הזמנות ליום הולדת

כל מה שחשוב לדעת על הזמנות ליום הולדת: מה חשוב לרשום בהזמנה, כל הדרכים להפוך אותה למיוחדת, איך להימנע מטעויות נפוצות ועוד הרבה טיפים.

כל מה שחשוב לדעת על הזמנות ליום הולדת: מה חשוב לרשום בהזמנה, כל הדרכים להפוך אותה למיוחדת, איך להימנע מטעויות נפוצות, מתי כדאי לחלק את הזמנות לימי הולדת ואיך לגרום להורים לשמור עליהן ולכל הילדים להגיע למסיבה שאתם מארגנים - כך תיצרו הזמנה מושלמת ותתחילו להתרגש ולהרגיש את האירוע מתקרב

הזמנות ליום הולדת

יום הולדת הוא תמיד סיבה למסיבה, ובמיוחד בגיל צעיר כשמפלס ההתרגשות לקראת היום המיוחד מתחיל לעלות במשך מספר שבועות לפני האירוע עצמו. במקביל לציפייה הכיפית ישנו גם רצון להפיק אירוע חגיגה מושלמת - ואחד המרכיבים החשובים הן מבחינת יצירת הציפיות, הן מבחינת ההנאה שבהכנות והן מבחינת ההבטחה שיום ההולדת ייזכר כחוויה מוצלחת במיוחד הוא ההזמנות לאירוע.

גם בעידן שבו חלק גדול מהתקשורת בין בני אדם, ובפרט בין ההורים של ילדי הכיתה או הגן (והחל מגיל מסוים, גם הילדים עצמם), נעשית דרך קבוצת ווטסאפ, עדיין ישנו ערך רב להזמנות ליום הולדת. בהתאם כדאי להקדיש תשומת לב וזמן גם למרכיב זה בהיערכות וליצור הזמנה שתעורר חשק ורצון שהמסיבה כבר תתחיל.

הזמנות ליום הולדת

מה כדאי לרשום בהזמנה?

הזמנות ליום הולדת הן קודם כל מקור לכל האינפורמציה הרלוונטית. בהתאם חשוב לזכור לרשום בהזמנה את כל הפרטים שעל המוזמנים לדעת: באיזה תאריך יתקיים יום ההולדת (מומלץ לציין גם את התאריך וגם את היום בשבוע, כדי להקל על ההורים לזכור ולא לתכנן תוכניות אחרות), באיזו שעה תתחיל החגיגה (וגם את שעת הסיום המשוערת), איפה היא תיערך (אצלכם בבית, בגינה ציבורית סמוכה, בלוקיישן ייעודי דוגמת אולם באולינג, חדר בריחה, מבוך לייזרים, מתחם מציאות מדומה, ג'ימבורי צוהל וכו') וכמובן את שם חתן/כלת השמחה.

עוד אינפורמציה שחשוב לכלול בהזמנות ליום הולדת הוא מספר טלפון לבירורים - גם אם לכל מי שמקבל הזמנה יש את מספר הטלפון שלכם, וזאת ליתר ביטחון ועל-מנת להבטיח להורים של הילדים האחרים שאתם נגישים עבורם כך שהם יכולים לשלוח את הזאטוטים למסיבה בלי כל חשש.

איך להפוך את ההזמנה למיוחדת?

הפן הפרקטי של הזמנות לימי הולדת, כלומר מתן כל הפרטים החשובים, הוא רק מטרה אחת. מטרה שנייה, חשובה לא פחות, היא להפוך את המסיבה שאתם מארגנים עבור הילד או הילדה שלכם לכזו שכולם כולל כולם ירצו לבוא אליה - אם תרצו, מיתוג יום ההולדת כשווה במיוחד.

לשם כך כדאי להשקיע בעיצוב הזמנה מיוחדת. בין הדרכים להפוך את ההזמנות ליום ההולדת ליותר מיוחדות ויותר מעניינות - עיצוב רקע מושך, שימוש בפונטים מקוריים לטקסטים בהזמנה וצבעוניות נכונה (וכדאי לזכור שכיום לא צריך להיות גרפיקאים מדופלמים כדי ליצור הזמנה מעוצבת להפליא, וזאת בזכות אפליקציות שונות ותוכנות עריכה גרפית פשוטות וידידותיות למשתמש). אופציה נוספת היא להוסיף צילום שובה לב של הילד או הילדה שהמסיבה נערכת עבורם, והמשקיענים במיוחד יכולים להוסיף קישוטי נייר לכל הזמנה, או אפילו להפוך את ההזמנות ליום ההולדת לפאזל או למגנט. בכל מקרה כדאי שעיצוב ההזמנה יהיה בהרמוניה עם אופי האירוע המתוכנן, וכך למשל אם אתם מארגנים יום הולדת כדורגל, אפשר ליצור הזמנה שנראית כמו מגרש כדורגל, ואילו עבור יום הולדת דוגמניות אפשר לעצב הזמנה בצורת מצלמה או מסלול דוגמנות.

מאילו טעויות רצוי להימנע?

