מה מסתתר מאחורי עולם הגרפולוגיה

גרפולוגיה לחגיגות יום כתב היד

כל המידע שמאחורי כתב היד שלך? איך גרפולוג מבדיל בין כתב אמיתי לזיוף? ומהו בכלל יום כתב היד?

בעידן הטכנולוגי של היום מעט מאוד אנשים נוהגים לעשות שימוש בכתיבה פיזית על גבי דף, מחברת או אפילו יומן אישי. כשיש לכל אחד מחשב, טאבלט או סמארטפון אישי – כל העניינים והדברים החשובים מועלים ישירות על גבי מכשירים אלו, כי הם זמינים תמיד והמידע שנשמר במכשירים אינו הולך לאיבוד כל כך מהר הודות לטכנולוגיות של שמירת מידע וקבצים באופן מקוון בלחיצת כפתור פשוטה.

אז נכון שהטכנולוגיה נועדה לשפר את איכות חיינו, אך כשמדובר על כתב יד זהו למעשה עולם ומלואו. לכל אחד יש צורת כתיבה הייחודית רק לו, יש כאלו בעלי כתב יד קטן וצפוף או גדול ובולט, כאלו עם כתב יד מחובר שכמעט לא ניתן להבינו וכאלו שכתב היד נראה כמו הודפס במחשב כיוון שהוא מסודר וקריא במיוחד.


רוצה לגלות מה מסתתר מאחורי כתב היד שלך?

מהו יום כתב היד
למרות שכתב היד הולך ומתמעט במרוצת השנים והתפתחות הקידמה, חשוב לכבד את מעמדו ואת כוחה של המילה הכתובה בעט, עיפרון או כל כלי כתיבה אחר. כדי שלא נשכח את נפלאות כתב היד, ישנו יום מיוחד בכל שנה המציין את חשיבותו ואת המשמעות של מסמכים ודפים שונים הכתובים בכתבי יד ולא מודפסים במחשב.

יום זה נקרא יום כתב היד, והוא חל בכל חודש ינואר ב-23 לחודש זה. למעשה יום זה נקבע לציון כתב היד כבר בשנת 1977 לצרכים שיווקיים של מכשירי כתיבה, אך כיום בשנת 2020 ניתן לומר כי יום זה הינו חשוב לציון ואזכור לצורך שמירה על כבודו של כתב היד האישי, והבנת התכונות המיוחדות שיש לכתב היד. 
 

כל מה שרציתם לדעת על גרפולוגיה
כיוון שאותיות ומילים נכתבות על גבי דפים בכלי כתיבה שונים באופן פיזי על ידי אנשים, ניתן לקבל מידע רב על האופי והאישיות של כל אדם דרך צורת הכתיבה שלו. ניתוח האישיות באמצעות כתב היד מוכר גם כתורת הגרפולוגיה.

גרפולוגים מקצועיים יכולים לדעת הכל על האדם היושב מולם, וכל זאת באמצעות האותיות והמילים שהוא כותב בכתב ידו על גבי דף. הנחת היסוד עליה גרפולוגים נשענים היא כי אישיותו ומחשבתו של אדם באים לידיד ביטוי במהלך פעולת הכתיבה שלו, כך שבאמצעות ניתוח מעמיק של כתבי ידו בכל זמן נתון ניתן לקבל מידע רב על הרגשתו, תחושותיו, תכונותיו ועוד.
 

מה מסתתר מאחורי עולם הגרפולוגיה
 

סוגי גרפולוגים

  • גרפולוגיים תעסוקתיים – תפקידם של גרפולוגים תעסוקתיים הוא לבחון את אישיותו של אדם המגיש מועמדות לקבלה לעבודה בחברה או עסק. אדם הנבחן לתפקיד מסוים כחלק ממבחני הכניסה לעבודה החדשה, צריך גם לעבור מבחן אישיות נוסף על מבחן מקצועי הבודק ידע ורקע תעסוקתי. הגרפולוג מתבסס על כתב ידו של המועמד ומנתח את אופיו בצורה אובייקטיבית כמו לדוגמה האם הוא אדם חברתי, או שאולי הוא אדם מסוגר שאינו יודע לעבוד בצוות.
     
  • גרפולוגים משפטיים – לגרפולוג המשפטי יש תפקיד מהותי בין כתלי בית המשפט, כאשר הוא מוזמן לבחון מסמכים הכתובים בכתב יד ולהכריע האם מדובר במסמך אמיתי או ממסמך מזויף. הודות לכישוריו המקצועיים הגרפולוג יכול לנתח ולהשוות בין כתבי יד המוגשים בפניו, ולקבוע מי האדם שכתב אותם בפועל והאם החתימות על גבי המסמכים הינם אמיתיים או שמא זיופים.
     
  • גרפולוגים לפנאי ובידור – כיוון שגרפולוגיה עוסקת בתורת כתב היד של כל אדם בפני עצמו, זוהי פעילות נהדרת עבור אירועים ומסיבות למבוגרים. הפעלות גרפולוגיה יוכלו להכניס הרבה עניין בכל אירוע, תוך שילוב של משחקים ופעילויות בין כל המשתתפים.

 

לאילו אירועים כדאי להזמין גרפולוג
מומלץ להזמין גרפולוג לאירועים ומסיבות של מבוגרים בכל קונספט. בין אם מדובר על מסיבות יום הולדת, אירועי חברה וימי גיבוש, מסיבות רווקות או אפילו כהפעלה מרתקת לערב חברתי ספונטני שמעוניינים להעביר עם חברים ואנשים אהובים.

במהלך ההפעלה הגרפולוג ייתן לכולם רקע על תורת הגרפולוגיה, ידהים את כולם עם כמה סיפורים ומקרים שהתרחשו במציאות בעקבות הסודות המצויים מאחורי המילים הכתובות, וגם כמובן יאפשר לכל המשתתפים לקחת חלק פעיל בהפעלה וינתח את כתב ידם.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

למשחק אין גיל: מגוון משחקי חברה מגילאי 20 ועד גיל 90

למשחק אין גיל: מגוון משחקי חברה מגילאי 20 ועד גיל 90

01/04/2018 11:06:19

מגוון רעיונות למשחקי חברה לכל קבוצת גיל - משחקי חברה מעניינים ומלאים בהומור שלא תפסיקו לצחוק כל הערב.
כל הרעיונות הטובים ביותר לארגון אירוע חברה

כל הרעיונות הטובים ביותר לארגון אירוע חברה

11/04/2018 15:08:20

ההון האנושי הוא המשאב החשוב ביותר בכל חברה. כדי להבטיח מיצוי הון זה - כלומר שימור העובדים הטובים ומשיכת כוח אדם איכותי לחברה - כדאי להשקיע בכך.
משחקי אלתורים והפעלה משעשעים לכל אירוע ולכל גיל

משחקי אלתורים והפעלה משעשעים לכל אירוע ולכל גיל

11/04/2018 15:18:30

הבאנו לכם מספר דוגמאות של משחקי אלתורים מומלצים וכיפיים לכל אירוע ולכל הפעלה - הכל כדי שהאירוע הבא שלכם יהיה מושלם.
מסיבת הפתעה - עשה ואל תעשה

מסיבת הפתעה - עשה ואל תעשה

26/04/2018 12:07:51

כל הטיפים, העצות והרעיונות לארגון מסיבת הפתעה מושלמת. עשה ואל תעשה, המדריך השלם מ-א´ ועד ת´.
המדריך המושלם לארגון ערב נשים מעצים, מהנה, חווייתי

המדריך המושלם לארגון ערב נשים מעצים, מהנה, חווייתי

12/06/2018 14:34:20

כדי שהפוטנציאל אכן יתממש והערב יהיה מלהיב ומעשיר, חשוב להקדיש תשומת לב רבה לכל פרט ופרט בתכנון שלו. איך עושים את זה נכון?
צעד אחר צעד: כך תארגנו ערב צוות מוצלח

צעד אחר צעד: כך תארגנו ערב צוות מוצלח

26/08/2018 15:59:27

צעד אחר צעד: כך תארגנו ערב צוות מוצלח. גם אם אתם עסק קטן וגם אם עסק בינוני - גדול, בואו לארגן ערב צוות מוצלח במיוחד.
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר