתי על תהליך ההכנה שלכם, שאת התוצר שלו ראינו בכנס. היה עליכם ללמוד את נושא הדיון בכנס, לעבור על סקר מקדים שערכנו, ולבסוף להגיב בספונטניות על סיפורי החברים שעלו לבמה. עשיתם זאת בכישרון ובהרבה חן. אין לי ספק, שהרקע המקצועי של חברי הצוות בתחום החינוך תרם לרלוונטיות של הסיטואציות המומחזות. תשמח לדעת, שבמשוב שערכנו בסוף הכנס, הפעילות שלכם זכתה בהערכה גבוהה. ושוב תודה, אילן טל-ניר יו"ר הוועדה הפדגוגית, איגוד מנהלי מחלקות החינוך ברשויות המקומיות