חגיגות בת מצווה ובר מצווה, מה עושים?

הבנו לכם את המידע על חגיגות המצווה מהמסורת ועד היום לאירועים המושקעים

יום הולדת 12 אצל הבנות ויום הולדת 13 אצל הבנים הם לא עוד ימי הולדת אלא גיל מיוחד שמחייב חגיגות מיוחדות – שכוללות במרבית המקרים גם אירוע מושקע וגם שלל חוויות לאורך כל השנה עד לרגע חגיגת בת מצווה או חגיגת בר מצווה עצמה.

בואו לגלות איך חוגגים את הרגע החשוב ביותר בגיל ההתבגרות

התבגרות אמיתית

בני ה-13 ובנות ה-12 נתפשים כמי שעוברים, לפחות בחלק מהמובנים, מילדות לבגרות. על-מנת להעניק להם לא רק מסיבה כיפית אלא גם הזדמנות לעבור טקס התבגרות אמיתי, נוצרה מסורת יפה לפיה השנה שלפני בת מצווה או בר מצווה מוקדשת למילוי 12 משימות ע"י הנער/ה – משימות שגם מסייעות לילדים להתבגר, גם מלמדות אותם מי הם ומהן היכולות שלהם והכי חשוב, מספקות להם חוויות ייחודיות ומלהיבות.

על-מנת להבטיח משימות עם ערך מוסף אמיתי, כדאי שהן ייקבעו בשיתוף פעולה בין ההורים לנער או לנערה. כדאי גם ליצור גיוון: משימות שמערבות את אמא, כאלה שמבוצעות עם אבא, פעילויות עם בני משפחה אחרים (אחים, סבים, סבתות וכו'), משימות שכדי להשלים אותן צריך לגייס חברים וחברות, ומשימות שקשורות לקהילה או אפילו לחברה במובן הרחב יותר (למשל התנדבות, חד-פעמית או למספר פעמים רב יותר, במקום כלשהו).

הגיוון הוא גם מבחינת התכנים: טיול עם סבתא במקום שקשור לילדות שלה, מסע עם אבא באחד האתרים שניתן ללמוד מהם על ההיסטוריה של ישראל, הכנת קליפ משעשע עם האחים, הפקת יום כיף לדודה אהובה, גיוס תרומות למען מטרה חשובה (למשל באמצעות הכנת עוגיות ומכירתן או דרך מכירת בגדים ישנים וצעצועים שכבר לא משחקים בהם), עמידה באתגר משמעותי שקשור לכישורים של הנער/ה (השתתפות במירוץ לספורטאים, הקלטת שיר לבעלי כישורים מוזיקליים מעולים וכו'), פעילות אקסטרימית שמאפשרת לילדים להבין שאין מכשול שיכול לעמוד בפניהם והאפשרויות עוד רבות ומגוונות.

אירוע מרשים וכיפי
חגיגות בת מצווה או חגיגות בר מצווה מגיעים לשיא באופן טבעי במסיבה עצמה. הדרכים להבטיח אירוע מרשים וכיפי רבות – ישנן אינספור אטרקציות לבת מצווה או בר מצווה שילהיבו את האורחים, קליפ בר מצווה או בת מצווה תורם גם הוא וכמובן שגם כל אותם אולמות לבר מצווה ולבת מצווה יוצרים רושם עז – ומומלץ לשתף בבחירות את חתן/כלת השמחה, גם כדי להמחיש להם שהם כבר בוגרים וגם כדי לאפשר להם ליצור אירוע שהם יאהבו במיוחד.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


אלף עד טף - מסיבת פולמון
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

אלף עד טף - מסיבת פולמון

הפקת פולמון מושלמת ומדליקה עם שפע אביזרים זוהרים, משחקים מדליקים ועוד.

7 המלצות

חוויה על חושית
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

חוויה על חושית

מוזמנים להתרווח בכיסא שלכם ולהנות ממופע מהפנט ועוצר נשימה שיאתגר לכם את החשיבה.

7 המלצות

נסיכות ואבירים בעקבות תיבת האוצרות
נבדק
כל הארץ

נסיכות ואבירים בעקבות תיבת האוצרות

לבנים ולבנות! מסע קסום בעקבות תיבת האוצרות, משימות מרתקות, תחפושות ופרסים!

30 המלצות

סדנת סושי וחיתוך פירות של פריתוקים
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דרום

סדנת סושי וחיתוך פירות של פריתוקים

חגיגת יום הולדת שונה ומדליקה במיוחד. סדנת סושי וחיתוך פירות שילובי טעמים מתוקים ועוד.

5 המלצות