גני ילדים

איך בוחרים את הגן המושלם? קרמל גני ילדים עושה לכם סדר בבלאגן ומסביר איך לבחור את המסגרת החינוכית המתאימה ביותר לילדכם.

גני ילדים מהווים את המסגרת החינוכית הפורמלית עבור ילדים בגילאי 3-6. בגילאים אלו הילדים הופכים להיות הרבה יותר סקרניים ועצמאיים, כך שזהו השלב האידיאלי לעיצוב כישורים ומיומנויות שונות אצלם מבחינה לימודית וגם מבחינה חברתית.

כדי לחזק ולעודד את הסקרנות הטבעית המתפתחת אצל הילדים בשלב הזה בחיים, קיימת מסגרת חינוכית מסודרת בכל גן ילדים על פי הוראה של משרד החינוך. מסגרת זו מעניקה לילד מגוון כלים חינוכיים המעצבים את התנהגותו ואישיותו, תוך פיקוח צמוד של הצוות החינוכי שנמצא בגן הילדים.

גני ילדים

פעילויות חינוכיות בגני ילדים

במסגרת הגן הילדים נחשפים אל מגוון תכנים חינוכיים, המועברים להם בצורה מהנה וחווייתית במיוחד שתעודד אותם ללמוד ולגלות דברים חדשים. כך באמצעות פעילויות כמו ציור, יצירה, מוזיקה ועוד הילדים יכולים ללמוד ולפתח בעצמם את יסודות ההבנה, חשיבה וגם מוטוריקה ושליטה בגוף.

גני הילדים מעודדים כבר מגיל קטן לקריאה וכתיבה, כך שהילדים יכולים לרכוש את יסודות הקרוא וכתוב באופן עצמאי תוך עידודם של הגננות וההורים. גן ילדים מהווה חלק חשוב בחינוכו והתפתחותו הלימודית של הילד, בעיקר בתחום של הכנה לבית הספר. כך הילד לומד לאט לאט להכיר ולפתח את הביצועים האקדמיים שלו, לצד פיתוח הכישורים ההתנהגותיים הראויים כמו הקשבה, משמעת ועוד.

פעילויות חברתיות בגני ילדים

נוסף על פעילויות חינוכיות שהילדים עוברים בגני הילדים השונים, הם גם חשופים למגוון פעילויות ותכנים חברתיים המפתחים אצלם את כישורי ההתנהגות כלפי חבריהם לגן, וגם כלפי דמויות סמכותיות כמו גננות, מטפלות וסייעות.

בגני הילדים ישנם מגוון צעצועים המשמשים את הילדים למשחקים חברתיים אחד עם השני, וגם מתקני משחק, חומרי יצירה וספרים המותאמים לגילם. בכל גן ילדים קיים סדר יום מובנה וקבוע, כך שהילד לומד כבר בגילאים אלו מהי מסגרת ומה החשיבות שלה, ובמהלך היום הוא מבין שיש זמן בו עליו לבצע פעילויות חינוכיות שונות, וזמן חופשי המוקדש למשחקים חברתיים עם חבריו. באמצעות הקצאת זמני משחק חופשיים לילדים, הם לומדים באופן טבעי לפתח את הכישורים ההתנהגותיים-חברתיים שלהם שיכינו אותם לחיים הבוגרים בבית הספר.

מהו חוק חינוך חובה

על פי החוק במדינת ישראל, כל ילד מגיל 3 ומעלה חייב להיכנס אל מסגרת חינוכית בה הוא ילמד תכנים חינוכיים עד כיתה י"ב. כבר בגילאים מוקדמים יותר, כמו גיל שנה ואפילו גילאי 3 חודשים עד חצי שנה, ההורים בוחרים להכניס את ילדם למסגרת חינוכית כמו משפחתון או פעוטון.

הבחירה במסגרת חינוכית עבור הילד היא התלבטות גדולה עבור הורים רבים, בגילאים קטנים וגם בגילאים גדולים יותר. חשוב לבחור את המסגרת הטובה והאיכותית ביותר לילד על פי המלצות של הורים אחרים, בחינה של התכנים הלימודיים שמועברים בגן ואיכותו של הצוות החינוכי הנמצא במקום.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

 • מטפלות
  מטפלת אישית היא בעצם כמו בייביסיטר קבוע לילד, והיא זו השומרת על התינוק במהלך היום. איך בוחרים מטפלת?
 • פעוטונים
  מתי מכניסים את הילד לפעוטון? ואיך בוחרים פעוטון המתאים במיוחד לילדכם? קרמל עושים לכם סדר.
 • גננות
  איך בוחרים גננת מושלמת לילדכם? כל הטיפים והעצות בפורטל קרמל.
 • לחגוג כל שנה עד 120
  ימי הולדת יש רק פעם בשנה. ומשום כך, עלינו לחגוג בכל שנה מחדש את היום הכיפי והשמח הזה לא משנה הגיל.
 • מזל טוב - חוגגים בר בת מצווה בגדול
  הילד או הילדה הגיעו לגיל מצוות? מזל טוב ובשעה טובה - זה הזמן לארגן להם אירוע מיוחד ומרגש שהם לא ישכחו אף פעם.
 • חוגגים 12-13 - כל הטיפים לאירוע המושלם
  ככל שתתחילו מוקדם יותר לתכנן את כל האירוע, כך תוכלו להבטיח לילדכם את האירוע המושלם עבורו. גלו עכשיו איך עושים זאת בצורה מושלמת.

מיסטיק רום - חדרי בריחה
מרכז

מיסטיק רום - חדרי בריחה

קללת פרעונים עתיקה, ספר סודות שאבד ובית מסתורי שהפר את שקט העיירה. חוויה מטריפה!

11 המלצות

קרנבל עם גלגל המזל
נבדק
שרון, מרכז, ירושלים, דרום

קרנבל עם גלגל המזל

מתחילים לסובב ומחכים מה יעלה בגלגל! תחרויות, חידות, פרסים, איפור מקצועי ועוד.

החל מ:₪900

10 המלצות

חוויה על חושית
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

חוויה על חושית

מוזמנים להתרווח בכיסא שלכם ולהנות ממופע מהפנט ועוצר נשימה שיאתגר לכם את החשיבה.

7 המלצות

יהודית לוטואק - אוכל גורמה צרפתי
שרון, מרכז

יהודית לוטואק - אוכל גורמה צרפתי

סדנה קולינרית, מרתקת ומעוררת חושים! נכיר את מאכלי הגורמה של צרפת, נטעם ונבשל.

13 המלצות