מסיבת יום ההולדת המושלמת

להפיק את מסיבת יום ההולדת המושלמת – כל הטיפים

אם לא שמים לב לכל הפרטים החשובים, המסיבה לא תתרומם והילד או הילדה שחיכו לה בעצם שנה שלמה יחוו אכזבה קשה.

ארגון מסיבת יום הולדת יכול להיות חוויה מהנה מאוד – עוד לפני שמתאספים כל החוגגים אנחנו כבר מדמיינים את האירוע, נשאבים לתוכו, מעלים רעיונות, רותמים את הסביבה לעזרתנו, נתקלים באינספור אופציות כיפיות וכמובן שבסופה של מסיבה ישנו הסיפוק הרב בזכות הארגון המוצלח. אבל הפקת יום הולדת מושלם עלול בקלות להפוך גם לסיוט: אם לא שמים לב לכל הפרטים החשובים, המסיבה לא תתרומם והילד או הילדה שחיכו לה בעצם שנה שלמה יחוו אכזבה קשה.

כדי להבטיח אירוע בלתי נשכח (לטובה, כמובן) ומדהים במיוחד כדאי ליישם את הטיפים הבאים:

1. לקבוע קונספט לאירוע

כדי שמסיבת יום ההולדת תהפוך לחוויה משמחת במיוחד, חשוב קודם כל לחשוב על קונספט. כשאופי האירוע ברור לכם, קל הרבה יותר לקבל את שאר ההחלטות. הקונספט גם מכתיב במקרים רבים לוקיישן – בין אם אצלכם בסלון, בין אם בפארק ציבורי קרוב לבית ובין אם במקום שמציע פעילות ליום ההולדת (קרב לייזרים, חדר בריחה, באולינג וכו'). לא סגורים על קונספט? לא יודעים איזו הפעלה לסגור מבין מגוון הפעלות לימי הולדת שמופיעות באתרים השונים? ממליצים לכם להתקשר למספר מפעילים ולשמוע את דעתם, זה בטוח יעשה לכם קצת סדר.

2. לוודא שכל החברים מגיעים למסיבה

יום הולדת מושלם הוא יום הולדת שכל החברים הגיעו אליו – ולכן חשוב להיערך מראש. אם תקבעו את מועד האירוע שבועיים-שלושה מראש אתם עלולים לגלות שחלק מילדי הגן או הכיתה כבר מחויבים לפעילויות אחרות, ולחתן/כלת השמחה תיגרם עוגמת נפש. עוד טיפ בהקשר הזה הוא ליידע את כל ההורים ואת כל הילדים בכמה ערוצים (אולי תרגישו קצת כמו יחצני מסיבות פושרים, אבל זה למען מטרה טובה...): הווטסאפ של הכיתה או הגן (הודעה אחת על מועד האירוע מיד כשהוא נקבע, עוד הודעה כשבוע לפני עם תזכורת, וגם יום לפני כדאי לכתוב משהו בסגנון "יותם כבר מתרגש... מחר חוגגים!"), הזמנות מודפסות שיחולקו לילדים או להורים (בהתאם לגיל) ואם יש לוח מודעות אפשר לנצל גם אותו לטובת מודעה בולטת.

להפיק את מסיבת יום ההולדת המושלמת: כל הטיפים

3. כיבוד שמכבד את הילדים

אחת הסוגיות הרגישות ביותר בכל אירוע, ובמיוחד כשמדובר על יום הולדת של ילדים יחסית צעירים היא הכיבוד. מצד אחד, כשאנחנו מארגנים מסיבה לבני ובנות 4-5, או אפילו 8-9, אנחנו רוצים להיות כמו כולם כדי שהילד/ה שלנו לא ירגישו חריגים. מצד שני, במקרים רבים הכיבוד בימי הולדת מורכב ממאכלים מזיקים. אמנם מסיבה לא בהכרח חייבת להיות מזינה, אבל כדי שהיא לפחות לא תהיה מזיקה, מומלץ להתאמץ מעט – ולשדרג את הכיבוד. בין אם אתם מכינים אותו בעצמכם, ובין אם בחרתם בעמדות מזון שונות, כדאי לדאוג שלצד כל הממתקים והחטיפים, יהיו גם פירות וירקות. את הפירות למשל אפשר "להגניב" לילדים בתוך שייקים, וגם עמדת פירות יצירתית ומושקעת תייצר אצל הזאטוטים חשק לאכול את המאכלים עתירי המינרלים והוויטמינים שכל-כך חשובים להם. על ממתקים וחטיפים סביר להניח שלא תוותרו לגמרי, וכדאי לפחות להעדיף גרסאות מופחתות סוכר, נתרן ושומן. כלל זה תקף כמובן גם לגבי האוכל ה"רציני" ביום ההולדת.

