מה חשוב לדעת, לפני שמזמינים מפעיל

כשמתחילים לחפש מפעיל ליום הולדת, מגלים מיד שיש פשוט אינספור אפשרויות. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מפעיל ליום הולדת?

הילדים שלנו הם כמו אוצר עבורנו, וגם אם במסגרת הגידול שלהם יש רגעים מתסכלים, מכעיסים או סתם מעייפים, בכל זאת אנחנו תמיד שמחים להתאמץ למענם ולהשקיע זמן, אנרגיות וגם כסף כדי להעניק להם ילדות מאושרת. לקראת יום הולדת מתעצמים כל הרגשות והתחושות – גם הרצון להבטיח שתהיה להם חוויה משמחת במיוחד, גם החשש שמא האירוע לא יענה על הציפיות של הילד או הילדה, גם האושר שאנחנו חשים במהלך המסיבה כשאנחנו רואים שהילדים מתמוגגים ממנה וגם הסיפוק העצום בסוף היום, כשהילד הולך לישון עם חיוך ענק על הפנים ואומר לנו שזה היה היום הטוב ביותר בחיים שלו (גם אם במקביל אנחנו נאנחים בהקלה ואומרים שמזל שיום הולדת הוא רק פעם בשנה...)

כדי להגיע לרגע המתוק הזה, כדאי להקדיש מחשבה לבחירת המפעיל או המפעילה ליום ההולדת. אמנם יש הורים שמעדיפים את גרסה ה"עשה זאת בעצמך" והופכים למפיקי אירועים, אולם במרבית המקרים הם מגלים שההוצאה על יום ההולדת הייתה גבוהה יותר מאשר אם היו שוכרים מפעיל מקצועי, שלא לדבר על הזמן הרב שהם השקיעו, ובנוסף, קרוב לוודאי שבינם לבין עצמם הם מודים שהיה לא רע אבל בפעם הבאה – מפעיל או מפעילה.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מפעיל ליום הולדת

אינספור אפשרויות – כך שתוכלו למצוא את זו האידיאלית עבורכם

כשמתחילים לחפש מפעיל ליום הולדת, מגלים מיד שיש פשוט אינספור אפשרויות. קוסמים, ליצנים, סטנד אפיסטיות, הפעלות ספורט, יום הולדת נסיכות, מבשלים באהבה, רובוטים, פיראטים, המירוץ למיליון ועוד ועוד סוגי הפעלות שבכל אחת מהן כמה וכמה (וכמה וכמה...) מפעילים ומפעילות. ברגע הראשון השפע עלול לסחרר, שהרי לא סתם אמרו חז"ל שמרוב עצים לא רואים את היער, ולעתים ישנו גם פיתוי לבחור באקראי הפעלה שנראית מוצלחת – אבל כדי להבטיח יום הולדת שיספק מקסימום נחת מומלץ בכל זאת להקדיש מעט זמן לבחירה מסודרת מבין כל האפשרויות שנראות מרשימות, כך שהאירוע יהיה באמת מושלם.

ניסיון

המפתח החשוב ביותר ליום הולדת מוצלח במיוחד הוא הוותק של המפעיל או המפעילה ורמת הניסיון שצברו בפעילויות עם ילדים. זאטוטים – ולא משנה אם הם בני שנתיים, שלוש, שבע או שמונה – הם הקהל הטוב ביותר שיש, אבל גם התובעני ביותר שיש, ומי שחסר ניסיון בהתמודדות עם רף הציפיות הגבוה עלול לגלות בזמן אמת שכל התוכניות היפות והמושקעות שלו לא מצליחות להתממש (וכמובן שלא רק המפעיל מגלה זאת, אלא גם אתם ויחד אתכם חתן או כלת השמחה).

מפעילים ותיקים – וכמובן שהוותק לא נקבע על-פי הגיל של המפעיל או המפעילה, ישנם גם מפעילים צעירים מאוד שכבר צברו ניסיון מגוון ועשיר – יודעים להרגיש את הקהל, ליצור מיד קשר אישי וחם עם כל אחד ואחת מהחוגגים, להרעיף המון המון תשומת לב על הילד או הילדה שבמוקד השמחה ובמקביל לא להזניח גם את החברים, לזהות אובדן ריכוז או שעמום כשהם רק מתחילים לבעבע ולספק לכך פתרון מידי לפני שהאנרגיות צונחות והמסיבה "מאבדת את זה", לאלתר אם מתרחשת תקלה כלשהי, ובאופן כללי להבטיח (ולקיים!) שלא משנה מי בא ליום ההולדת ועם איזה אנרגיות, המסיבה תהיה מושלמת, בדיוק לפי התוכניות ואפילו עוד יותר טובה.

