יום הולדת בחנוכה

יום הולדת בחג החנוכה היא חגיגה מאירה ומדליקה. הילדים ידלקו על הרעיון המקורי וילד היום הולדת יקרין שמחה.

חג חנוכה מזמן פעילויות נפלאות ליום הולדת, חג האור והשמחה שמדליק את כל המסיבה בכל מובן המילה. ילד היום הולדת זוכה לתשומת לב מרכזית עם המון מוטיבים של חג החנוכה.
יום הולדת בחנוכה

מנהגי חג חנוכה


המנהג העיקרי הוא הדלקת נרות בחנוכייה. בדרך כלל נהוג לתת דמי חנוכה לילדים גם במטבעות שוקולד, משחק בסביבון מהנה ואכילת סופגניות ולביבות.

רעיונות ליום הולדת בחנוכה


המחזה- המחזה של הסיפור "מר מערוך וגברת קרש", סיפור לגיל הרך עם שימוש באביזרי מטבח- מערוך וקרש, מקושטים ומצוירים. הילדים נהנים לקשט ולהתבונן בהמחזה.

יצירת כתר- יצירת כתר עם נר מחומרי יצירה שונים אהובים על הילדים, כתר מבריסטול בכל מיני צבעים, ניירות סול גזורים בצורת נר ונייר צלופן בצורת להבה. וניתן גם לקשט בשלל מדבקות ונצנצים.

הכנת נרות- נרות הן חובה בחג החנוכה וביום ההולדת. הילדים ישמחו מאוד להכין נרות מניירות שעווה מגולגלים. להמיס נרות פשוטים וליצור נרות חדשים צבעוניים. יש להקנות ניירות שעווה, נרות פשוטים, חותכני צורות ובדיל.

חפש את המטמון- ילדים נהנים מלרוץ, לחפש וכמובן למצוא. לכן, משחק חפש את המטמון זו חגיגה בשבילם. ניתן להכין פתקים עם סמלי החג או נרות להחביאם ולתת לילדים למצוא אותם. אפשרות נוספת היא לכתוב פתקים ובהם חידות בכל נושא אפשרי. ולבסוף המטמון יהיה תיבה עם מטבעות שוקולד. יש להחביא את הפתקים לפני בואם של הילדים.

הכנת סופגניות ולביבות- המטבח אהוב על הילדים, והכנת סופגניות עם לישה של הבצק, הזרקת ריבה או טבילת הסופגנייה בסוכריות צבעוניות, תיצור אוירה מתוקה וטעימה. לביבות קלות להכנה שהילדים יגרדו תפוח אדמה בפומפייה ויערבבו את הבלילה. זו יום הולדת טעימה ומדהימה.

הכנת חנוכיות- חנוכייה היא הסמל המרכזי של החג, והכנת חנוכייה חביבה על הילדים. ניתן להכין חנוכייה מגבס או מחמר ודרוש לכך כנים לנרות. הילדים יקשטו בצבעי גואש, נצנצים, צבעי ספרי כסף או זהב.

הכנת סביבונים- ילדים ייהנו להכין סביבונים משלל אביזרים ובמגוון צבעים. ניתן להכין סביבונים מדיסק ישן, מחרוזי חימום עם קיסם, סביבונים עם טוש בקצה שהם גם מציירים בזמן שהם מסתובבים וצביעת סביבון מעץ.

מסיבת אורות- יום הולדת עם מסיבת ריקודים שהילדים ממש מקפצים ושמחים. מחלקים לילדים צעצועים מאירים כמו: כתר מאיר, שרשראות מדליקות מאירות, טבעות מאירות, משקפים מאירים ושלל צעצועים מהבהבים ואפשר גם פנסים. הילדים רוקדים ומאירים והחגיגה תהיה ממש מדליקה. אפשר גם לשלב מסיבת קריוקי עם שירי חנוכה ושירי יום הולדת.

יום הולדת זוהרת ומדליקה שהילדים יעופו משמחה, עם כל האורות והיצירות, המשחקים והשירים, שיד הדמיון היא הגבול העליון. חגיגת יום הולדת שלא תשכח וזה מובטח! יום הולדת מאירה והמון בהצלחה!מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

 • הקלטת שיר ליום הולדת
  כולנו זוכרים איך כאשר היינו ילדים קטנים וקיבלנו מתנה ליום הולדת, חיוך רחב התפשט על פנינו ושמחה רבה הייתה בלבנו.
 • מסיבת כיתה
  מסיבת כיתה תורמת לגיבוש כיתתי ומשמשת כפסק זמן כייפי משגרת הלימודים. איך לתכנן עם כל הכיתה מסיבה מהחלומות
 • מה ללבוש ביום ההולדת שלי?
  מה ללבוש ביום ההולדת שלי? הרבה לאחר בחירת שירי הולדת לקטנטנים וכל השאר, נשארה רק חגיגה
 • יום הולדת מושקע - עד לאן?
  בעידן של היום ימי ההולדת הפכו להיות גדולים, מושקעים, ויקרים, עד לאן? היכן שמים את הגבול?
 • יום הולדת בקלי קלות
  יום הולדת זהו יום מיוחד שמצפים לו כל השנה, יום של הפקה וארגון המלווה בבלבול ולחץ, איך לעבור את היום הולדת בלי כאב ראש וחור בכיס?
 • משחקים של פעם
  עם כל הכבוד להפעלות היקרות של היום, בעבר היו משחקי יום הולדת הרבה יותר שווים, מכירים?

מוזיקלדת - גיבורי על
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

מוזיקלדת - גיבורי על

גיבור העל האהוב על כולם - ספיידרמן! חוויית יום הולדת מושלמת עם משחקים, משימות מוזיקה

19 המלצות

"לה צ'וקולטה" - מופע בידור מוזיקלי
כל הארץ

"לה צ'וקולטה" - מופע בידור מוזיקלי

מופע בידור מוסיקלי, קצבי ומצחיק עד דמעות בכיכובו של אייל רוזלס. מערכונים לטינים.

11 המלצות

שנילי - הפעלות אהובות
צפון

שנילי - הפעלות אהובות

הפעלה קלילה, כיפית ומהנה בטירוף! ספא, סליים, פולמון, משחקים של פעם ועוד.

6 המלצות

דדי הגולש במופע סטנדאפ
כל הארץ

דדי הגולש במופע סטנדאפ

דדי "הגולש" גל מגיע לעשות לכם סטנדאפ בלי גבולות וקצת אחר, מצויד בסקטבורד והמון צחוק.

5 המלצות