4. איך להבטיח תמונות מוצלחות?

אירוע מושלם הוא כזה שמעניק לא רק המון רגעים של כיף אמיתי לכל המשתתפים אלא מבטיח מקסימום נחת גם אחרי שהוא נגמר – בזכות תמונות יפות ושובות לב. אמנם ליום הולדת של זאטוט בן 5 אין צורך להזמין צוות צילום מקצועי, אבל כן כדאי לקבוע מראש מי אחראי על הצילום ולוודא שהוא אכן אמון על יצירת תמונות איכותיות, ייחודיות ומחמיאות. אמנם בימינו לסמארטפונים יש מצלמות משובחות, אבל אם אתם מכירים קרוב משפחה או חבר עם ציוד צילום עוד יותר מקצועי, מה טוב. בכל מקרה חשוב לדאוג שביום המסיבה הצלם הנבחר יגיע עם סוללה מלאה וגם לא מעט סבלנות שהרי זאטוטים, ובמיוחד כשהם באמצע פעילות מלהיבה, לא תמיד משתפים פעולה. כמו כן אל תשכחו לשלוח תמונות מחמיאות של האורחים הצעירים להורים שלהם – גם כדי שיוכלו ליהנות וגם כדי להשוויץ...

5. מזכרות לאורחים

בדרך כלל המשתתפים בימי ההולדת של הילדים מקבלים הפתעה צנועה ופשוטה – אבל גם הפתעה שכזו יכולה לספק שמחה רבה ולפעמים גם לככב באפטר-פארטי של יום ההולדת עצמו... נסו לברר עם הילד שלכם מה הוא היה שמח לקבל כהפתעה, והקדישו מעט זמן לחיפוש אחרי המזכרת המושלמת – זה משתלם. בימי הולדת שמספר המשתתפים בהם יחסית קטן, אפשר גם ליצור מזכרת אישית לכל ילד, דבר שישדרג משמעותית את החגיגה.

6. לשתף את הילד או הילדה בהכנות ובהחלטות

כדאי לזכור שהרעיון הבסיסי של יום הולדת הוא שהילד או הילדה שלנו גדלו בשנה, רכשו עוד כמה יכולות ובעיקר רוצים קצת יותר עצמאות ובחירה – ואין כמו המסיבה ביום ההולדת עצמו, שהיא שלהם ולמענם, כדי לאפשר להם ליהנות גם מאירוע מושלם וגם מהסיפוק שטמון בידיעה שהיה להם חלק בהצלחה. השיתוף של הילד/ה בהכנות ובהחלטות הוא כמובן בהתאם לגיל שלהם, ועוד טיפ הוא לא להציג בפניהם את כל האפשרויות בכל בחירה – מרוב עצים גם למבוגרים קשה לראות את היער, ובוודאי שזה המצב אצל ילדים אחוזי התרגשות – אלא לתת להם לבחור בין 2-3 או 3-4 אפשרויות. בדרך זו הילדים ירגישו שהם שותפים מלאים, ויום ההולדת יהיה מדהים.

7. יום הולדת בגינה או פארק? לא כדאי בלי אישור

גינות ציבוריות ופארקים הם לוקיישן מצוין ליום הולדת – רחבי ידיים (ובטח הרבה יותר מהסלון שלכם...), התפאורה הטבעית ססגונית ומשרה אנרגיות חיוביות, הילדים מתחברים לטבע (גם אם טבע אורבני) והשכנים לא מתלוננים על הרעש. מצד שני גינה ציבורית היא משאב ציבורי, וישנן רשויות מקומיות שלא מתלהבות מניצול משאב זה לטובת ימי הולדת. גם רשויות שכן מפרגנות לילדים ימי הולדת כיפיים בשטחים אלה מעמידות תנאים מסוימים – וכדאי לקחת זאת בחשבון: אתם הרי לא רוצים שבאמצע המסיבה יגיע פקח וישבית את השמחה, וגם לא לשלם קנס שעלול להכפיל את עלות יום ההולדת.