אחת הטעויות הנפוצות ביותר במסגרת יצירת הזמנה ליום הולדת הוא עומס יתר ויזואלי - כזה שיוצר אפקט מרתיע בנוסח "תפסת מרובה לא תפסת". טעות אחרת היא לשכוח לספק את כל הפרטים הנחוצים. על-מנת למנוע מבוכה ועוגמת נפש, כדאי לפני שמדפיסים את ההזמנות לבקש ממישהו שאתם סומכים עליו לעבור על ההזמנה ולהביע את דעתו, וגם לוודא בעצמכם שכל הפרטים החשובים מופיעים.

איך לחלק הזמנות לימי הולדת ומתי כדאי לעשות זאת?

הזמנות ליום הולדת כדאי לחלק כ-3-4 שבועות לפני מועד המסיבה. אם ונחלק את ההזמנות מוקדם יותר, חלק מההורים עלולים לשכוח מהן עד ליום ההולדת עצמו, ואם נתמהמה ונחלק אותן בסמוך לתאריך האירוע, ייתכן שחלק מהמוזמנים לא יוכל לקחת חלק בשמחה בגלל התחייבויות קודמות. בכל מקרה מומלץ כשבוע לפני האירוע לשלוח תזכורת (בווטסאפ, או על לוח המודעות בגן/בכיתה) ועוד אחת יום או יומיים לפני שכולם מתאספים וחוגגים.

התלבטות נוספת היא לגבי אופן חלוקת ההזמנות לימי ההולדת - מסירה אישית היא הדרך המומלצת, גם כדי לוודא שכל החברים יידעו על המסיבה ויגיעו אליה, וגם כי אינטראקציות איכותיות באמת בין בני אדם מבוססות בסופו של דבר על תקשורת פנים אל פנים.

איך לגרום להורים לשמור על ההזמנות ליום ההולדת?

כאמור מומלץ לחלק הזמנות לימי הולדת מספיק זמן לפני האירוע. על-מנת לעודד את ההורים לשמור על ההזמנה וכמובן לקחת אותה בחשבון, אפשר להפוך אותה למגנט או לפאזל. גם כשההזמנה מעוצבת היטב יש סיכוי גבוה יותר שהיא תישמר (למשל על המקרר) ותהווה תזכורת קבועה לגבי החגיגה המתקרבת.

בכל מקרה רצוי לשלוח גם הודעות עם תזכורות, ועוד המלצה היא להוסיף בהזמנה עצמה משפט עם הנעה לפעולה הרצויה, הגעה למסיבה - למשל "עומר תשמח מאוד אם תשתתפו ביום הולדתה", "מי שלא בא - מפסיד את המסיבה הכי טובה השנה", "יניב מחכה לכם בהתרגשות" או "אין תירוצים ואין הברזות" בלוויית אימוג'י חביב.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

 • שירי ילדים
  מאגר שירי ילדים שיקפיצו אתכם ואת הילדים שלכם - שירי ינקות, שירי ילדים, שירים קלאסיים ונכסי צאן ברזל.
 • ספרי ילדים
  על ספרי ילדים קלאסיים, על חשיבותם ותרומתם לילדים. טיפים, עצות ומענה לכל הויכוחים הישנים.
 • המדריך המושלם לארגון ערב נשים מעצים, מהנה, חווייתי
  כדי שהפוטנציאל אכן יתממש והערב יהיה מלהיב ומעשיר, חשוב להקדיש תשומת לב רבה לכל פרט ופרט בתכנון שלו. איך עושים את זה נכון?
 • פעילות ליום הולדת
  איזו פעילות מתאימה ליום הולדת בבית, מה מתאים ליום הולדת בחוץ, ואיך ליצור פעילות ליום הולדת שכל המשתתפים יאהבו אותה בכוחות עצמכם?
 • הכל למסיבה
  כל מה שצריך למסיבת יום הולדת מושלמת - למה כדאי להקדיש תשומת לב? כך תוכלו לארגן מסיבה בלי לשכוח כלום

קרן תכשיטלי
צפון, שרון, מרכז

קרן תכשיטלי

מסיבת יום הולדת יוקרתית וייחודית בה נכין מגוון תכשיטים מעוצבים ו"שיקים".

החל מ:₪950

7 המלצות

גיבורי העל של עינת'וש
שרון, מרכז, ירושלים, דרום

גיבורי העל של עינת'וש

כל הגיבורים במסיבה שלך, עם קסמים מדליקים, תלבושות, מכונת בועות שירים וריקודים!

15 המלצות

Dr Mind רשת חדרי בריחה
מרכז

Dr Mind רשת חדרי בריחה

חוויה מלאה אנדרנלין. מסע ברכבת עתידנית, סוכנים חשאיים או איברים בימי הביניים.

5 המלצות

אוהד מימרן - במופע סטנדאפ פרטי
כל הארץ

אוהד מימרן - במופע סטנדאפ פרטי

מופע מושלם לאירוע מושלם. סטנדאפ בועט וציני על הזוגיות, החיים בארץ וכל מה שבוער.

5 המלצות