מסיבת הפתעה - עשה ואל תעשה

כל הטיפים, העצות והרעיונות לארגון מסיבת הפתעה מושלמת. עשה ואל תעשה, המדריך השלם מ-א´ ועד ת´.

מסיבה היא תמיד אירוע עם פוטנציאל לשמחה רבה ועוד יותר מכך התרגשות, וכשמדובר על מסיבת הפתעה מתווסף עוד אלמנט משמעותי לריגוש ולהפיכת האירוע לבלתי נשכח. מצד אחד, לא קל לארגן מסיבת הפתעה: אצל כל מי שיום ההולדת שלו או שלה מתקרב, באופן טבעי ישנן ציפיות לחגיגה כזו או אחרת, החושים מחודדים וההכנות הרבות לקראת האירוע עלולות להשאיר עקבות ולהסגיר את התוכנית. מצד שני, חבל לוותר על הרגע המרגש שבו נחשפת ההפתעה, מה גם שאם מקפידים על התנהלות חכמה, בהתאם לעצות הבאות, הסיכוי שתתמודדו בהצלחה עם האתגר ותיצרו הפתעה אמיתית - גבוה.

מה כן לעשות?

1. לבחור לוקיישן שקל להביא אליו את מי שהמסיבה נערכת עבורו

בחירה נכונה של לוקיישן היא מרכיב משמעותי בתכנון של כל מסיבה. כשזוהי מסיבת הפתעה, הבחירה חשובה במיוחד: מצד אחד, נרצה מקום שמבטיח חגיגה מושלמת בהתאם לאהבות של חתן/כלת השמחה - קריוקי, מסעדה, אולם קולנוע שבו תתקיים הקרנה פרטית של סרט, חוף הים, חיק הטבע וכו'. מצד שני, חשוב לקחת בחשבון גם את הצורך להביא אל הלוקיישן את האדם שעבורו נערכת המסיבה מבלי שהוא יחשוד.

2. להדגיש שמדובר במסיבת הפתעה

חשוב מאוד ליידע את כל מי שמוזמן למסיבה שמדובר בהפתעה. רצוי גם לחזור על כך פעמיים-שלוש - תמיד עדיף להיתפס כנודניקים מאשר לגלות ברגע האמת שמישהו גילה לחתן/כלת השמחה שמתוכננת עבורם מסיבה.

3. למצוא שותפ/ה לארגון המסיבה

ארגון מסיבה מחייב הכנות רבות מאוד, והן עלולות להסגיר את הסוד - למשל אם בעל מתכנן יום הולדת בהפתעה לאשתו וכשהם ביחד מתקשר אליו נציג של חברת הקייטרינג שאותה שכר לאירוע (מה גם שגם אם לא עונים לטלפון הדבר מעורר חשד). בהתאם כדאי למצוא שותפ/ה לארגון המסיבה, כך שכל ההכנות יבוצעו על-ידי מי שלא מבלה זמן רב עם האדם שעבורו נערכת מסיבת ההפתעה.

4. לקבוע מראש צלמים

חלק בלתי נפרד מאירוע בלתי נשכח הוא תיעוד מוצלח שלו, ובפרט כשמדובר על רגע ייחודי כמו זה שבו מתגלה ההפתעה. חשוב לקבוע מראש מי יצלם את אותו רגע, ורצוי שהאחריות החשובה תתחלק בין כמה אנשים - גם ליתר ביטחון (כולנו מכירים את הסיטואציה שבה הסמארטפון לא מגיב דווקא ברגע הכי מרגש…) וגם כדי שיהיו לכם צילומים גם של חתן/כלת האירוע וגם של האורחים.

מה לא לעשות?

1. לא להתעלם לגמרי מיום ההולדת

אם תתעלמו לגמרי מיום ההולדת הממשמש ובא, מפלס החשדנות אצל האדם שעבורו מתוכננת ההפתעה יעלה, ויהיה לכם קשה הרבה יותר להפתיע אותו (גם אם מועד מסיבת ההפתעה הוא שבוע-שבועיים לפני יום ההולדת). בנוסף ההתעלמות עלולה לגרום לעוגמת נפש בכל התקופה שלפני האירוע, כך שגם אם האירוע עצמו יהיה מלהיב במיוחד, עדיין יישמרו גם התחושות הפחות נעימות שליוו את האדם עד למסיבה.

2. לא להשאיר עקבות

קיבלתם ווטסאפ או SMS בקשר למסיבת ההפתעה? קראו את ההודעה מיד, הפנימו אותה ומחקו אותה (גם אם אתם משוכנעים שאין סיכוי שהיא תיחשף לעיני מי שהמסיבה עבורו או עבורה). באופן דומה כדאי למחוק גם את הכתבה הזו מההיסטוריה של הגלישה שלכם...

3. לא לרמוז שצפויה הפתעה

הפתעה חייבת להיות מוחלטת, אחרת זו לא הפתעה. בהתאם לא כדאי גם לרמוז על כך שמתוכננת מסיבה מסוג זה, ואפילו לא רמז קל שבקלים, גם לא כדי לנסות לגשש ולבדוק מה דעתו של האדם שעבורו מתקיימת המסיבה לגבי הפתעות.

4. לא לחנות במקום בולט לעין

אם רגע ההפתעה מתוכנן להתרחש בתוך מקום מסוים, הדריכו את האורחים לא לחנות בפתח שלו ובמקום בולט לעין - חבל לספק לכוכב/ת המסיבה רמזים כל-כך עבים רגע לפני ה"וואו".מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


נמרוד ואלישר - קורעים מצחוק!
כל הארץ

נמרוד ואלישר - קורעים מצחוק!

הפעלה קורעת מצחוק עם שלל דמויות מפתיעות ואפשרות למסיבות קיץ מדליקות, שיר ראפ מקורי ועוד

לא עודכן מחיר

5 המלצות

וילת דרור ונופש
צפון

וילת דרור ונופש

וילה מפנקת במיקום פסטורלי בה כל חגיגה הופכת למושלמת! בריכה, חדרים מפנקים, מנגל ועוד

לא עודכן מחיר

4 המלצות

בני ברוכים - מטורף מצחוק
כל הארץ

בני ברוכים - מטורף מצחוק

בני ברוכים מגיע לעשות את מה שהוא עושה הכי טוב להפיל אתכם מצחוק עם מופע שנון ומקורי!

לא עודכן מחיר

0 המלצות

אייל נרדי במופע בידור אישי
כל הארץ

אייל נרדי במופע בידור אישי

הסטנדאפיסט אייל נרדי במופע בידור אישי ודיגיטלי הנכתב במיוחד עליכם! חוויה הומוריסטית ומצחיקה.

לא עודכן מחיר

11 המלצות