להפוך את יום המשפחה לבלתי נשכח

העולם משתנה כל הזמן, וגם יום האם שודרג והפך פשוט ליום המשפחה. אז איך להפוך את יום המשפחה לבלתי נשכח?

השינוי היה מתבקש: אמנם גם בימינו האימהות הן המרכז במשפחות רבות ובוודאי שראויות למלוא ההערכה (לאורך כל השנה ולא רק ביום ספציפי), אבל גם האבות הם כבר חלק בלתי נפרד מהמשפחה ומעורבים יותר ויותר בגידול הילדים, ובהתאם ל' בשבט הוא יום שמוקדש לחגיגת קיומו של התא המשפחתי.

מקור הכוח העיקרי ובמיוחד לילדים
התא המשפחתי הוא מקור כוח לבני אדם רבים - ובעיקר לילדים. כדאי לנצל את קיומו של יום המשפחה למגוון של פעילויות שונות - גם בבתי הספר ובגני הילדים וכמובן גם במסגרת המשפחה עצמה - שיזכירו לכולנו את היתרונות של המסגרת הזו, את העוצמות שלה ואת חשיבותה.

אופציה אחת היא למשל להזמין את ההורים לגן או לבית הספר לטובת פעילות משותפת עם הילדים - בין אם הכנת כדורי שוקולד ובין אם תחרויות ספורטיביות שמביאות לידי ביטוי גם את היכולות של ההורים, גם את היכולות של הילדים ובעיקר את החיבור ביניהם ואת שיתוף הפעולה שלהם. בגילאים הצעירים עבודות יצירה משותפות בנושא שקשור לתא המשפחתי הן דרך נהדרת להזכיר גם להורים וגם לילדים כמה כיף יכול להיות זמן איכות משותף, ועוד אופציה אפשרית, בעיקר לילדים קצת יותר גדולים, היא לצאת למרחב הציבורי ולדוגמה לנקות חוף ים (כך שיום המשפחה יכלול בתוכו גם מודעות לסביבה ולזולת).

להפוך את יום המשפחה לבלתי נשכח

המון סוגי משפחות - ולכולן מכנה משותף
עוד מוטיב בולט ביום המשפחה המודרני הוא המגוון הרחב של התאים המשפחתיים הקיימים כיום: ביותר ויותר גני ילדים וכיתות ישנם ילדים ממשפחות חד הוריות, ילדים לשני אבות, ילדים לשתי אימהות ועוד הרכבים משפחתיים שמספקים הוכחה ניצחת (למי שזקוק) לכך שהדבר החשוב באמת בכל משפחה הוא אהבה.

בהתאם יום המשפחה הוא הזדמנות מצוינת לדבר בפתיחות על כל סוגי המשפחות האפשריות, למציאת המכנה המשותף בין כולם וגם להדגשת הייחודיות. כשמדובר בילדים גדולים יחסית, ניתן לערוך בכיתה פעילות שעוסקת גם בקשיים שאיתם מתמודדים ילדים בכל סוגי המשפחות, כשדרך טובה במיוחד לעשות זאת היא לבקש מכל ילד להביא צילום משפחתי שהוא אוהב או לצייר את התא המשפחתי כפי שהוא רואה אותו, לפזר את התמונות ברחבי הכיתה ולאפשר לכל הילדים להתבונן בכולן ולומר בפתיחות ובכנות את אשר על ליבם. בסוף הפעילות תוכלו גם ליצור קולאז' מעניין מכל התמונות - כך שהמזכרת והאפשרות לראות שגם המשפחות השונות הן בסופו של דבר דומות יישארו גם אחרי שיום המשפחה נגמר.

איך לחגוג את יום המשפחה עם המשפחה עצמה?
ישנם כאמור גנים ובתי ספר שמנצלים את יום המשפחה - שהתאריך הלועזי שלו משתנה משנה לשנה, אבל כעיקרון מדובר על פברואר - לפעילות משותפת של ההורים והילדים. בכל מקרה מומלץ לציין את יום המשפחה גם במסגרת המשפחה עצמה.

אפשרות אחת היא להכין ארוחת ערב משותפת שבה כל אחד מבני ובנות המשפחה תורם את חלקו עבור גיבוש התפריט וגם בהכנות (בהתאם לגילאים, כמובן). אפשר לצאת לטיול מהנה בשבת שלפני יום המשפחה או בשבת שאחריה, ובפרט לבחור נקודות ציון שיש להן קשר למשפחה (למשל נחל קסום שבו אבא ואמא או אבא ואבא התנשקו בפעם הראשונה), ועוד אופציה היא יצירה - מה דעתכם למשל לבקר אצל סבא וסבתא ולהכין להם שעון קיר שבו הספרות הן בעצם תמונות מחיי המשפחה שהילדים ממסגרים ומקשטים (או כל רעיון יצירתי אחר שמפעיל את הילדים ומספק נחת רבה למבוגרים)?מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


כנרת מגונדרת - סדנאות מתוקות
שרון, מרכז
כנרת מגונדרת - סדנאות מתוקות

אמא יקרה,למסיבה הבאה תגיעי כמו אורחת. הפעלות מגונדרות, שולחנות קונספט מתוקים ועוד.

לא עודכן מחיר

11 המלצות

ספורט פלוס+ הפעלה ליומולדת
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום
ספורט פלוס+ הפעלה ליומולדת

חגיגה אנרגטית מלאה במשחקים מהנים ומדליקים, פינאטה ייחודית ועוד המון הפתעות לחוגג/ת ולחברים.

החל מ:₪800

11 המלצות

חגיגה של חד קרן
כל הארץ
חגיגה של חד קרן

כיף עם כל החברות: יוצרות ונהנות עם קליעת צמות לכל הבנות, עיצוב כפכפים, לוכד חלומות ועוד...

לא עודכן מחיר

20 המלצות

פולמון תאילנדי
הטבה
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום
פולמון תאילנדי

הפקת פולמון מטורפת היישר מתאילנד האקזוטית. בלוני אורז, זוהרים, ריקודים משחקים ועוד.

לא עודכן מחיר

10 המלצות