הכשרה מקצועית

לצד הניסיון חשוב מאוד שהמפעיל או המפעילה יהיו גם בעלי הכשרה מקצועית מתאימה. אם למשל הילד שלכם חולם על יום הולדת קסמים, ודאו שהקוסם שמבטיח הפעלה מהפנטת הוא באמת בעל ידע רלוונטי בתחום ולא מישהו שראה כמה סרטוני קסמים ביוטיוב. אם הילדה שלכם דורשת יום הולדת כדורגל, בדקו מה הרקע של המפעיל שמציע חגיגה שבה כולם וכולן הופכים והופכות למסי ורונאלדו – מי שההכשרה המקצועית שלו מסתכמת ביכולות גבוהות בפיפ"א 2018 מן הסתם פחות מתאים מבוגר קורס מאמני כדורגל או בעלי תעודת מדריך ספורט של מכון וינגייט.

גם בימי הולדת שלכאורה לא דורשים ידע מקצועי כדאי לברר מהו הרקע של המפעיל או המפעילה: כך לדוגמה אם על הפרק יום הולדת פיות, רצוי שהמפעילה תהיה בעלת כישורי משחק מוכחים (למשל בוגרת לימודי משחק או סטודנטית בבית צבי), השלמת קורס איפור היא בונוס יקר ערך ובאופן כללי מעבר על הלימודים וההכשרה המקצועית של המפעילים הפוטנציאליים יספק לכם אינדיקציה טובה מאוד לגבי היכולת שלהם לתכנן יום הולדת מוצלח במיוחד וגם להוציא לפועל את כל הרעיונות היפים.

התאמה לגיל החוגגים והחוגגות

דגש משמעותי אחר בבחירת מפעיל ליום הולדת הוא ההתאמה לגיל החוגגים והחוגגות. ליצן שכבר ביצע המון הפעלות לבני ובנות 9-10 עלול להתגלות כלא מתאים ליום הולדת של בת 3 ואפילו להפחיד את החוגגים והחוגגות, וגם ההפך יכול לקרות: מפעילים מוכשרים בפעילויות עם פעוטות עלולים לשעמם ילדים בגיל 6 שכבר מרגישים גדולים מאוד. בהתאם חשוב לוודא שהמפעיל מיומן בלהתאים את עצמו לקהל היעד הספציפי באירוע שלכם.

התאמה למיקום יום ההולדת

עוד התאמה חשובה היא ללוקיישן שבו ייערך יום ההולדת של הנסיך או הנסיכה הפרטיים שלכם: ישנם הבדלים משמעותיים בין מסיבה שנערכת אצלכם בסלון לבין חגיגה בפארק או במועדון. לפעמים מפעילים מצליחים לשבות את לב כל הילדים כשהאירוע אינטימי באופיו בחלל מצומצם של בית אבל הולכים לאיבוד בפארק (וגם הילדים מתפזרים להם ברחבי הגינה...), ובמקרים אחרים מפעילה שמרגישה במועדון גדול ומאובזר כמו בבית, דווקא אצלכם בבית תרגיש שהבמה "קטנה" עליה ולא תצליח להביא את כל היכולות שלה לידי ביטוי. אם כבר החלטתם איפה תיערך מסיבת יום ההולדת, ומבחינתכם אין אפשרות להזיז אותה, כדאי לייחס משקל של ממש לפרמטר זה שעשוי להתגלות כקריטי.

קשב

גם אם מצאתם מפעיל מנוסה מאוד, עם ידע מקצועי מרשים במיוחד, שמתאים בול לגיל של אורחי יום ההולדת ולמיקום של המסיבה, זו עדיין לא ערובה לאירוע מושלם. כדי שהאירוע אכן יהיה מהסוג שאחריו כל הילדים מדברים עליו בעיניים נוצצות עוד זמן רב, וגם אתם לא רק מסמנים וי וממשיכים הלאה אלא יודעים שסיפקתם לילד/ה שלכם חוויה כיפית במיוחד, חשוב מאוד שהמפעיל יהיה קשוב לכם ובעיקר לחתן/כלת השמחה.

יום הולדת תיאטרון, למשל, הוא מסגרת רחבה מאוד עם המון אפשרויות, וכדי שהמסיבה תהיה מושלמת, נדרשת התאמת המסגרת להעדפות הספציפיות של הילד/ה ולטעם שלהם. באופן דומה גם על יום הולדת גיבורי על, יום הולדת דוגמניות, יום הולדת רובוטים ובעצם על כל הפעלה שרק תרצו ניתן להוסיף את החלומות הספציפיים של הילד או הילדה שלכם ולהקנות למסיבה אופי אמיתי שהוא רק שלכם. לפעמים מספיקות כמה נגיעות קטנות כדי ליצור יום הולדת עם אישיות בדיוק כמו של הילד שלכם ולפעמים נדרשות פעולות משמעותיות יותר (ובמיוחד אם מדובר על ילד או ילדה דעתנים במיוחד...) – ובכל מקרה הבסיס להתאמה ספציפית ולמסיבה מושלמת הוא יכולות הקשב של המפעיל.

צוות

אם תוך כדי ההפעלה המפעיל נאלץ להקדיש זמן ותשומת לב לפרטים טכניים (למשל הפעלת מערכת ההגברה), הדבר עלול לפגום בזרימה הנכונה של המסיבה ולגרום לילדים לאבד סבלנות. באופן דומה אם במסיבה צפויים להשתתף מספר רב יחסית של ילדים וישנן עמדות רבות (עמדת איפור, עמדת תסרוקות, עמדת צילום וכו'), כדאי מאוד שהמפעיל או המפעילה לא יבואו לבדם אלא עם צוות מיומן שיעזור להם ויבטיח מקסימום תשומת לב לכל הילדים. בהתאם יש לוודא את גודל הצוות שמגיע לאירוע שלכם ולא להסתפק בהבטחות כלליות.

מה כוללת המסיבה?

מרכיב משמעותי אחר בבחירה של מפעילים ליום הולדת הוא כמובן מרכיבי החבילה שמציע כל אחד מהם: האם ההזמנות כלולות בעסקה או שמא תצטרכו לדאוג להן בנפרד? האם המפעיל מביא איתו את ההפתעות לאורחים או שאתם נדרשים לחפש הפתעות מתאימות? אם מדובר על מסיבת דוגמניות, האם המפעילה מביאה איתה גם "צלמת" שתספק את האווירה המתאימה או שאתם תמלאו את התפקיד? אם זהו יום הולדת קסמים, כמה קסמים תכלול המסיבה והאם יהיו בה גם אלמנטים מהנים נוספים? האפשרויות הן תמיד רבות מאוד, וחשוב לסכם מראש בדיוק מה תקבלו ואיך יתנהל יום ההולדת.

אזורי פעילות

באופן טבעי כדאי לוודא שהמפעיל או המפעילה שמצאו חן בעיניכם עובדים באזור שבו אתם גרים. ישנם מפעילים שטווח הפעילות שלהם נרחב למדי, וישנם כאלה שעובדים באזורים ממוקדים יותר – לפעמים, אגב, כדאי להשקיע עוד סכום צנוע בשכנוע מפעיל מוכשר במיוחד ובעל הפעלה ייחודית להגיע אליכם גם אם הדבר כרוך בנסיעה מעט ארוכה יותר מהרגיל.

ביטוח

הורים רבים נוטים להתמקד בהפעלה עצמה ובעלות שלה, ומתעלמים מפרט זה שהוא לכאורה טכני אבל בפועל חשוב לבחון גם אותו. מפעילים רציניים מבטחים את האירוע, ובמיוחד יש לוודא שקיים ביטוח מתאים כשהמסיבה כוללת מתקנים שונים (למשל מתנפחים).

מחירים

המגוון הרחב מאוד של מפעילים ומפעילות מוכשרים, מנוסים וקשובים מעניק לכם חופש בחירה משמעותי, וכדאי לנצל אותו לטובת מציאת הפעלה מושלמת במחיר אטרקטיבי. שימו לב – לא כדאי להתייחס לסוגיית עלות ההפעלה לפני שבודקים את כל הסעיפים הקודמים. אין טעם לחסוך 100 ¤ ולקבל בתמורה יום הולדת לא מוצלח או כזה שהוא חביב אבל לא וואו באמת.

איך לוודא שנבחר המפעיל המושלם עבורכם?

על-מנת לוודא שהזמנתם את המפעיל המושלם עבור יום ההולדת של האוצר היקר לכם, חשוב מאוד לא להתבייש ולא להסס, אלא לשאול את כל השאלות הרלוונטיות. אם אתם מרגישים שהמפעיל או המפעילה מתחמקים מתשובה מלאה לכל שאלה, כנראה שהם לא האופציה הנכונה ביותר עבורכם וכדאי להשקיע עוד מעט זמן בחיפוש – בסופו של דבר, את הזמן שהקדשתם למציאת המפעיל האידיאלי תשכחו כבר במהלך המסיבה, ואת החיוכים המאושרים של הילד או הילדה, שגדלו בעוד שנה ועוד מעט כבר לא יהיו ילדים (כך שרצוי למצות את רגעי הקסם האלה, וכמה יותר!) תזכרו לתמיד (מה גם שמן הסתם יהיו לא מעט תמונות שינציחו את הכיף...)מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


המופע של מורנו - חגיגת להטוטים
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

המופע של מורנו - חגיגת להטוטים

מסיבת ג'אגלינג שתקפיץ אתכם לאוויר! דיאבלו, כדורים, מופעי אש, הפתעות, קרקסנות ועוד.

12 המלצות

לירון רומנו במופע סטנדאפ
כל הארץ

לירון רומנו במופע סטנדאפ

מופע מצחיק, שנון ואנרגטי על מה מה שחם בחיי היום יום. זוגיות, ילדים, תשלומים וכל נושא אחר.

5 המלצות

גל מרון סקסולוגית
כל הארץ

גל מרון סקסולוגית

חוויה מעוררת חושים, מלאה באנרגיות מדהימות ומטריפות. עם אביזרים, משחקים מדליקים ועוד

כנרת מגונדרת - שולחנות קונספט מתוקים
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

כנרת מגונדרת - שולחנות קונספט מתוקים

שולחנות קונספט מעוצבים בהתאמה מלאה שיותירו אפקט WOW הרבה אחרי תום האירוע.

החל מ:₪2500

7 המלצות