8. להרגיע את השכנים

אם יום ההולדת נערך אצלכם בסלון השכנים עלולים להתמרמר על הרעש והבלגן בחדר המדרגות. כדאי להקדים תרופה למכה – ראשית לתלות בלוח המודעות של הבניין שלט המודיע על המסיבה, מציין מהן השעות כך שהשכנים יוכלו להיערך בהתאם ומבטיח שתעשו הכל כדי למזער את ההפרעה לסביבה. כדאי גם לצרף תמונה מתוקה של הילד או הילדה, תמונה שמן הסתם תרכך גם היא את ההתנגדות. הורים משקיעים יכולים גם לאפות עוגה (ממילא יש לא מעט הכנות לקראת האירוע, עוד עוגה לא תכביד מדי...) ולחלק אותה בין השכנים כמחווה של רצון טוב.

9. מתחם נפרד להורים

אם האירוע נערך בנוכחות ההורים (בין אם כי זהו יום הולדת בגיל צעיר שבו הילדים עדיין צריכים את ההורים במרחק ראייה, ובין אם בגלל שמדובר על לוקיישן שמחייב הסעה), כדאי לדאוג למתחם נפרד להורים. כשהזאטוטים והפעוטות צמודים להורים, במקרים רבים הם נשארים קפואים ומבוישים והמסיבה מתקשה להתרומם. מתחם מושקע להורים, עם כיבוד מתאים, אפשרויות ישיבה נוחות ואנרגיות חיוביות, ישכנע אותם להיפרד לזמן מה מהילדים – וייתן לילדים הזדמנות לשמוח מכל הלב וללא עכבות.

10. לא לשכוח לשמוח

ארגון יום ההולדת המושלם הוא משימה אמנם כיפית אבל לעתים היא מתגלה גם כמעט מתישה. בנוסף ישנו הלחץ שהכל יתקתק בדיוק כפי שתכננתם וכל האורחים יתמוגגו מנחת רגע ורגע. הציפיות מובנות וגם העייפות, אבל כדאי בכל זאת לזכור שזו מסיבה, והמטרה היא הנאה – ואחרי שעשיתם כל מה שאפשר וצריך כדי ליצור אירוע שייזכר לטובה במשך שנים רבות מגיעים גם לכם כמה רגעי נחת.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

יום הולדת בסוף שבוע

יום הולדת בסוף שבוע

07/08/2013 12:11:18

נגמר השבוע! איזה כיף! עכשיו אפשר להתפנות לחגיגות בראש שקט, במיוחד אם הגיע היום המיוחד שלכם... יומולדת שמח!
טריקים לטיפוח השיער

טריקים לטיפוח השיער

27/01/2020 15:37:38

רוצות להיראות "מיליון דולר" בכל יציאה מהבית? קיבצנו עבורכן טריקים שיהפכו כל שיער עייף ומרדן לשיער חיוני ומלא ברק
מסיבת גן

מסיבת גן

16/07/2014 15:35:52

יום ההולדת של הילדה המתקרב ואתם עדיין מתלבטים איפה לחגוג את המסיבה? בבית או בחצר, המאמר הזה נכתב בדיוק עבורכם
מי יהיה הכוכב הבא?

מי יהיה הכוכב הבא?

27/03/2016 10:49:53

חגיגת יום הולדת מוזיקלית ותחרותית ביותר לגילאי 10 ומעלה!
המדריך להכנת שולחן פינוקים בקונספט בריא

המדריך להכנת שולחן פינוקים בקונספט בריא

15/03/2020 13:48:48

בין אם מתקרבת חגיגת יום הולדת לאחד מילדכם או שיש אירוע ילדים קרוב ואתם כבר מעוניינים להרגיל את ילדכם שלאכול בריא זה גם טעים, ייתכן ואתם מתלבטים כיצד להכין את שולחן הפינוקים שינעים את זמנם של הילדים בעת האירוע.
ילדים מזל סרטן

ילדים מזל סרטן

24/04/2014 16:21:33

בני מזל סרטן: ביוני ועד 22 ביולי, שייכים לקבוצת המזלות הקרדינליים, בני יסוד המים, כוכב השולט הירח.
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר