יום הבדיחות הבינלאומי 2022

הבדיחות, הפעילויות וכל מה שפאן במיוחד עבור היום הזה מחכה לכם ממש כאן.

דניאלה דדון סיידוף | 30/06/2022 10:32:40

הידעתם שקיים יום מיוחד שכולו מיועד לבדיחות? אז למי שלא מכיר, יום הבדיחות הבינלאומי הוא יום ייחודי ומצחיק במיוחד שחל ב-1.7 בכל שנה.

ביום זה נהוג לצחוק והרבה, לספר סוגים שונים של בדיחות ולהנות מכל מופעי הקומדיה והסטנד אפ שקיימים. במאמר הבא נדבר על יום זה וגם על רעיונות לפעילויות מצחיקות במיוחד שאפשר להנות בהם. 
 

יום הבדיחות הבינלאומי 2022

מהי בדיחה?

בדיחה היא למעשה אמרה, מספר משפטים או סיפור שיחד יוצרים קטע קומי מצחיק. את הקטעים האלו ניתן לספר באופן פרטי בין חברים או מופעים מסוימים שבהם אנשים מספרים בדיחות. 
 

סוגים שונים של בדיחות

 • בדיחת קרש – בדיחות קרש הן בדיחות שבהן קיים סוג של פאנץ' בסוף, אך הן חסרות היגיון וזה בדיוק מה שמצחיק בהן. לפעמים מדובר במשפטים שאינם קשורים אחד לשני כלל וחוסר הקשר מצחיק מאוד. 
   
 • בדיחות על עדות – ארץ ישראל התברכה בקיבוץ גלויות שבו קיימות מגוון עדות. לכל עדה מאפיינים אחרים ואותם מכניסים לתוך הבדיחות. לדוגמא: הפרסים קמצנים, התימנים חסכנים, המרוקאים עצבניים והפולנים קרים. דוגמא למשפט ידוע שהינו בדיחה הקשורה לעדות היא: "אני אשב לבד בחושך" אמרה זו נאמרת בדרך כלל על האמא הפולניה. 
   
 • משחקי מילים ושעשועי לשון  - כפל לשון, מטאפורות ושינויים בדקויות בשפה יכולים להיות מצחיקים מאוד. אמנם לא מדובר בבדיחה, אך בהחלט מדובר במשפטים מצחיקים במיוחד. דוגמא מוכרת לכך: "גנן גידל דגן בגן", "שרה שרה שיר שמח", "נחש נשך נחש" ועוד. 
   
 • בדיחות על בעלי מקצוע – בדיחות על בעלי מקצוע הן בדיחות שבהן משתמשים בסטראוטיפים שגורים בחברה בכל הקשור לבעלי מקצוע. לרוב משלבים בבדיחה מפגש של שני בעלי מקצוע שונים כמו ספר ופוליטיקאי לדוגמא. 
   
 • בדיחות מגדר – מהן בדיחות מגדר? אלו למעשה בדיחות שמכילות בעיקר דעות קדומות כמו: כל הבלונדיניות טיפשות. בבדיחות אלו לרוב מדובר על תכונות אופי או מראה חיצוני של אנשים. 
   
 • בדיחות פנימיות – בדיחות פנימיות הינן בדיחות שלא כולם מכירים וידעים אותן. אלו בדיחות על מצב מסוים בקבוצה של אנשים שמכירה אחד את השני וצוחקת מאותו הדבר. מי שלא נמצא בקבוצה, בדרך כלל לא יכיר את הבדיחה ולרוב גם לא יבין אותה. 
   
 • בדיחות למבוגרים – זוהי קטגוריית הבדיחות הגסות שמשלבות ומור שעוסק ביחסי מין ובאופן כללי היחסים בין המינים. 
   
 • הומור שחור – הומור שחור הוא למעשה הומור שעוסק באירועים טרגיים מסוימים שצוחקים עליהם. כמו לדוגמא: בדיחות על השואה, בדיחות של חולי סרטן על עצמם וכדומה. 

יום הבדיחות הבינלאומי 2022

 

מתי התחילו לספר בדיחות?

יש החושבים כי בדיחות הן נחלת העולם המודרני, אך דבר זה אינו נכון. בדיחות סופרו הרבה קודם לכן, אפילו ביוון העתיקה. בתקופה זו, היה נהוג להנות מסוגים שונים של ספורט, כאשר בדיחות היו חלק מהספורט. ביוון העתיקה נוסד מועדון הקומדיה הראשון. 
 

איך חוגגים את יום הבדיחות הבינלאומי?

כדי לחגוג את יום הבדיחות הבינלאומי בכל הדרו, תחילה כדאי לדעת שהוא חל ב-1.7. ביום זה ניתן לספר בדיחות לאנשים, לחברים, לבני המשפחה. ניתן לעלות בדיחות ברשתות החברתיות וגם להנות מאטרקציות מצחיקות במיוחד. 
 

באילו מדינות שמים דגש חזק על יום הבדיחות הבינלאומי?

ישראל היא אחת מהמדינות שאנשים אוהבים לצחוק על עצמם, עם זאת, אנו מדינה קטנה ואם נשווה אותנו לארצות הברית מבחינת גודל, וודאי נגלה כי יש פער עצום. בכל מקרה, בכל הקשור לבדיחות, חשוב לדעת כי בארצות הברית הדגש הוא מאוד גדול ויש גם תכניות אירוח שכולן מתבססות על הומור אמריקאי. 
 

מופע סטנד אפ קורע מצחוק

בארץ יש שני סוגי סטנד אפ. יש את מופעי הסטנד אפ שאפשר ללכת לראות בבמות השונות על ידי מיטב הקומיקאים של ישראל, ויש מופעי סטנד אפ אישיים שניתן להזמין אליכם לחצר הבית. אם בא לכם לחגוג את היום הזה יחד עם חברים, הזמינו סטנד אפ הביתה מאומן או אומנית שילמדו על המשתתפים לפני, יספרו עליהם בדיחות מצחיקות שיפילו אתכם מהרגליים ויהפכו את היום הזה לקורע מצחוק. 
 

יום הבדיחות הבינלאומי 2022

 

סדנאות צחוק

סדנאות צחוק הן סדנאות המתבצעות בקבוצות ובהן נמצאים אנשים שכל מבוקשם הוא להתחיל לצחוק סתם כך. בהתחלה, הקבוצות מתחילות בחיוך פשוט ועד מהרה, עם המשימות שמקבלים מהמדריך, לא מפסיקים לצחוק. סדנאות צחוק ניתן לקיים בכל השנה, כאשר הן מאוד מומלצות גם באירועים מיוחדים ובמיוחד כאשר מדובר ביום הצחוק הבינלאומי. 
 

יום הבדיחות הבינלאומי 2022
בתמונה: בול בשבילכם - סדנה חווייתית ומצחיקה
 

סדנאות בנושאים מגוונים המשלבות צחוק במהלך הערב

צחוק ובדיחות מחברים בין אנשים ולכן מופעים רבים שאינם קשורים באופן ישיר לבדיחות, עשויים להיות מאוד מצחיקים. לרוב מדובר באמן מסוים שמכניס קטעי הומור מעולים או שאת ההרצאה שלו מלווים קטעים קומיים. 
 

ליצן ליום הולדת

יש לילד שלכם יום הולדת? הוא עוד לא בגיל עבור מופע סטנד אפ? אז למה שלא תזמינו לו ליצן. האיש בעל תחפושת הליצן יגיע אל יום ההולדת של הילדים, יצחיק במהלך האירוע את האורחים ויהפוך את יום ההולדת לאירוע עם מלא בדיחות, מצחיק במיוחד. 
 

יום הבדיחות הבינלאומי 2022
בתמונה: מוריס 24/7 צחוק

 

קוסמים מצחיקים

מופעי קוסמות עשויים להיות מאוד מצחיקים. הקוסמים של היום משלבים מופע הכולל תנועות מסוימות שמביאות את הקהל להתרגשות וכמובן לצחוק. 
מופעי בידור והפעלות מצחיקות באירועים 
 

יום הבדיחות הבינלאומי 2022
בתמונה: אילון הקוסם

 

הילד שלכם חוגג בר מצווה ב-1.7? החברים מתחתנים? תוכלו להזמין מופע סטנד אפ קורע מצחוק, כך שאף עין בקהל המבוגרים לא תישאר יבשה. זו דרך מצוינת לבחירת אטרקציה סופר מצחיקה לציון האירוע וציון של יום הצחוק הבינלאומי. 
 

לסיכום, יום הבדיחות הבינלאומי הוא יום מצחיק במיוחד. אל תשבו בבית ביום זה, אלא תדאגו לייצר לעצמכם פעילות מצחיקה במיוחד שתפיל אתכם מהרגליים. נסו לשלב אחת מהפעילויות שהזכרנו ולהפוך את היום הזה למיוחד. מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

מאכלי קיץ במובן הבריא

מאכלי קיץ במובן הבריא

16/07/2018 09:32:58

כולנו כבר יודעים עד כמה התפריט שלנו משפיע על הבריאות ועל איכות החיים, וקיץ הוא הזדמנות מצוינת לאימוץ הרגלים נכונים.
חג סוכות - טיפים לסוכה המושלמת

חג סוכות - טיפים לסוכה המושלמת

16/07/2018 12:52:33

גם אם אתם רק מבלים בסוכה כחלק מהחג, כדאי להשקיע בה קצת מחשבה ותשומת לב כך שהיא תהיה בדיוק מה שאתם צריכים ופשוט מושלמת.
מתכונים לילדים

מתכונים לילדים

16/07/2018 12:55:19

במקרה של אפייה ובישול למשל זוהי פלטפורמה מצוינת ללמד ילדים מגוון של תכנים באופן החווייתי והטעים ביותר.
צעצועים לילדים

צעצועים לילדים

16/07/2018 12:57:44

נשאלת השאלה מה מקומם של הצעצועים כיום, בעולם שבו ילדים יותר ויותר מגלים חיבה למסכים.
ציורי ילדים

ציורי ילדים

26/08/2018 15:48:24

נהוג להסתכל על ציורי ילדים באופן פשטני ובמקרה הטוב לנסות להבין מה הם ציירו. אך האם זה הדבר הנכון לעשות?
מדריך הטיפים הגדול לפיצוח חדרי בריחה

מדריך הטיפים הגדול לפיצוח חדרי בריחה

26/08/2018 16:08:02

מכורים לאדרנלין שבחדרי הבריחה? מדריך הטיפים הגדול שיעזור לכם לפתור את החידה במהירות אדירה.
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר

אפליקציה

הורידו את האפליקציה ותהנו משפע ספקים, הטבות ושוברים עד 50% הנחה!