מה מסתתר מאחורי עולם הגרפולוגיה

גרפולוגיה לחגיגות יום כתב היד

כל המידע שמאחורי כתב היד שלך? איך גרפולוג מבדיל בין כתב אמיתי לזיוף? ומהו בכלל יום כתב היד?

בעידן הטכנולוגי של היום מעט מאוד אנשים נוהגים לעשות שימוש בכתיבה פיזית על גבי דף, מחברת או אפילו יומן אישי. כשיש לכל אחד מחשב, טאבלט או סמארטפון אישי – כל העניינים והדברים החשובים מועלים ישירות על גבי מכשירים אלו, כי הם זמינים תמיד והמידע שנשמר במכשירים אינו הולך לאיבוד כל כך מהר הודות לטכנולוגיות של שמירת מידע וקבצים באופן מקוון בלחיצת כפתור פשוטה.

אז נכון שהטכנולוגיה נועדה לשפר את איכות חיינו, אך כשמדובר על כתב יד זהו למעשה עולם ומלואו. לכל אחד יש צורת כתיבה הייחודית רק לו, יש כאלו בעלי כתב יד קטן וצפוף או גדול ובולט, כאלו עם כתב יד מחובר שכמעט לא ניתן להבינו וכאלו שכתב היד נראה כמו הודפס במחשב כיוון שהוא מסודר וקריא במיוחד.


רוצה לגלות מה מסתתר מאחורי כתב היד שלך?

מהו יום כתב היד
למרות שכתב היד הולך ומתמעט במרוצת השנים והתפתחות הקידמה, חשוב לכבד את מעמדו ואת כוחה של המילה הכתובה בעט, עיפרון או כל כלי כתיבה אחר. כדי שלא נשכח את נפלאות כתב היד, ישנו יום מיוחד בכל שנה המציין את חשיבותו ואת המשמעות של מסמכים ודפים שונים הכתובים בכתבי יד ולא מודפסים במחשב.

יום זה נקרא יום כתב היד, והוא חל בכל חודש ינואר ב-23 לחודש זה. למעשה יום זה נקבע לציון כתב היד כבר בשנת 1977 לצרכים שיווקיים של מכשירי כתיבה, אך כיום בשנת 2020 ניתן לומר כי יום זה הינו חשוב לציון ואזכור לצורך שמירה על כבודו של כתב היד האישי, והבנת התכונות המיוחדות שיש לכתב היד. 
 

כל מה שרציתם לדעת על גרפולוגיה
כיוון שאותיות ומילים נכתבות על גבי דפים בכלי כתיבה שונים באופן פיזי על ידי אנשים, ניתן לקבל מידע רב על האופי והאישיות של כל אדם דרך צורת הכתיבה שלו. ניתוח האישיות באמצעות כתב היד מוכר גם כתורת הגרפולוגיה.

גרפולוגים מקצועיים יכולים לדעת הכל על האדם היושב מולם, וכל זאת באמצעות האותיות והמילים שהוא כותב בכתב ידו על גבי דף. הנחת היסוד עליה גרפולוגים נשענים היא כי אישיותו ומחשבתו של אדם באים לידיד ביטוי במהלך פעולת הכתיבה שלו, כך שבאמצעות ניתוח מעמיק של כתבי ידו בכל זמן נתון ניתן לקבל מידע רב על הרגשתו, תחושותיו, תכונותיו ועוד.
 

מה מסתתר מאחורי עולם הגרפולוגיה
 

סוגי גרפולוגים

  • גרפולוגיים תעסוקתיים – תפקידם של גרפולוגים תעסוקתיים הוא לבחון את אישיותו של אדם המגיש מועמדות לקבלה לעבודה בחברה או עסק. אדם הנבחן לתפקיד מסוים כחלק ממבחני הכניסה לעבודה החדשה, צריך גם לעבור מבחן אישיות נוסף על מבחן מקצועי הבודק ידע ורקע תעסוקתי. הגרפולוג מתבסס על כתב ידו של המועמד ומנתח את אופיו בצורה אובייקטיבית כמו לדוגמה האם הוא אדם חברתי, או שאולי הוא אדם מסוגר שאינו יודע לעבוד בצוות.
     
  • גרפולוגים משפטיים – לגרפולוג המשפטי יש תפקיד מהותי בין כתלי בית המשפט, כאשר הוא מוזמן לבחון מסמכים הכתובים בכתב יד ולהכריע האם מדובר במסמך אמיתי או ממסמך מזויף. הודות לכישוריו המקצועיים הגרפולוג יכול לנתח ולהשוות בין כתבי יד המוגשים בפניו, ולקבוע מי האדם שכתב אותם בפועל והאם החתימות על גבי המסמכים הינם אמיתיים או שמא זיופים.
     
  • גרפולוגים לפנאי ובידור – כיוון שגרפולוגיה עוסקת בתורת כתב היד של כל אדם בפני עצמו, זוהי פעילות נהדרת עבור אירועים ומסיבות למבוגרים. הפעלות גרפולוגיה יוכלו להכניס הרבה עניין בכל אירוע, תוך שילוב של משחקים ופעילויות בין כל המשתתפים.

 

לאילו אירועים כדאי להזמין גרפולוג
מומלץ להזמין גרפולוג לאירועים ומסיבות של מבוגרים בכל קונספט. בין אם מדובר על מסיבות יום הולדת, אירועי חברה וימי גיבוש, מסיבות רווקות או אפילו כהפעלה מרתקת לערב חברתי ספונטני שמעוניינים להעביר עם חברים ואנשים אהובים.

במהלך ההפעלה הגרפולוג ייתן לכולם רקע על תורת הגרפולוגיה, ידהים את כולם עם כמה סיפורים ומקרים שהתרחשו במציאות בעקבות הסודות המצויים מאחורי המילים הכתובות, וגם כמובן יאפשר לכל המשתתפים לקחת חלק פעיל בהפעלה וינתח את כתב ידם.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

מסיבות מושלמות לגילאי 20 ומעלה

מסיבות מושלמות לגילאי 20 ומעלה

13/01/2020 14:44:15

מסיבות הן לכל גיל, בין אם מדובר במסיבת יום הולדת, מסיבת גיוס או מסיבת סיום לימודים. מסיבות הן סיבה מצוינת לחגיגה וזמן איכות עם חברים אהובים שכיף לבלות איתם.
מתנות מדליקות לעובדים

מתנות מדליקות לעובדים

16/01/2020 15:04:49

אין ספק שעובדים מרוצים אלו עובדים שיעניקו כמה שיותר למקום העבודה שלהם. עובדים איכותיים ומסורים אינם דבר מובן מאליו,
איך מארגנים יום כיף?

איך מארגנים יום כיף?

02/03/2020 16:19:48

הכי כיף להוסיף מדי פעם משהו מעניין לתוך המעשים והפעולות השגרתיות האלו כמו בילוי של יום כיף עם בן או בת הזוג, עם הילדים, המשפחה, חברים קרובים ואפילו כך סתם לבד.
אירועי חג המולד 2019 שאסור לכם לפספס

אירועי חג המולד 2019 שאסור לכם לפספס

24/12/2019 10:57:05

לא צריך לנסוע רחוק כדי לחגוג את החג החגיגי והצבעוני של הנוצרים, אלא פשוט להתעדכן בכל המסיבות והאירועים השווים שמתקיימים ממש כאן בארץ.
סילבסטר 2020 - כיצד חוגגים את הספירה לאחור

סילבסטר 2020 - כיצד חוגגים את הספירה לאחור

26/12/2019 11:04:55

כל ההמלצות לאירועים והחגיגות מפורטים בהמשך, כל שנותר לכם לעשות הוא לבחור את הקונספט והדרך בה תרצו לחגוג את סיומה של שנת 2019
כך תחגגו את החג השמח ביותר בשנה

כך תחגגו את החג השמח ביותר בשנה

24/02/2020 11:11:52

אילו הפעלות לפורים יש? כיצד מוצאים מפעילים למסיבת פורים? כל התשובות מחכות לכם אצלנו
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר