מגוון משחקי חברה מגילאי 20 ועד גיל 90

מגוון רעיונות למשחקי חברה לכל קבוצת גיל - משחקי חברה מעניינים ומלאים בהומור שלא תפסיקו לצחוק כל הערב.

כל מבוגר הוא ילד בנשמתו. לכן, גם אנחנו המבוגרים אוהבים מאוד לשחק במשחקים- במיוחד כאשר מדובר במשחקי חברה או הפעלות הכוללים מספר משתתפים ותחרויות בין קבוצות שונות. אז אם אתם מחפשים משחקי חברה מעניינים ומלאים בהומור שלא תפסיקו לצחוק כל הערב, הנה לפניכם מספר רעיונות למשחקי חברה לכל קבוצת גיל:

משחק "צייר לי סרט" לגילאי 20-35: גם אם אינכם מחובבי ז'אנר הציור והרישום, זה בדיוק המשחק עבורכם!

מטרת המשחק: המטרה במשחק זה היא להמחיש בעזרת ציור בלבד שם של סרט מוכר לשאר חברי הקבוצה.

מה צריך: בין 3-10 משתתפים, כרטיסיות עם שמות של סרטים מקופלים בתוך קערה, לוח רישום גדול (מומלץ לוח מחיק), טושים ודפים (בלוח מחיק תצטרכו רק טושים מחיקים ומחק), סטופר.

איך משחקים: כל המשתתפים מתחלקים ל-2 קבוצות שוות כאשר כל קבוצה משחקת לפי סבב של זמן. בכל סבב יש משתתף אחד אשר בוחר כרטיס עם שם של סרט שרק הוא רואה ועליו לצייר אותו על לוח הרישום לשאר חברי הקבוצה והם צריכים לנחש מה השם של הסרט בהתאם לציורים והרמזים שהוא מצייר. לכל קבוצה יש דקה בלבד כדי לנחש את הסרט שמצויר, במידה והקבוצה מצליחה לנחש את שם הסרט תוך דקה- הם מקבלים נקודה. לא הצליחו? אין ניקוד. כעבור דקה מתחלפים בקבוצה וכך הלאה.

לדוגמה: במידה והמשתתף המצייר בחר כרטיס שרשום עליו "כלב", עליו לנסות להוציא את האמן שחבוי בו ולהצליח לצייר כלב בצורה ברורה מספיק שתזכה את חבריו לקבוצה בנקודה.

כיצד מנצחים: הקבוצה אשר הצליחה לצבור את מירב הנקודות לאחר שכל כרטיסיות המשחק נגמרו היא המנצחת.

טיפים מומלצים: החליפו בין המשתתפים בכל סבב כך שכל חברי הקבוצה יצטרכו להעביר את שם הסרט בעזרת הציור- ההנאה מובטחת!

למשחק אין גיל: מגוון משחקי חברה מגילאי 20 ועד גיל 90

משחק "שיר נולד" לגילאי 35-50: אחד מהמשחקים היותר אהובים עלינו. עם כל תכניות הראליטי שצצות בזמן האחרון, כל אחד ישמח להשתתף במשחק הזה ולהוציא את הזמר שבנשמתו.

מטרת המשחק: המטרה כאן היא להצליח לנחש את שם השיר ואת שם מבצע השיר במהירות האפשרית.

מה צריך: לפחות 5 משתתפים כאשר אחד מהם צריך להיות המנחה השופט, כרטיסיות עם שמות שירים והאמנים המבצעים, רשימת השמעה מוכנה של הרבה שירים, מחשב או נגן מוזיקה ורמקולים.

איך משחקים: בוחרים משתתף אחד שיהיה המפעיל והשופט של כל המשחק- רצוי זה שהכין את רשימת ההשמעה אך לא חייב, שאר המשתתפים מתחלקים ל-2 קבוצות אשר יושבות אחת לשנייה. השופט של המשחק צריך להפעיל שיר מתוך רשימת ההשמעה ועל כל קבוצה לנסות לנחש בהקדם האפשרי אם שם השיר ומי מבצע אותו.

2 הקבוצות משתתפות יחד במשחק ובעצם מתחרות על המהירות שבה הן עונות. על כל תשובה נכונה הכוללת את שם השיר ושם המבצע, מקבלים 3 נקודות, שם השיר מקבל נקודה אחת ושם המבצע 2 נקודות.

יש אפשרות שקבוצה אחת תקבל ניקוד רק על כך שניחשו מהר את שם השיר ואילו הקבוצה השנייה יכולה לקבל את יתר הנקודות במידה והם הצליחו לנחש ראשונים את שם מבצע השיר.

לדוגמה: השיר "הפרח בגני" של הזמר זוהר ארגוב מתחיל להתנגן, קבוצה 1 צעקה ראשונה את השם "הפרח בגני" ואילו קבוצה 2 צעקה מיד אח"כ "זוהר ארגוב"- במקרה זה קבוצה 1 תקבל נקודה אחת בלבד וקבוצה 2 תזכה ב-2 נקודות על תשובתם.

כיצד מנצחים: הקבוצה בעלת מספר הנקודות הגבוה ביותר היא המנצחת! תוכלו לבחור אם להגיע למספר נקודות מסוים שהוא הניקוד המקסימלי למשחק או פשוט להשמיע את כל השירים אשר נמצאים ברשימת ההשמעה ורק אז לקבוע את הקבוצה המנצחת בהתאם למספר הנקודות שצברו.

טיפים מומלצים: אנו ממליצים מאוד לשלב גם שירים מיוחדים- כאלו שלקוחים מסרטים מפורסמים, נעימות מוכרות ושירים מהצגות ומחזות זמר (בהנחה שרוב המשתתפים מכירים ואוהבים את הז'אנר).

 

משחק "מילה בדקה" לגילאי 50-65: משחק מלהיב ומלא אנרגיה!  

מטרת המשחק: המטרה היא להצליח לנחש הכי מהר שאפשר מילה מסוימת תוך עבודת צוות ושיתוף פעולה בין חברי הקבוצה.

מה צריך: לפחות 8 משתתפים, כרטיסיות משחק אשר כל אחת מכילה מילה אחת או יותר, סטופר והרבה מצב רוח!

איך משחקים: מתחלקים ל-2 קבוצות שוות. עושים סבב של שתי דקות בין קבוצה לקבוצה כך שקבוצה אחת משחקת בזמן שהקבוצה השנייה צופה. כל קבוצה צריכה לבחור אדם אחד שתפקידו להיות המנחש של הרמזים ששאר חברי הקבוצה יגידו לו. הרמזים מוכרחים להיאמר רק במילה אחת בלבד, כמו מילה שמאפיינת ומתארת את מה שרשום בכרטיס.

לדוגמה: אם בכרטיס רשומה המילה "מכונית" חברי הקבוצה צריכים לומר כל אחד בתורו מילה אחת שמתארת מכונית כמו- הגה, גלגל, ברקס וכו' עד שהשחקן המנחש מוצא את התשובה או עד שנגמר הזמן.

לכל קבוצה יש 2 דקות לפי הסטופר כדי להעביר את הרמזים ולנחש את מה שרשום בכרטיס. לאחר 2 דקות הקבוצות מתחלפות ביניהן וכך ממשיכים עד שהמשחק מסתיים.

כיצד מנצחים: כל קבוצה אשר מצליחה לנחש לפחות 10 מילים בין הסבבים היא המנצחת.

טיפים מומלצים: להוספת העניין והאתגר נסו לשחק בסבבים של לא יותר מדקה וחצי. אם אתם מעוניינים להוסיף הומור למשחק- מומלץ לשלב מילים וביטויים "פנימיים" שכל משתתפי המשחק מכירים ואוהבים.

 

משחק "הסיפור של חיי" לגילאי 65-90: כולנו אוהבים סיפורים, מספרי הסיפורים הטובים ביותר הם הסבא והסבתא שלנו לכן אין ספק שזהו המשחק הטוב ביותר עבור גיל הזהב אשר לנצח יישארו צעירים ברוחם!

מטרת המשחק: המטרה במשחק זה היא לצבור כמה שיותר נקודות באמצעות סיפורים דמיוניים, יצירתיים ומקוריים.

מה צריך: כמה שיותר משתתפים כך טוב יותר, הרבה דמיון!

איך משחקים: כל משתתף מספר לכולם 2 סיפורים אשר קרו לו כאשר אחד מהסיפורים הוא סיפור דמיוני אשר לא קרה במציאות (לפחות לא לאותו אדם, ניתן כמובן לספר סיפורים אשר קרו מתישהו לאנשים אחרים בחייכם). על כל שאר המשתתפים לגלות איזה מהסיפור אמתי ואיזה לא, במידה ורוב המשתתפים מנחשים מהו הסיפור הדמיוני של השחקן המספר- הוא לא מקבל נקודה. במידה והם לא מצליחים לנחש נכון- הוא מקבל נקודה. לאחר מכן ממשיכים את סבב סיפורים בין כל המשתתפים.

כיצד מנצחים: בתום 5 סבבים של סיפורים, המנצח הוא המשתתף בעל מספר הנקודות הגבוה ביותר- זאת אומרת השחקן המספר אשר הצליח לעבוד על כולם ולספר סיפורים בדיוניים ולשכנע את כולם שהם אמתיים.

טיפים מומלצים: נסו לספר את הסיפורים הכי משוגעים ובלתי רגילים שהיו לכם במהלך החיים, כך שזה יקשה על שאר המשתתפים לנחש מהו הסיפור הדמיוני ומהו האמתי.

 מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


באולינג 7
דרום

באולינג 7

מתחם האקשן הכי חם בדרום מזמין אתכם למשחק באולינג חוייתי לכל המשפחה!

ערן מיינדר - אמן חושים
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

ערן מיינדר - אמן חושים

בואו לכופף את המציאות עם מופע על חושי ולתת לאורחים שלכם לחוות את הבלתי אפשרי

9 המלצות

שמרית הצבעונית
כל הארץ

שמרית הצבעונית

חגיגה מטריפה עם דב ענק, ליצן פעלולן, עמדת קעקועים, דרבוקות ועוד הפתעות לבנים ולבנות

החל מ:₪1000

37 המלצות

מיכיז סדנאות ועוגות
צפון, שרון, מרכז, ירושלים

מיכיז סדנאות ועוגות

אם תמיד חלמת לזלף כמו מקצוענית, להכין בצק פריך, לעצב קאפקייקס הסדנה הזאת בשבילך.

4 המלצות