יום הולדת לילדים חכמים

, יום הולדת מדעי הוא דרך נהדרת לגרום לילדים להסתקרן ולרדת לעומקם של דברים.

גיבורי-על וליצנים שעושים שמח זה נחמד, אבל כמה אפשר לחגוג עם אותו דבר? אחת מחגיגות יום ההולדת המקוריות והמלהיבות ביותר כיום הינה יום הולדת מדע. כן, מה שקראתם. זה לא מסובך ולא מסוכן, יום הולדת מדעי הוא דרך נהדרת לגרום לילדים להסתקרן ולרדת לעומקם של דברים. 
 

מדע? זה לא משעמם? אף אחד מאיתנו לא איינשטיין


לא מדובר במדע המשעמם עמוס הנוסחאות הפיזיקאיות והספרים הענקיים אותו הכרנו בעבר, יש מדע אחר, כיפי, קליל, כזה שעבר טרנספורמציה על מנת שיתאים לתרבות הפופולארית. המילה הכי מתאימה כדי לתאר את המדע החדש תהיה "מגניב". אמנם כבר למדנו להכיר בסרטים ובטלוויזיה את "הצד המצחיק" של המדע בו מבחנות מתפוצצות ודברים יוצאים משליטה, אבל המדע הזה הוא שונה, בראש ובראשונה כי הוא אמיתי ולא מסוכן. 

יום הולדת לילדים חכמים
 

איך חוגגים יום הולדת כמו מדענים אמיתיים?


יום הולדת מדע יכול להתחיל כבר בשלב ההזמנות, כשחבריו של הילד/ה יקבלו הזמנות מדעיות מעוצבות, אותן תוכלו לקנות בחנויות או אפילו להכין בבית עם הילד. השלב הבא הוא הקמת המעבדה בה תיערך המסיבה בביתכם, ואת זה המפעיל יגיע לעשות כמה שעות טרם המסיבה.
 

ואז, כשכולם לבושים בחלוקים לבנים ומשקפי הגנה, וילד/ת יום ההולדת הוא עוזר המדען האישי, מסיבת יום הולדת מדעי מבטיחה שלילדים לא יהיה רגע משעמם אחד במסיבה. ניסויים מגניבים ישאירו את הילדים פעורי פה כשהמדען הראשי יבצע קסמים מרהיבים, חלקם בעזרת חומרים שניתן למצוא בכל בית. לצד ניסויי הקסמים ישוחקו משחקי מדע מרתקים שיאתגרו את הילדים וישכילו אותם. 
 

אז מדע זה נחמד, מה עם המסיבה?


למרות ההפעלה המקורית והמושקעת, אסור לטעות ולחשוב שמסיבת יום הולדת מדעי נופלת במשהו ממסיבות אחרות בכל הקשור לדברים שמסביב כגון כיבוד, מוזיקה וכדומה. צוות המדענים מנחה את המסיבה בליווי מוזיקה ואפקטים, הילדים נהנים משתייה ופינוקים תוך כדי הניסויים והכי חשוב- זוכים בהפתעות מדעיות מדליקות כגון ערכת מדען וכדומה. 
 

ואם הקטע המדעי לא מדבר אל הילד?

בדרך כלל ילד/ת יום ההולדת הוא זה שאומר להוריו איזה סגנון של מסיבה הוא רוצה, אבל זה בא מכם ודרושים שכנועים- כמובן שאין צורך לערוך לילד מסיבה שהוא לא רוצה, אבל אם כבר ערכתם בעבר מסיבות יום הולדת מסוג אחר, כדאי לגוון ולטעום ממגוון חוויות. יכול להיות שההתנגדות של הילד נובעת מכך שהוא מעולם לא היה במסיבת יום הולדת מדע והוא פשוט לא מכיר אותה (שוב, מדובר בטרנד די חדש).
 

אז במקרה שכזה יש אינסוף תמונות וסרטונים שאפשר להראות לו כדי שישנה את דעתו, אפשר גם לצפות באחת מתכניות המדע הפופולארי בטלוויזיה ולעורר אצל הילד התלהבות מכך שהוא יפקד על שולחן הניסויים שיעמוד אצלכם בסלון. יום הולדת שמח.

יום הולדת לילדים חכמים

יום הולדת לילדים חכמיםמאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

חגיגה מדעית - השוואה בין מפעילים וסוגי ההפעלות

חגיגה מדעית - השוואה בין מפעילים וסוגי ההפעלות

24/02/2019 09:39:19

הכניסו את ילדיכם לעולם המדע עם מגוון הפעלות מפתיעות, מצחיקות ומחכימות שהם לא ישכחו.
דפי צביעה ליום הולדת

דפי צביעה ליום הולדת

19/03/2019 14:50:54

אם חיפשתם דפי צביעה ליום הולדת חגיגיים וצבעוניים יש לנו מה להציע לכם.
לארגן מסיבונת מושלמת של יום הולדת

לארגן מסיבונת מושלמת של יום הולדת

20/03/2019 12:02:53

היום כל מסיבונת הפכה להיות מסיבונט - כולם מעלים הכל לרשת האינטרנט, משתפים באינסטוש, מתייגים בפייסבוק או יוצרים סרטון ויראלי. איך עושים את זה נכון?
לחגוג בקלות יום הולדת. קום עכשיו

לחגוג בקלות יום הולדת. קום עכשיו

20/03/2019 12:07:46

אל תתלבט! בוא לחגוג בקלות יום הולדת. קום עכשיו והזמן מפעיל מיוחד. איך בוחרים מפעיל ליום הולדת בצורה מושלמת. הטיפים והעצות הגדולים.
כיפכף של יום הולדת - המדריך השלם

כיפכף של יום הולדת - המדריך השלם

20/03/2019 12:12:25

יום אחד אתם מעיפים מבט בלוח השנה ופתאום זה מכה בכם – יום ההולדת של הילד הקטן והאהוב שלכם מתקרב. כיפכף של יום הולדת - המדריך השלם.
הילדים החלו לגדול? הזמינו עבורם מפעיל ימי הולדת לגדולים

הילדים החלו לגדול? הזמינו עבורם מפעיל ימי הולדת לגדולים

20/03/2019 12:18:58

הילדים החלו לגדול? הרשו לנו להרגיע אתכם ההורים, מכיוון שניתן למצוא מגוון אטרקציות מדליקות שמתאימות במיוחד לילדים גדולים.
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר