לארגן בעצמך הפעלת יום הולדת לילדים

איך לארגן בעצמך הפעלת יום הולדת לילדים - כל המידע והטיפים לחגיגת יום הולדת מושלמת.

אמנם במרבית המקרים ארגון הפעלת יום הולדת לילדים מופקד בידיים מקצועיות – בין אם מפעיל או מפעילה שמגיעים אליכם לסלון או לגינה הציבורית שליד הבית, ובין אם במסגרת מקום מתאים דוגמת חדר בריחה, אולם קרבות לייזרים, משחקיה וכו' – אבל במקביל ישנה תמיד האופציה לתכנן בעצמנו הפעלה ולהוציא אותה לפועל גם בלי עזרה. למי ששוקל לעשות זאת כדאי לדעת שני דברים: כמעט תמיד בסוף מסיבה שכזו ההורים מתמלאים נחת רבה במיוחד לנוכח האירוע שארגנו – ובמקביל הם נשבעים לא לעשות זאת שוב לעולם...

לארגן בעצמך הפעלת יום הולדת לילדים

סוף מעשה במחשבה תחילה
הדגש החשוב ביותר על-מנת ליצור יום הולדת מושלם הוא תכנון קפדני ומפורט. מפעילי יום הולדת מנוסים מן הסתם כבר יודעים איך להיערך לכל מקרה שיכול להתרחש ואמונים על מתן מענה מהיר ומקצועי לכל התרחשות, אבל למי שאין ניסיון הרגע הזה שבו באמצע יום ההולדת פתאום צץ בלת"מ עלול להיות מלחיץ מאוד ולפגום משמעותית בהנאה של הפעוטות או הזאטוטים. בהתאם חשוב מאוד לחשוב על כל דבר שעלול להשתבש, ולמשל להכין גם פעילויות חלופיות כדי שאם אחד המשחקים שתכננתם ייתקל בחוסר שיתוף פעולה, תוכלו מיד לעבור לדבר הבא בלי שהמסיבה תיתקע.

המון הפתעות
עוד טיפ קטן להורים שרוצים להפוך למפעילי יום הולדת ליום אחד הוא להכין המון הפתעות לאורחים הקטנים, ואפילו קצת יותר מהמון, ולחלק אותם בנדיבות כבר בשלבים הראשונים של החגיגה – זאטוטים שקיבלו פרס משמח נוטים הרבה פחות להחמיץ פנים ובאופן כללי ישתפו פעולה ברצון עם כל פעילות ויוזמה שלכם. כדאי כמובן שהפרסים יהיו מושקעים, שכן אחרת הם עלולים לא רק שלא להעלות את האנרגיות ביום ההולדת אלא אף להוריד אותן...

עזרה 
המלצה חשובה נוספת היא לדאוג מראש לעזרה. ארגון יום הולדת בעצמכם הוא בדיוק ההזדמנות לגבות חובות מחברה טובה שהבטיחה שתמיד תעמוד לצדכם, מהאח שתמיד שמח לסייע, מאחים ואחיות גדולים (שאותם אפשר לשחד בצורה כזו או אחרת...) וכו'. העזרה נחוצה הן לקראת האירוע – תמיד יש המון בלונים לתלות, רהיטים להזיז ומאכלים להכין – וגם במהלך האירוע (עד מהרה תגלו שבלתי אפשרי להקדיש תשומת לב ל-15-20 ילדות וילדים נלהבים וגם לחפש את המוזיקה המתאימה או את האביזר הנכון לכל שלב בפעילות).

לזרום עם הילדים
כאמור אחד המפתחות ליום הולדת כיפי ומוצלח גם בלי מפעילים מקצועיים הוא תכנון מדויק ומפורט, אבל במקביל חשוב גם לשמור על גמישות מחשבתית. אם הילדים לא מתלהבים מפעילות מסוימת, אל תבזבזו זמן ואנרגיות כדי לשכנע אותם שהיא וואו, אלא פשוט תמשיכו לפעילות הבאה. אם אתם שמים לב שהילדים מתחילים להיות רעבים, אפשר להקדים את שלב האוכל, ובאופן כללי מומלץ להיות קשובים לקהל ולזרום איתו.

לשתף את חתן או כלת השמחה בתוכניות
עצה שתקפה לכל יום הולדת, בין אם אתם מארגנים את המסיבה בעצמכם ובין אם שכרתם איש או אשת מקצוע לשם כך, היא לשתף את הילד בתוכניות – בהתאם לגילו, כמובן. ראשית, כשחתן או כלת השמחה מעורבים בתכנון, הם גם מחויבים יותר להצלחת האירוע והסיכוי שהם יחמיצו פנים במהלך יום ההולדת נמוך יותר ואפילו אפסי. שנית, ילדים יודעים מצוין מה הם רוצים ומה החברים שלהם אוהבים, כך שקרוב לוודאי שהתוכניות תהיינה טובות במיוחד. במידת הצורך תוכלו לשתף גם חבר טוב או שניים בצוות ההיגוי של המסיבה.

פרטים קטנים שיוצרים רושם גדול
פוסטר גדול על הדלת, תלבושות מושקעות, פרסים שווים, עוגה שהיא לא "רק" טעימה אלא גם יפה, קישוטים מוצלחים – כדאי להקדיש תשומת לב גם לפרטים הקטנים, שבסופו של דבר יוצרים רושם רב ומבטיחים שיתוף פעולה מרבי של החוגגים ומקסימום הנאה.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


אורח חיים בריא עם גילה אלישיב
כל הארץ

אורח חיים בריא עם גילה אלישיב

הרצאה מרתקת שתסחף אתכם אל עולם הבריאות והטבע, מנצלים את האוצרות הטבעיים.

6 המלצות

נולה הפקת אירועים
צפון, שרון, מרכז

נולה הפקת אירועים

הפקת האירוע שלכם מהתחלה ועד סופו, העיצוב, הספקים וכל מה שהאירוע שלכם צריך.

9 המלצות

פיה בסטייל - סדנת בוטיק לבנות
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

פיה בסטייל - סדנת בוטיק לבנות

קונספט מתוק וייחודי של יצירות: פלמינגו, חד קרן, קאפקייק, ברבורים, שרשראות, צמידים ועוד.

10 המלצות

לול & פופ - הכנת סוכריות מדליקות
צפון, שרון, מרכז, ירושלים

לול & פופ - הכנת סוכריות מדליקות

חוויה יוצאת דופן של הכנת סוכריות צבעוניות, פעילות מתוקה וייחודית שכל הילדים יאהבו.

11 המלצות