עשה ואל תעשה

מסיבת הפתעה - עשה ואל תעשה

כל הטיפים, העצות והרעיונות לארגון מסיבת הפתעה מושלמת. עשה ואל תעשה, המדריך השלם מ-א´ ועד ת´.

מסיבה היא תמיד אירוע עם פוטנציאל לשמחה רבה ועוד יותר מכך התרגשות, וכשמדובר על מסיבת הפתעה מתווסף עוד אלמנט משמעותי לריגוש ולהפיכת האירוע לבלתי נשכח. מצד אחד, לא קל לארגן מסיבת הפתעה: אצל כל מי שיום ההולדת שלו או שלה מתקרב, באופן טבעי ישנן ציפיות לחגיגה כזו או אחרת, החושים מחודדים וההכנות הרבות לקראת האירוע עלולות להשאיר עקבות ולהסגיר את התוכנית. מצד שני, חבל לוותר על הרגע המרגש שבו נחשפת ההפתעה, מה גם שאם מקפידים על התנהלות חכמה, בהתאם לעצות הבאות, הסיכוי שתתמודדו בהצלחה עם האתגר ותיצרו הפתעה אמיתית - גבוה.

מה כן לעשות?

1. לבחור לוקיישן שקל להביא אליו את מי שהמסיבה נערכת עבורו

בחירה נכונה של לוקיישן היא מרכיב משמעותי בתכנון של כל מסיבה. כשזוהי מסיבת הפתעה, הבחירה חשובה במיוחד: מצד אחד, נרצה מקום שמבטיח חגיגה מושלמת בהתאם לאהבות של חתן/כלת השמחה - קריוקי, מסעדה, אולם קולנוע שבו תתקיים הקרנה פרטית של סרט, חוף הים, חיק הטבע וכו'. מצד שני, חשוב לקחת בחשבון גם את הצורך להביא אל הלוקיישן את האדם שעבורו נערכת המסיבה מבלי שהוא יחשוד.

2. להדגיש שמדובר במסיבת הפתעה

חשוב מאוד ליידע את כל מי שמוזמן למסיבה שמדובר בהפתעה. רצוי גם לחזור על כך פעמיים-שלוש - תמיד עדיף להיתפס כנודניקים מאשר לגלות ברגע האמת שמישהו גילה לחתן/כלת השמחה שמתוכננת עבורם מסיבה.

3. למצוא שותפ/ה לארגון המסיבה

ארגון מסיבה מחייב הכנות רבות מאוד, והן עלולות להסגיר את הסוד - למשל אם בעל מתכנן יום הולדת בהפתעה לאשתו וכשהם ביחד מתקשר אליו נציג של חברת הקייטרינג שאותה שכר לאירוע (מה גם שגם אם לא עונים לטלפון הדבר מעורר חשד). בהתאם כדאי למצוא שותפ/ה לארגון המסיבה, כך שכל ההכנות יבוצעו על-ידי מי שלא מבלה זמן רב עם האדם שעבורו נערכת מסיבת ההפתעה.

4. לקבוע מראש צלמים

חלק בלתי נפרד מאירוע בלתי נשכח הוא תיעוד מוצלח שלו, ובפרט כשמדובר על רגע ייחודי כמו זה שבו מתגלה ההפתעה. חשוב לקבוע מראש מי יצלם את אותו רגע, ורצוי שהאחריות החשובה תתחלק בין כמה אנשים - גם ליתר ביטחון (כולנו מכירים את הסיטואציה שבה הסמארטפון לא מגיב דווקא ברגע הכי מרגש…) וגם כדי שיהיו לכם צילומים גם של חתן/כלת האירוע וגם של האורחים.

מה לא לעשות?

1. לא להתעלם לגמרי מיום ההולדת

אם תתעלמו לגמרי מיום ההולדת הממשמש ובא, מפלס החשדנות אצל האדם שעבורו מתוכננת ההפתעה יעלה, ויהיה לכם קשה הרבה יותר להפתיע אותו (גם אם מועד מסיבת ההפתעה הוא שבוע-שבועיים לפני יום ההולדת). בנוסף ההתעלמות עלולה לגרום לעוגמת נפש בכל התקופה שלפני האירוע, כך שגם אם האירוע עצמו יהיה מלהיב במיוחד, עדיין יישמרו גם התחושות הפחות נעימות שליוו את האדם עד למסיבה.

2. לא להשאיר עקבות

קיבלתם ווטסאפ או SMS בקשר למסיבת ההפתעה? קראו את ההודעה מיד, הפנימו אותה ומחקו אותה (גם אם אתם משוכנעים שאין סיכוי שהיא תיחשף לעיני מי שהמסיבה עבורו או עבורה). באופן דומה כדאי למחוק גם את הכתבה הזו מההיסטוריה של הגלישה שלכם...

3. לא לרמוז שצפויה הפתעה

הפתעה חייבת להיות מוחלטת, אחרת זו לא הפתעה. בהתאם לא כדאי גם לרמוז על כך שמתוכננת מסיבה מסוג זה, ואפילו לא רמז קל שבקלים, גם לא כדי לנסות לגשש ולבדוק מה דעתו של האדם שעבורו מתקיימת המסיבה לגבי הפתעות.

4. לא לחנות במקום בולט לעין

אם רגע ההפתעה מתוכנן להתרחש בתוך מקום מסוים, הדריכו את האורחים לא לחנות בפתח שלו ובמקום בולט לעין - חבל לספק לכוכב/ת המסיבה רמזים כל-כך עבים רגע לפני ה"וואו".מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

איך בוחרים מפעיל להפעלת מבוגרים

איך בוחרים מפעיל להפעלת מבוגרים

20/03/2018 14:55:11

אם גם אתם מחפשים כיצד להעביר את הער הפנוי שלכם בצורה שונה, מעניינת וכיפית- ערב חברה זו התשובה עבורכם. אז איך בוחרים מפעיל להפעלת מבוגרים?
סדנאות מדליקות לכל אירוע

סדנאות מדליקות לכל אירוע

20/03/2018 15:10:22

אם אתם מחפשים רעיון מקורי ומדליק למסיבה, אירוע או סתם כאשר נפגשים עם חברים- הפתרון הטוב ביותר עבורכם הוא סדנה! כל ההפעלות הכי מדליקות במקום אחד.
לארגן יום הולדת לאימא שלב אחרי שלב

לארגן יום הולדת לאימא שלב אחרי שלב

26/03/2018 10:08:35

כדי לארגן את היום הולדת הכי טוב שיש הכנו עבורכם מדריך מפורט המכיל את כל הדברים שיש לארגן לקראת האירוע הגדול, שלב אחר שלב.
למשחק אין גיל: מגוון משחקי חברה מגילאי 20 ועד גיל 90

למשחק אין גיל: מגוון משחקי חברה מגילאי 20 ועד גיל 90

01/04/2018 11:06:19

מגוון רעיונות למשחקי חברה לכל קבוצת גיל - משחקי חברה מעניינים ומלאים בהומור שלא תפסיקו לצחוק כל הערב.
כל הרעיונות הטובים ביותר לארגון אירוע חברה

כל הרעיונות הטובים ביותר לארגון אירוע חברה

11/04/2018 15:08:20

ההון האנושי הוא המשאב החשוב ביותר בכל חברה. כדי להבטיח מיצוי הון זה - כלומר שימור העובדים הטובים ומשיכת כוח אדם איכותי לחברה - כדאי להשקיע בכך.
משחקי אלתורים והפעלה משעשעים לכל אירוע ולכל גיל

משחקי אלתורים והפעלה משעשעים לכל אירוע ולכל גיל

11/04/2018 15:18:30

הבאנו לכם מספר דוגמאות של משחקי אלתורים מומלצים וכיפיים לכל אירוע ולכל הפעלה - הכל כדי שהאירוע הבא שלכם יהיה מושלם.
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר