הסודות הכי גדולים של הקוסמים הכי גדולים נחשפים!

כל הקסמים הכי גדולים - על קוסמים, קסמים ומה שבניהם. לגלות את כל הטריקים הקטנים שמשאירים אתכם פעורי פה.

איזה כיף זה לצפות בקסם!

העיניים מרותקות ולא ממצמצות, הדמיון מתרוצץ ומנסה לנחש מה יקרה בהמשך, הלב כמו נעצר כאשר מתרחש על הבמה פעלול בלתי נתפס והפה פולט קריאת תדהמה כאשר הקסם מתבצע ואלמנט מסוים, נחתך, מתעופף באוויר או אפילו נעלם! הקסם מהפנט ועוצר נשימה יותר כאשר הקסם מתבצע על בנאדם או חיה או אובייקט אחר שהוא דומם ועצום בגודלו כמו מטוס.

הסודות הכי גדולים של הקוסמים הכי גדולים נחשפים!

אין אחד שלא אוהב קסמים. לא סתם קסמים נקראים גם "אחיזת עיניים". מטרת הקסמים היא לתעתע בעיניים שלנו ובכך במחשבה הרציונלית כדי להשיג את אפקט ה'וואו! איך הוא עשה את זה?'

אחד מתהליכי הקסם דורש מיומנות גבוהה בזריזות ידיים בכדי לבצע את הקסם בצורה טובה ומסתורית. קוסם טוב הוא כזה אשר מצליח למשוך את עיני כל הצופים לאזור שהוא רוצה למשוך אותם ולהשאיר אותם מרותקים, כך שלא יצליחו להבחין בתנועות ידיים או תזוזות אחרות אשר מועילות לו להמשך ביצוע הקסם בהצלחה.

קיימים קוסמים שונים מרחבי העולם אשר כולנו מכירים ואוהבים לצפות בקסמים שלהם כל פעם מחדש. אחד מהקוסמים הגדולים שהיו קיימים הוא כמובן הארי הודיני.

הודיני התחיל את הקריירה לו כקוסם בשנת 1891. אחד מהז'אנרים המזוהים ביותר עם הקסמים שלו הם קסמי הפעלולים וההיחלצות ממצבים מאתגרים ומלאי אקשן. אחד מהקסמים המזוהים יותר אצל הודיני הוא קסם ההיחלצות ממיכל מלא במים כשהוא כפות באזיקים ותלוי במהופך ("עינוי המים הסיני"). הסוד של הקסם הזה הוא אזיקים אשר הודיני התאים לעצמו לפני ביצוע הקסם. הוא שינה את מנגנון הפתיחה של האזיקים כך שיפתחו בסיבוב מהיר של הידיים.

קסם נוסף ופופולרי שלו המעיד על אופיו ונחישותו הוא קסם בריחה והיחלצות משרשראות כבדות. השרשראות כבלו את הודיני באמצעות בריח כבד וחזק העשוי מנגנון קשיח מאוד. הודיני הצליח להיחלץ מהקשירה תוך שעתיים אך היה נראה שהוא נפצע בידיו מכיוון שהוא לא היה מוכן לוותר ולמרות הקושי הצליח לחלץ את עצמו גם במחיר של פציעה.

קוסם נוסף מוכר ואהוב מאוד הוא דייוויד קופרפילד.

דייוויד מהווה מודל לחיקוי עבור קוסמים רבים, כאלו בעלי ניסיון רב בתחום וכאלו שרק מתחילים את דרכם בעולם הקוסמות. דייוויד קופרפילד ידוע בקסמיו המיוחדים והבלתי נתפסים ולכן הוא נקרא גם "אומן אשליות". חלק מקסמיו המוכרים יותר הם העלמת פסל החירות בניו יורק, מעבר דרך החומה הסינית, העלמה של מטוס וקרון רכבת ובריחה והיחלצות מהכלא השמור ביותר בעולם- כלא אלקטרז.

רוצים לדעת כיצד קופרפילד הצליח לבצע קסם כל כך מדהים כמו להעלים פסל שגובהו כמעט 100 מטר?

סוד הקסם הגדול של העלמת פסל החירות הוא פשוט ומתוחכם ביותר כאשר חושבים על כך. דייוויד קופרפילד בעצם יצר אשליה מהפנטת ובלתי נתפסת. מהלך הקסם היה כזה:

הקסם התבצע בשעות החשיכה כאשר הפסל מוקף בזרקורים עוצמתיים הצמודים לקרקע והקהל יושב מול הפסל. קופרפילד העלה את המסך הגדול אשר הסתיר את פסל החירות ולאחר זמן הנמשך לא יותר מדקה- המסך ירד והפסל פשוט נעלם!

לאחר שהקהל מחא כפיים בתדהמה המסך עלה שנית ולאחר דקה נוספת המסך ירד בשנית ופסל החירות התגלה שוב במקומו כאילו לא קרה שום דבר.

אז כיצד הוא עשה זאת?

לפני ביצוע הקסם קופרפילד דאג שהבמה עליה הקהל יישב תהיה במה מוגבהת מעט בעלת עמודים ארוכים ולא צמודה לקרקע. כאשר המסך עלה בפעם הראשונה והסתיר את הפסל, הבמה המוגבהת הסתובבה בצורה איטית ולא מורגשת יחד עם הקהל, וכאשר המסך ירד הקהל ראה את הזרקורים מאירים- שום דבר!

הסיבה לכך שהקהל לא ראה כלום היא כמובן בגלל שהם לא הרגישו שהם הסתובבו ובעצם הם מסתכלים על האזור שנמצא מול הפסל שגם אותו קופרפילד דאג לצייד בזרקורים חזקים בדיוק כמו שבפסל החירות כך שתהיה אשליה שהפסל נעלם ממקומו.

לאחר שהמסך עלה בשנית, הקהל שוב הסתובב באופן בלתי מורגש לנקודה ההתחלתית שבה בעצם הפסל נותר במקומו. וכך הפסל "הופיע בחזרה" כאשר המסך ירד בפעם האחרונה וחשף את הפסל ללא פגע.

קופרפילד בעצם יצר אשליה המתעתעת במחשבה הרציונלית שהפסל נעלם, כי המחשבה של כל הקהל הייתה נורמטיבית- הם ראו את הפסל מולם באופן מוחשי והם ציפו לראות אותו גם כשהמסך ירד כי זה דבר בלתי נתפס מבחינה הגיונית להעלים דבר כל כך גדול.

גם לאחר חשיפת סודות הקסמים של קוסמים גדולים כמו הארי הודיני ודייוויד קופרפילד, הקהל המשיך להעריץ ולהתפעל מהקסמים שהם עשו. הם הצליחו למלא בכל פעם אולמות שלמים עם מופעי הקוסמות והאשליה שלהם.

אנשים לומדים להעריך קסמים טובים גם בגלל המחשבה והחוכמה העומדים מאחוריהם, ולא רק בגלל המראה הוויזואלי של העלמת אובייקט או ריחוף באוויר. תעתועים ואשליות הם דברים מרתקים ומאתגרים מבחינת התודעה, אם נוסיף לזה גם אפקטים ואלמנטים מיוחדים כמו פסל החירות- הרי לפנינו מתכון לקסם בלתי נשכח גם לאורך שנים רבות.

ולא, קסמים הם לא רק לילדים...מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


לצחוק כל הדרך למיטה עם ויקי
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

לצחוק כל הדרך למיטה עם ויקי

ויקי הסקסולוגית מגיעה אליכן לחוויה סקסית וקורעת מצחוק שלא תישכח בשנים הקרובות!

5 המלצות

אקסטרים VR
כל הארץ

אקסטרים VR

חווית מציאות מדומה שתעתיק לכם את הנשימה. עמדות ומתחמים המותאים אישית לצרכים שלכם.

10 המלצות

צביקה קרוכמל מרצה ומספר סיפורים
הטבה
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

צביקה קרוכמל מרצה ומספר סיפורים

חוויה עוצרת נשימה שתיקח אתכם אל תוך עולם הבילוש והמתח עד לפיצוח החקירה.

24 המלצות

לייזר טאג פולג - לוחמה אורבנית
צפון, שרון, מרכז

לייזר טאג פולג - לוחמה אורבנית

חווית לייזר טאג מדליקה ומלאה באדרנלין במתחם מדהים עם רובי לייזר חדישים ועתידניים.